Červen 2014

Neil Robertson obhájil titul ve Wuxi

29. června 2014 v 21:36 AktualityAustralan Neil Robertson (32) obhájil dnes svůj titul ve Wuxi. Finále Wuxi Classic bylo velmi vyrovnané. Robertson dotáhl na 9-9 a v posledním frame rozhodovala nepotopená dlouhá červená od Joe Perryho (39) při jeho vedení. Robertson pak dotáhl zápas do vítězného konce. Oba hráči jsou přátelé a trénují spolu v Cambridge. Vítěz obdržel s trofejí šek na 85.000 liber. Nutno pochválit Joe Perryho, který je v Číně v životní formě a mohl dosáhnout první výhry v bodovaném turnaji. V jeho kariéře to bylo druhé finále ve velkém bodovaném turnaji, první bylo v roce 2001 na European Open na Maltě, kde Perry prohrál se Stephenem Hendrym 9-2. Robertson s Perrym soucítil, o čemž vypovídá jeho věta pro World Snooker: "Joe je jeden z mých nejlepších přátel na turné a kdyby nebylo jeho, nebyl bych dnes zde. Naučil mě tolik o hře a měl tak velký vliv na mou kariéru v uplynulých deseti letech."

Někteří z hráčů se nyní přesouvají do Austrálie, kde již zítra začíná v hale Bendigo Australian Open, který poběží do neděle. Rozpis zápasů byl upraven tak, aby hráči se mohli pohodlně dopravit do místa konání, před jejich startem.

---------
Další můj rozhovor se skvělou osobností světového snookeru vás čeká po skončení Australian Goldfields Open.

První osobností byl oblíbený hráč snookeru z Nottinghamu - MICHAEL HOLT
http://snookerblog.blog.cz/1406/rozhovory-s-osobnostmi-michael-holt
http://snookerblog.blog.cz/1406/interview-with-personalities-michael-holt


Interview with personalities - Michael Holt

24. června 2014 v 18:01 Interviews


Michael Holt in Yixing last week (photo: my147.com)

INTERVIEW WITH PERSONALITIES - MICHAEL HOLT
by Vladimira Prochazkova

Hi Michael, you're at tournaments in China right now, so I'm very glad you took the time to answer a few questions. I'm sure it will please all readers and especially snooker fans because you belong to very popular players. You came among professionals in 1996. So, could you tell me, please:

How old were you when you started playing snooker?
I have pictures of me playing when I was 5/6 year old! I started playing on a full sizeable regularly when I was 12, thats when I started to be more serious and try and improve.

Who was your big model?
Steve Davis was my snooker hero. They say never meet your hero because they might disappoint you, fortunately for me Steve is a fantastic guy!

What do you consider to be your biggest success?
My biggest successes are my PTC victories. I've own 2 up to now which is ok but really feel my best successes are in the future...

Have you got any unforgettable matches in your memory?
There's a few good and bad matches I'll never forget. As a snooker player sometimes your most hurtful defeats can be the most memorable.
As for positive memories it has to be my first PTC win in Prague. I was on a terrible run of results and my father was in hospital for a massive stroke so it was a difficult time for me and my family. Prague was the last PTC and I had to win it to get in the PTC grand finals and before I left I promised my father I would win it for him.
When I got to Prague I had a terrible draw full of top seeds and I had to beat Maguire, Selby, Murphy and then beat John Higgins in the final 4-3!! Taking the trophy back to my father in hospital put a huge smile on his face. :)

How do you relax? What are your hobbies?
I probably need to learn to relax more, I'm always busy!! Away from snooker Im passionate about health and fitness and love spending time at the gym.

How do you keep fit? Have you got a personal trainer? Who is it?
I love all kinds of training, especially lifting weights. Its a great stress reliever. I did a basic qualification in personal training 8/9 years ago and have learned a lot reading books and the internet.

Who is your best friend?
I have a few very close best friends.

Who influences you the most? Who supports you in your decision-making?
My closest best friends.

What would you like to achieve during this season?
To win a major ranking event. I've proved myself at every other level, hopefully break through as soon as possible...

What are your plans for the future?
To achieve my snooker goals in the next few years, away from the table I am currently doing a business degree for when I finish playing.

Where do you like travelling? Can you describe your perfect holiday?
I LOVE travelling! Im so lucky to have been to so many different places. I don't really have favourite holiday because it depends what kind of holiday I want. Thailand is a perfect relaxing holiday with its beautiful beaches, I love seeing new cities, I have recently visited Barcelona which was brilliant. I also LOVE Ibiza, its such a beautiful island and the clubs are the best in the world.

How long would you like to play?
Until I'm not good enough to compete.

Have you got a favourite quotation?
"Water cuts through rock not because of its power, but its persistence."

Michael, thank you very much for this interview and good luck in the new snooker season.

------------------

I am delighted that Michael Holt is the first person in my upcoming interviews with celebrities. Michael was born in Nottingham, he is 35 years old and he is known under the nickname the "Hitman". He belongs to emotional players. At the beginning of this season Michael belonged to 22 place of world ranking. His greatest achievement was the semifinals of Shanghai Masters in 2013.

Michael visited Prague in November 2010, when he attended the Prague Classic here within the Players Tour Championship, which he won. He beat John Higgins in the final 4-3. Michael added the second victory a year later at the Players Tour Championship 10, when he beat Dominic Dale 4-2. Last week he got to the final of the first Asian Tour in Yixing with Ding Junhui.

As a bonus, here I am attaching my short video of the PTC in Prague in 2010. I hope that it will delight you and Michael, too. :-)


Rozhovory s osobnostmi - Michael Holt

24. června 2014 v 18:01 Rozhovory
Michael Holt minulý týden v Yixingu

ROZHOVORY S OSOBNOSTMI - MICHAEL HOLT
Vladimíra Procházková


Ahoj Michaeli, ty jsi právě teď na turnajích v Číně, tak jsem moc ráda, že sis našel čas zodpovědět pár otázek. Jsem si jistá, že to potěší všechny čtenáře a zejména snookerové fanoušky, protože patříš k velmi oblíbeným hráčům. Ty jsi vstoupil mezi profesionály v roce 1996. Tak mi prosím řekni:

V kolika letech jsi začal se snookerem?
Mám fotky, jak hraji, když mi bylo 5 nebo 6 let! Začal jsem hrát naplno pravidelně ve dvanácti, když jsem to začal brát vážněji a snažil jsem se a zlepšoval se.

Kdo byl tvým velkým vzorem?
Můj snookerový hrdina byl Steve Davis. Říká se, nikdy nepotkej svého hrdinu, protože by tě mohl zklamat, naštěstí pro mě je Steve Davis fantastický chlapík.

Co považuješ za svůj největší úspěch?
Mými největšími úspěchy jsou vítězství na PTC. Získal jsem dosud dvě, což je ok, ale cítím, že moje největší úspěchy přijdou v budoucnu…

Je nějaký zápas, na který nezapomeneš?
Je pár dobrých a špatných zápasů, které nikdy nezapomenu. Jako snookerový hráč si někdy nejvíc pamatujete nejbolestivější prohry.
Pokud jde o pozitivní vzpomínky, musí to být moje první vítězství PTC v Praze. Měl jsem hrozné výsledky a můj otec byl v nemocnici po silné mrtvici, takže pro mě a moji rodinu to byla těžká doba.
Praha byla posledním PTC a musel jsem vyhrát, abych se dostal do PTC grand finale, a před odjezdem jsem slíbíl svému otci, že bych chtěl pro něho vyhrát.
Když jsem přijel do Prahy, měl jsem příšerný rozpis, plný nejlepších favoritů a musel jsem porazit Maguira, Selbyho, Murphyho, a pak jsem porazil Johna Higginse ve finále 4-3!! Vzal jsem trofej mému otci do nemocnice a to vyvolalo na jeho tváři široký úsměv. :-)

Jak relaxuješ? Jaké máš koníčky?
Možná bych potřeboval se naučit více odpočívat. Jsem stále v jednom kole. Kromě snookeru pečuji hodně o zdraví a fyzickou kondici a rád trávím čas v posilovně.

Jak se udržeš v kondici? Máš osobního trenéra? Kdo to je?
Mám rád všechny druhy tréninku, zvláště posilování. Skvěle to odbourává stres. Udělal jsem si základní kvalifikaci v osobním tréninku před 8-9 lety a naučil se hodně číst knihy a internet.

Kdo je tvůj největší kamarád?
Mám pár velmi blízkých nejlepších přátel.

Kdo tě nejvíce ovlivňuje? Kdo tě podporuje v tvém rozhodování?
Moji nejbližší přátelé.

Čeho bys chtěl dosáhnout v této sezóně?
Vyhrát nejvyšší bodovanou událost. Osvědčit se v každé další úrovni, doufejme, že to zlomím jak nejdříve to půjde.

Jaké jsou tvoje cíle do budoucna?
Dosáhnout mých cílů ve snookeru v příštích pár letech, mimo kulečníkový stůl teď studuju podnikání pro budoucnost, až skončím s hraním.

Kam nejraději jezdíš? Můžeš popsat svou nejlepší dovolenou?
Miluju cestování. Jsem šťastný, že jsem byl na tolika různých místech. Nemám opravdu oblíbenou dovolenou, protože záleží na tom, jaký chci druh dovolené. Thajsko je perfektní odpočinková dovolená s nádhernými plážemi. Rád poznávám nová města, nedávno jsem navštívil Barcelonu, která byla super. A také miluju Ibizu, je to tak krásný ostrov a kluby tam jsou nejlepší na světě.

Jak dlouho bys chtěl hrát?
Dokud budu schopný soutěžit.

Máš nějaký oblíbený citát?
Voda prorazí skálu ne proto, že má sílu, ale protože je vytrvalá.

Michaeli. děkuji moc za rozhovor a všechno nejlepší do nové snookerové sezóny.
---------------------

Jsem moc ráda, že právě Michael Holt byl první v mých připravovaných rozhovorech s osobnostmi. Michael se narodil v Nottinghamu, je mu 35 let a je známý pod přezdívkou "Hitman". Patří k emotivním hráčům. Na začátku této sezóny byl na 22. místě světového žebříčku. Jeho největším úspěchem bylo semifinále Shanghai Masters v roce 2013.

Michael navštívil Prahu v listopadu v roce 2010, když se zde zúčastnil Prague Classic v rámci Players Tour Championship, který vyhrál. Porazil ve finále Johna Higginse 4-3. Druhé vítězství přidal o rok později na Players Tour Championship 10 nad Dominicem Daleem 4-2. Minulý týden se dostal do finále prvního Asian Tour v Yixingu s Dingem Junhui.

Jako bonus zde přikládám své krátké video z PTC v Praze v roce 2010. Doufám, že potěší vás a také Michaela. :-)


Rozhovory s osobnostmi snookeru

22. června 2014 v 22:14 Ostatní


Vážení čtenáři a fanouškové snookeru, ráda bych vám v průběhu roku představila na Snooker blogu některé velké osobnosti snookerového světa, mezi kterými mám také přátele.


Doufám, že to pro vás bude zajímavé a příjemné čtení, které vám přiblíží ty nejlepší mezi profesionály. Rozhovory budou v anglickém jazyce a přeložené do češtiny. Brzy si již budete moci přečíst první rozhovor. A s kým? To se dozvíte v nejbližších dnech na této stránce.

Ding Junhui vítězem v Yixingu

21. června 2014 v 14:12 Aktuality

Ding Junhui, foto: my147.com

První událost letošní sezóny začala v Yixingu, kde se konalo od 17. do 21. června 2014 Asian Tour - Yixing Open. Do dnešního finále se dostal čínský hráč Ding Junhui s Michaelem Holtem z Nottinghamu. Ding Junhui vyhrál 4-2 a odnáší si s trofejí cenu pro vítěze v hodnotě 10.000 liber. Druhý Michael Holt obdržel šek na 5.000 liber.

Další akcí je nyní bodovaný Wuxi Classic, který začíná v pondělí 23. června a končí v neděli 29. června. Bude ho přenášet také Eurosport.

Bodované turnaje sezóny 2014/15

14. června 2014 v 17:53 Názory
Dnes si něco povíme k hlavním bodovaným turnajům této sezóny a ukážeme si žebříček první šestnáctky.


První šestnáctka nejlepších hráčů světa podle prize money vydělaných v průběhu posledních dvou let na začátku nové sezóny vypadá takto:

1. Mark Selby
2. Ding Junhui
3. Neil Robertson
4. Ronnie O'Sullivan
5. Barry Hawkins
6. Judd Trump
7. Shaun Murphy
8. Marco Fu
9. Mark Allen
10. Ricky Walden
11. John Higgins
12. Stuart Bingham
13. Ali Carter
14. Stephen Maguire
15. Joe Perry
16. Mark Davis

V nové sezóně čeká na hráče 11 hlavních bodovaných turnajů, v závorce jsou uvedeny prize money, které čekají na vítěze letos. K tomu malé představení vítězů.

1. Wuxi Classic, Čína (85.000 liber) - obhajuje Neil Robertson
Neilu Robertsonovi je 32 let a narodil se v Melbourne v Austrálii. V průběhu sezón však sídlí v Cambridge v UK. Je prvním hráčem v historii snookeru, kterému se podařilo nastřílet neuvěřitelných 103 century breaků (100+ více bodových breaků) v minulé sezóně. Získal tím další přezvídku "the Centurion". Loni byl ve finále Australian Open a došel do semifinále World Championship a pozvánkového Champion of Champions. Vyhrál Wuxi Classic a UK Championship. Robertson je velmi důsledný a vytrvalý hráč. Je schopný otáčet zápasy, které se zdají téměř ztracené. Mistr světa z roku 2010 přišel po mistrovství světa o pozici světové jedničky. Dokáže se na jednotlivé turnaje skvěle připravit.

2. Australian Goldfields Open, Austrálie (41.667 liber) - obhajuje Marco Fu
36letý hráč z Hongkongu Marco Fu může být velmi těžkým protivníkem pro každého a zvláště, pokud má svůj den. Fu svůj titul do Austrálie obhajovat nejede, ale probojoval se na Wuxi Classic. Loni vyhrál bodovaný Australian Open a pozvánkový Champion of Champions, a byl v semifinále World Open a Players Championship Grand Final.

3. Shanghai Masters, Čína (85.000 liber) - Ding Junhui
Ding Junhui je 27letý rodák z Wuxi. V současné době během soutěží žije v Sheffieldu. Má za sebou jednu z nejúspěšnějších sezón, ve které vyhrál pět bodovaných turnajů - Shanghai Masters, Indian Open, International Championship, German Masters a China Open. Byl ve finále Welsh Open. Famózní výkon. Hodně vysoká laťka do nové sezóny. Dingo se může pokusit získat Triple Crown, která zahrnuje tituly z UK Championship, Masters a World Championship. Čínské hvězdě schází k této metě titul mistra světa. Je to pro něj velká výzva už jen proto, že je svým způsobem Sheffield pro něho zakletý a moc se mu tam nedaří.

4. Indian Open, Indie (50.000 liber) - obhajuje Ding Junhui

5. International Championship, Čína (125.000 liber) - obhajuje Ding Junhui

6. UK Championship, UK (125.000 liber) - obhajuje Neil Robertson

7. German Masters. Německo (66.667 liber) - obhajuje Ding Junhui

8. Welsh Open, UK (60.000 liber) - obhajuje Ronnie O'Sullivan
Ronnieho O'Sullivana netřeba nijak zvlášť představovat. 38letý hráč je doma v Chigwellu a vypadá, pokud se nezúčastní některé menší bodované soutěže, že ho diváci uvidí až na UK Championship. Ronnie se už dvě sezóny nezapojoval do všech akcí, ale i přesto si dobře časuje svou formu. Hraje stále svůj rychlý a útočný snooker, vyhrává tituly a naplňuje hlediště nadšenými fanoušky. Je velmi pravděpodobné, že vstoupí do všech prestižních turnajů letošní sezóny. Je tu také lákavá možnost zisku šestého titulu mistra světa a vyrovnat tak počet vyhraných mistrovských titulů Steva Davise a přiblížit se k dalšímu, sedmému. Tento rekord drží Stephen Hendry. Ale nebude to mít rozhodně snadné. Ronnie má svůj pořad na Eurosportu pod názvem "the Ronnie O'Sullivan Show", ve kterém má široká veřejnost možnost nahlédnout na hru, včetně jeho typů a má tam také zajímavé hosty. Hráč přezdívaný "the Rocket" vyhrál v minulé sezóně Welsh Open a pozvánkové turnaje Masters a Champion of Champions. Byl také finalistou mistrovství světa.

