Bodované turnaje sezóny 2014/15

14. června 2014 v 17:53 |  Názory
Dnes si něco povíme k hlavním bodovaným turnajům této sezóny a ukážeme si žebříček první šestnáctky.


První šestnáctka nejlepších hráčů světa podle prize money vydělaných v průběhu posledních dvou let na začátku nové sezóny vypadá takto:

1. Mark Selby
2. Ding Junhui
3. Neil Robertson
4. Ronnie O'Sullivan
5. Barry Hawkins
6. Judd Trump
7. Shaun Murphy
8. Marco Fu
9. Mark Allen
10. Ricky Walden
11. John Higgins
12. Stuart Bingham
13. Ali Carter
14. Stephen Maguire
15. Joe Perry
16. Mark Davis

V nové sezóně čeká na hráče 11 hlavních bodovaných turnajů, v závorce jsou uvedeny prize money, které čekají na vítěze letos. K tomu malé představení vítězů.

1. Wuxi Classic, Čína (85.000 liber) - obhajuje Neil Robertson
Neilu Robertsonovi je 32 let a narodil se v Melbourne v Austrálii. V průběhu sezón však sídlí v Cambridge v UK. Je prvním hráčem v historii snookeru, kterému se podařilo nastřílet neuvěřitelných 103 century breaků (100+ více bodových breaků) v minulé sezóně. Získal tím další přezvídku "the Centurion". Loni byl ve finále Australian Open a došel do semifinále World Championship a pozvánkového Champion of Champions. Vyhrál Wuxi Classic a UK Championship. Robertson je velmi důsledný a vytrvalý hráč. Je schopný otáčet zápasy, které se zdají téměř ztracené. Mistr světa z roku 2010 přišel po mistrovství světa o pozici světové jedničky. Dokáže se na jednotlivé turnaje skvěle připravit.

2. Australian Goldfields Open, Austrálie (41.667 liber) - obhajuje Marco Fu
36letý hráč z Hongkongu Marco Fu může být velmi těžkým protivníkem pro každého a zvláště, pokud má svůj den. Fu svůj titul do Austrálie obhajovat nejede, ale probojoval se na Wuxi Classic. Loni vyhrál bodovaný Australian Open a pozvánkový Champion of Champions, a byl v semifinále World Open a Players Championship Grand Final.

3. Shanghai Masters, Čína (85.000 liber) - Ding Junhui
Ding Junhui je 27letý rodák z Wuxi. V současné době během soutěží žije v Sheffieldu. Má za sebou jednu z nejúspěšnějších sezón, ve které vyhrál pět bodovaných turnajů - Shanghai Masters, Indian Open, International Championship, German Masters a China Open. Byl ve finále Welsh Open. Famózní výkon. Hodně vysoká laťka do nové sezóny. Dingo se může pokusit získat Triple Crown, která zahrnuje tituly z UK Championship, Masters a World Championship. Čínské hvězdě schází k této metě titul mistra světa. Je to pro něj velká výzva už jen proto, že je svým způsobem Sheffield pro něho zakletý a moc se mu tam nedaří.

4. Indian Open, Indie (50.000 liber) - obhajuje Ding Junhui

5. International Championship, Čína (125.000 liber) - obhajuje Ding Junhui

6. UK Championship, UK (125.000 liber) - obhajuje Neil Robertson

7. German Masters. Německo (66.667 liber) - obhajuje Ding Junhui

8. Welsh Open, UK (60.000 liber) - obhajuje Ronnie O'Sullivan
Ronnieho O'Sullivana netřeba nijak zvlášť představovat. 38letý hráč je doma v Chigwellu a vypadá, pokud se nezúčastní některé menší bodované soutěže, že ho diváci uvidí až na UK Championship. Ronnie se už dvě sezóny nezapojoval do všech akcí, ale i přesto si dobře časuje svou formu. Hraje stále svůj rychlý a útočný snooker, vyhrává tituly a naplňuje hlediště nadšenými fanoušky. Je velmi pravděpodobné, že vstoupí do všech prestižních turnajů letošní sezóny. Je tu také lákavá možnost zisku šestého titulu mistra světa a vyrovnat tak počet vyhraných mistrovských titulů Steva Davise a přiblížit se k dalšímu, sedmému. Tento rekord drží Stephen Hendry. Ale nebude to mít rozhodně snadné. Ronnie má svůj pořad na Eurosportu pod názvem "the Ronnie O'Sullivan Show", ve kterém má široká veřejnost možnost nahlédnout na hru, včetně jeho typů a má tam také zajímavé hosty. Hráč přezdívaný "the Rocket" vyhrál v minulé sezóně Welsh Open a pozvánkové turnaje Masters a Champion of Champions. Byl také finalistou mistrovství světa.

9. World Open, Čína (85.000 liber) - obhajuje Shaun Murphy
O 31letém Shaunu Murphym, který se narodil v Harlow, se hodně minulou sezónu mluvilo v souvisloti s jeho novou životosprávou, kdy se mu podařilo rapidně zhubnou a dostat novou energii do hry. Murphy nevyhrál tři roky žádný bodovaný turnaj a tak Welsh Open protrhl šňůru jeho neúspěchů. Murphy se ještě dostal do semifinále Masters a Championship League. Vypadl však ve čtvrtfinále mistrovství světa a zůstal tak daleko za svým očekáváním.

10. China Open, Čína (85.000 liber) - Ding Junhui

11. World Championship, Sheffield, UK (300.000 liber) - Mark Selby
Pro Marka Selbyho z Leicesteru, kterému je 30 let, byla výhra titulu mistra světa splněným snem. Mark mívá stabilní výkony a v minulé sezóně se dostal do finále prestižních turnajů UK Championship, Masters a kromě mistrovství světa také World Open. Před světovým šampionátem nebyl Mark tak na očích médiím, jak tomu bylo v předchozích letech, a to mohlo napomoci většímu klidu a soustředění na hru, která nakonec byla korunována výhrou prvního mistrovského titulu. Mark se dostal do semifinále bodovaného Australian Open a pozvánkového Champion of Champions. A také Six-red World Championship v Thajsku. Vstupuje do sezóny nejen jako mistr světa a světová jednička, ale také nedávno oznámil, že koncem listopadu očekávají doma radostnou událost. Jsou to velké okamžiky v jeho životě. Jak se s nimi bude vyrovnávat, uvidíme v průběhu sezóny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 16. června 2014 v 10:25 | Reagovat

Dnes to hráči opravdu nemají snadné. Dříve se sestavil žebříček pevně na celou sezonu a hráč měl ohodnocení podle toho, jak úspěšný byl a jakého počtu bodů za své výkony dosáhl. V současné době to není ani tak o kvalitě hry jako o štěstí. Místo bodů rozhodují peníze. Když má hráč štěstí a vyhraje třeba jen jeden lépe placený turnaj, dostane se na vysněné místo v žebříčku, aniž by se musel během celého roku nějak moc snažit. Je dobře, že si hráči mohou dobře vydělat, ale trochu tím upadá motivace zúčastnit se menších turnajů, kde naděje na velkou výhru není. Fanoušci tak mají menší možnost vidět oblíbené hráče na PTC, protože hvězdy na předních místech mnohdy účast nepotvrdí. Dnes neexistuje žádný předpis, kam hráč musí a nemusí jet. Možná je to trochu nespravedlivé vůči těm, kteří poctivě hrají celý rok všude, kde je to možné a přece nejsou náležitě oceněni. Na druhou stranu může nastat případ , že rok nebo dva hráč moc štěstí nemá, pak vyhraje UK nebo mistrovství světa a je v čele žebříčku, aniž by tomu musel moc věnovat. Ale s tím nic nenaděláme, peníze hýbou světem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama