Půlroční pauza Ronnie O'Sullivana

3. června 2014 v 20:28 |  Názory


Deník Daily Star dnes otiskl, že Ronnie O'Sullivan si chce dát pauzu od hry. Ve jmenovaném listu říká: "Myslím, že mým prvním turnajem sezóny bude Champion of Champions, který obvykle probíhá začátkem listopadu." Tato slova řekl O'Sullivan poté, co prohrál ve finále mistrovství světa s Markem Selbym 18-14.

Pokud se od té doby nic nezměnilo, nová sezóna se rozbíhá už nyní a to znamená, že "Rocket" vynechá její polovinu. Dá se předpokládat, že hodlá opět vstoupit do turnajů, které jsou vysoce finačně ohodnocené (např. UK Championship, Masters, World Championship). Zatímco je určeno, kolik malých turnajů PTC (tzv. European a Asian Tour) musí hráči odehrát, aby se případně v žebříčku Order of Merit mohli účastnit velkého finále (Grand Final), u bodovaných turnajů tento limit není.

Sezóna obsahuje dnes již jedenáct bodovaných turnajů. Pět se jich hraje v Číně - Wuxi Classic, Shanghai Masters, International Championship, Haikou World Open a China Open. Tři ve Velké Británii - UK Championship, Welsh Open a World Championship. Je tu German Masters v Německu, Australian Open v Austrálii a Indian Open v Indii. Při pohledu na rozvržení je na první pohled zřejmé, že hráči hodně cestují a to zejména do Asie. Dnes mají možnost výběru, do jakých turnajů vstoupí. Nemusí se tedy účastnit všech, jak jsem již psala nedávno v blogu: Jak se změnil snooker (http://snookerblog.blog.cz/1405/jak-se-zmenil-snooker).

Žebříček je nově sestaven podle vydělaných peněz v průběhu dvou sezón. To, co O'Sullivana rozhodně netrápí, jsou peníze, ale bude to líto především jeho fanouškům. Snooker je postaven na jménech velkých hráčů a mezi ty O'Sullivan rozhodně patří. V takovém případě se může tak dlouho tolerovaná přestávka ve hře, pokud není z vážných důvodů, stát nepochopitelnou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 4. června 2014 v 7:57 | Reagovat

Podle mne nezáleží Ronniemu  nejen na výdělku, ale ani na lidech. Nebude to první pauza. Samozřejmě si hráči mohou určit, kdy a kam nastoupí, ale ti nejlepší by přece jenom měli mít určité povinnosti vůči veřejnosti a ne si vybírat jenom nejlépe placené akce. Nezdá se mi to spravedlivé vůči ostatním , kteří mají rodiny třeba s malými dětmi a také si nedovolí půl roku nenastoupit. Nebo někteří mají i zdravotní problémy a také se turnajů účastní dle možnosti. Mám na mysli Ali Cartera, který nastupoval téměř všude, i když se asi mnohdy necítil právě nejlépe, nebo Neila Robertsona, který turnaj v Číně odehrál s horečkou. Jde i o reprezentaci sportu, kterou by právě ti nejlepší měli brát vážně. Tohle je trochu i věc organizace, co povolí a co ne. Ronnieho fanoušci jistě budou zklamaní, já jsem se u této zprávy spíše zamyslela, jestli tyto možnosti využijí i jiní, na koho se budeme v dalších sezonách dívat?

2 Maikl Maikl | 20. listopadu 2015 v 7:34 | Reagovat

Ja s vami Hani souhlasim, jenom si myslim, že Ronnie ma v hlave takovy binec, že to je ten hlavni duvod, proč nenastupuje. Čili vlastně taky nemoc. A i kdyz je radost se na něj divat, mam pocit, že je pořád dost dalších skvělych borců (Higgins, Selby, Robertson, Trump....atd :) ) Snookru zdar, miluju tuhle hru! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama