Mark Selby vybojoval titul mistra světa

10. května 2014 v 13:44 |  Aktuality


Mark Selby si splnil jeden ze svých největších snů, když zvedl v noci 5. května 2014 v divadle Crucible v Sheffieldu nad hlavu pohár pro mistra světa. Mark si přivezl do Sheffieldu vynikající formu a porazil ve finále obhájce titulu a pětinásobného vítěze Ronnie O'Sullivana 18-14. Cena pro vítěze byla nejvyšší v celé historii a činila 300.000 liber a 125.000 liber pro poraženého. World Championship je opravdový maratón, trval 17 dnů.

Mark se také vrátil na místo světové jedničky. Žebříček od nové sezóny se vypočítívá podle peněz, které jste vyhráli v průběhu dvou let.

30letá hvězda z Leicesteru se tak nezapomenutelně zapsala do historie k dalším velkým jménům tohoto sportu. Mark se stal zároveň zatím jen devátým hráčem historie, který vlastní tzv. Triple Crown. Toto ocenění se dostane hráčům, kteří vyhrají tři největší turnaje - Masters, UK Championship a World Championship. Přidal se tak ke Stevu Davisovi, Stephenu Hendrymu, Johnu Higginsovi, Ronnie O'Sullivanovi, Marku Williamsovi, Tery Griffithtsovi, Alexi Higginsovi a Neilu Robertsonovi.

Mark Selby vstoupil na profesionální dráhu jako šestnáctiletý v roce 1999. Bohužel, dva měsíce před tím mu zemřel jeho otec na rakovinu plic, takže zůstali s bratrem sami a nebylo to lehké. Mark se snookeru věnoval, jak jen nejvíc mohl, aby splnil otcovo přání a stal se mistrem světa. Bratři se nuceně po smrti otce rozdělili, ale Malcolm Thorne a Alan Perkins podali Markovi pomocnou ruku. Měli pro mladý talent pochopení. Pro Marka to byla velmi emotivní chvíle, když svůj pohled s pohárem nad hlavou věnoval svému otci. Mark také poděkoval všem, co ho podporují již řadu let a byli tu pro něj i v časech, kdy se mu nedařilo.

Mark se dostal poprvé do finále mistrovství světa v roce 2007 a měl k splnění snu opravdu blízko, ale zkušenější John Higgins měl v závěru zápasu více psychických sil a Marka porazil 18-13. Mark však na sobě pracoval a další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Přehledy o vzestupu Marka na samý vrchol najdete na jeho stránce www.mark-selby.cz.

Je velmi nadšený z toho, že přivezl trofej do svého rodného města - Leicesteru, ve kterém i fotbalisté prorazili do Premier League v právě ukončené sezóně. Mark je totiž velkým fanouškem Leicester City.

V současné době Mark rozbíhá Jester's snooker academy v Leicesteru za pomoci Alana Perkinse, který je zkušeným trenérem pro mladé. Cílem této akademie je vychovat dalšího Markova nástupce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama