Červnové události

7. června 2014 v 15:28 |  Aktuality


Stadion Bendigo, Austrálie

Červen bude hodně nabitý snookerovými událostmi a tak se podíváme, které to jsou. Nejprve začíná první v pořadí - Asian Tour, Yixing Open od 17. do 21. června 2014 v Číně. Kromě čínské hvězdy Dinga Junhui jsou přihlášeni hráči zvučných jmen a mezi nimi John Higgins, Stephen Maguire, Graeme Dott, Marco Fu, Mark Williams, Stuart Bingham, Ryan Day a mnoho dalších. Loni vyhrál v Yixingu Joe Perry, který ve finále porazil Marka Selbyho 4-1.

Na tento turnaj navazuje turnaj Wuxi Classic od 23. do 29. června také v Číně, který předcházely kvalifikace. Tohoto turnaje se jako jediného v červnu zúčastní světová jednička a mistr světa 2014 Mark Selby. Podrobnosti o jeho zápasu najdete na stránce Marka www.mark-selby.cz. Turnaj má skvělé obsazení. Škoda, že Ding Junhui si před domácím publikem nezahraje, neboť prohrál v kvalifikacích s Oliverem Brownem. Obhájcem titulu je světová trojka Neil Robertson, který v loňském finále porazil Johna Higginse 10-7 poté, co prohrával 2-5.

Posledním bodovaným turnajem závěrem tohoto měsíce je připravený Australian Goldfields Open. Koná se od 30. června do 6. července na stadionu Bendigo v Austrálii. Turnaj je především pozvánkou pro všechny fanoušky Neila Robertsona, mistra světa z roku 2010, který pochází z Melbourne. Robertson se loni dostal do finále s Markem Fu, který nad ním nakonec zvítězil 9-6.

Mark Selby se rozhodl do turnaje v Austrálii nevstoupit, ale fanouškům přijede mnoho dalších hvězd z Velké Británie včetně Jacka Lisowského a Judda Trumpa. Jack se po Wuxi Classic kvalifikoval pro Austrálii a mohl by to být skvělý start pro tohoto 22letého hráče z Cheltenhamu. Během roku bych vám ráda představila některé známé hráče a doufám, že Jack bude hned mezi prvními.

Wuxi Classic a Australian Open bude přenášet Eurosport. Další informace o průběhu turnajů najdete také na stránce Snooker blogu na Facebooku.

A je pro vás připravena opět další anketa v pravém sloupci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama