Komentáře

1 Hana Hana | 23. května 2014 v 10:28 | Reagovat

Ano, s těmito skutečnostmi musím souhlasit. Před několika lety byla situace jiná a fanoušci měli lepší možnosti setkání se svými hráči. Na PHC jsem byla poprvé v roce 2007 a bylo to úžasné. Hráči byli neustále i mezi jednotlivými svými zápasy v hale, turnaj zaručoval skupinovým systémem minimálně 3 zápasy (tedy celý den, někdy i ten druhý na dohrávku) u každého a byl zde i večírek, kde bylo možné poznat hráče jinak než jen pracovně. Nebyl problém požádat o krátký rozhovor, podpis, společnou fotku, hráči si turnaj užívali a diváci také. Postupně jsem zaznamenávala rozdíl…. Doba se změnila, dnes je akcí hodně, což je dobré, protože hráči i níže postavení si mohou v průběhu roku dost vydělat a účastnit se mnoha turnajů po celém světě a ukázat, že i oni podávají skvělé výkony. Ale tato nová doba sebou nese i negativní dopady. Hráči mají hodně povinností a při neustálém cestování už zájem o fanoušky opadá. Ano, i dnes je možné požádat o společnou fotku nebo podpis, ale to původní nadšení a ochota mnohdy chybí. Je sice možné si na turnajích zařídit ubytování ve společném hotelu s hráči, ovšem zatímco dříve to znamenalo v jejich blízkosti strávit příjemné odpoledne nebo večer, dnes se tato „vymoženost“ zobrazí spíše na ceně hotelu. Hráči obvykle po odehraném zápase (může být v novém pojetí i jen jeden jediný) ihned odjíždějí. A i ti, co zůstávají déle, většinou tráví čas v soukromí a mezi lidmi se příliš nepohybují.

Také je pravda, že i legrace a uvolnění při zápasech postupně bere za své a hlavní motivací není předvést se před diváky, ale co nejvíce si vydělat. Žebříček je hodnocen podle výdělku, velice často se nyní mění pořadí a zájem o veřejnost opadá. Na prvním místě je snaha zalíbit se za každou cenu sponzorům a udělat vše, co si oni přejí s velmi malým ohledem na přání samotných hráčů. Je to přece jejich zaměstnání !!! Pak není divu, že velmi často vidíme poloprázdné haly s malou účastí. Zřejmě pro obyčejné lidi jsou ceny vstupenek příliš vysoké. A ani sledování v televizi není bez chybiček. Bylo sice přislíbeno, že přenášeny budou VŠECHNY akce, ale zdaleka to není pravda.

Opravdu se mi zdá, že dnes už o diváky vůbec nejde a občas ani o hráče….. Hlavně jsou ve hře peníze, pak ovšem není divu, že zájem o tento sport upadá. A to je určitě škoda.

2 GTMatthew GTMatthew | E-mail | 4. května 2017 v 18:38 | Reagovat

<a href=http://72moskva.ru/>Жк Москва Тюмень купи квартиру выгодно</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.