9. World Open, Čína (85.000 liber) - obhajuje Shaun Murphy
O 31letém Shaunu Murphym, který se narodil v Harlow, se hodně minulou sezónu mluvilo v souvisloti s jeho novou životosprávou, kdy se mu podařilo rapidně zhubnou a dostat novou energii do hry. Murphy nevyhrál tři roky žádný bodovaný turnaj a tak Welsh Open protrhl šňůru jeho neúspěchů. Murphy se ještě dostal do semifinále Masters a Championship League. Vypadl však ve čtvrtfinále mistrovství světa a zůstal tak daleko za svým očekáváním.

10. China Open, Čína (85.000 liber) - Ding Junhui

11. World Championship, Sheffield, UK (300.000 liber) - Mark Selby
Pro Marka Selbyho z Leicesteru, kterému je 30 let, byla výhra titulu mistra světa splněným snem. Mark mívá stabilní výkony a v minulé sezóně se dostal do finále prestižních turnajů UK Championship, Masters a kromě mistrovství světa také World Open. Před světovým šampionátem nebyl Mark tak na očích médiím, jak tomu bylo v předchozích letech, a to mohlo napomoci většímu klidu a soustředění na hru, která nakonec byla korunována výhrou prvního mistrovského titulu. Mark se dostal do semifinále bodovaného Australian Open a pozvánkového Champion of Champions. A také Six-red World Championship v Thajsku. Vstupuje do sezóny nejen jako mistr světa a světová jednička, ale také nedávno oznámil, že koncem listopadu očekávají doma radostnou událost. Jsou to velké okamžiky v jeho životě. Jak se s nimi bude vyrovnávat, uvidíme v průběhu sezóny.

Události posledních dní

10. června 2014 v 13:36 Aktuality
* V Gloucesteru skončil pátý ročník Pink Ribbon, který vyhrál Peter Lines, když ve finále porazil Lee Walkera 4-1. Charitativní Pro-Am akce, která se zaměřuje na podporu vynalezení léku proti rakovině, byla opět velmi úspěšná.

Výsledky minulé ankety "Kdo vyhrál první ročník Pink Ribbon", který se konal v roce 2010: Michael Holt.

* World Snooker oznámil v souvislosti s onemocněním Ali Cartera, že jeho současná pozice ve světovém žebříčku po dobu jeho léčení bude pozdržena a další podrobnosti budou ohlášeny po skončení chemoterapie, až se Ali bude moci vrátit zpět na okruh.

* Marco Fu se rozhodl, že nebude objahovat svůj titul v Austrálii. Důvod zatím neuvádí.

* World Snooker na svých oficiálních stránkách vydal seznam kvalifikací na turnaje Main Tour, které můžete sledovat v průběhu této sezóny na live streamu. Jen připomínám, že se jedná o placené stránky Live World Snooker TV
http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~3892852,00.html
Všechny hlavní události by nám pak měl opět přinášet v průběhu roku Eurosport a Eurosport player.

Červnové události

7. června 2014 v 15:28 Aktuality


Stadion Bendigo, Austrálie

Červen bude hodně nabitý snookerovými událostmi a tak se podíváme, které to jsou. Nejprve začíná první v pořadí - Asian Tour, Yixing Open od 17. do 21. června 2014 v Číně. Kromě čínské hvězdy Dinga Junhui jsou přihlášeni hráči zvučných jmen a mezi nimi John Higgins, Stephen Maguire, Graeme Dott, Marco Fu, Mark Williams, Stuart Bingham, Ryan Day a mnoho dalších. Loni vyhrál v Yixingu Joe Perry, který ve finále porazil Marka Selbyho 4-1.

Na tento turnaj navazuje turnaj Wuxi Classic od 23. do 29. června také v Číně, který předcházely kvalifikace. Tohoto turnaje se jako jediného v červnu zúčastní světová jednička a mistr světa 2014 Mark Selby. Podrobnosti o jeho zápasu najdete na stránce Marka www.mark-selby.cz. Turnaj má skvělé obsazení. Škoda, že Ding Junhui si před domácím publikem nezahraje, neboť prohrál v kvalifikacích s Oliverem Brownem. Obhájcem titulu je světová trojka Neil Robertson, který v loňském finále porazil Johna Higginse 10-7 poté, co prohrával 2-5.

Posledním bodovaným turnajem závěrem tohoto měsíce je připravený Australian Goldfields Open. Koná se od 30. června do 6. července na stadionu Bendigo v Austrálii. Turnaj je především pozvánkou pro všechny fanoušky Neila Robertsona, mistra světa z roku 2010, který pochází z Melbourne. Robertson se loni dostal do finále s Markem Fu, který nad ním nakonec zvítězil 9-6.

Mark Selby se rozhodl do turnaje v Austrálii nevstoupit, ale fanouškům přijede mnoho dalších hvězd z Velké Británie včetně Jacka Lisowského a Judda Trumpa. Jack se po Wuxi Classic kvalifikoval pro Austrálii a mohl by to být skvělý start pro tohoto 22letého hráče z Cheltenhamu. Během roku bych vám ráda představila některé známé hráče a doufám, že Jack bude hned mezi prvními.

Wuxi Classic a Australian Open bude přenášet Eurosport. Další informace o průběhu turnajů najdete také na stránce Snooker blogu na Facebooku.

A je pro vás připravena opět další anketa v pravém sloupci.

Půlroční pauza Ronnie O'Sullivana

3. června 2014 v 20:28 Názory


Deník Daily Star dnes otiskl, že Ronnie O'Sullivan si chce dát pauzu od hry. Ve jmenovaném listu říká: "Myslím, že mým prvním turnajem sezóny bude Champion of Champions, který obvykle probíhá začátkem listopadu." Tato slova řekl O'Sullivan poté, co prohrál ve finále mistrovství světa s Markem Selbym 18-14.

Pokud se od té doby nic nezměnilo, nová sezóna se rozbíhá už nyní a to znamená, že "Rocket" vynechá její polovinu. Dá se předpokládat, že hodlá opět vstoupit do turnajů, které jsou vysoce finačně ohodnocené (např. UK Championship, Masters, World Championship). Zatímco je určeno, kolik malých turnajů PTC (tzv. European a Asian Tour) musí hráči odehrát, aby se případně v žebříčku Order of Merit mohli účastnit velkého finále (Grand Final), u bodovaných turnajů tento limit není.

Sezóna obsahuje dnes již jedenáct bodovaných turnajů. Pět se jich hraje v Číně - Wuxi Classic, Shanghai Masters, International Championship, Haikou World Open a China Open. Tři ve Velké Británii - UK Championship, Welsh Open a World Championship. Je tu German Masters v Německu, Australian Open v Austrálii a Indian Open v Indii. Při pohledu na rozvržení je na první pohled zřejmé, že hráči hodně cestují a to zejména do Asie. Dnes mají možnost výběru, do jakých turnajů vstoupí. Nemusí se tedy účastnit všech, jak jsem již psala nedávno v blogu: Jak se změnil snooker (http://snookerblog.blog.cz/1405/jak-se-zmenil-snooker).

Žebříček je nově sestaven podle vydělaných peněz v průběhu dvou sezón. To, co O'Sullivana rozhodně netrápí, jsou peníze, ale bude to líto především jeho fanouškům. Snooker je postaven na jménech velkých hráčů a mezi ty O'Sullivan rozhodně patří. V takovém případě se může tak dlouho tolerovaná přestávka ve hře, pokud není z vážných důvodů, stát nepochopitelnou.