Rozhovory s osobnostmi - Michael Holt

24. června 2014 v 18:01 |  Rozhovory
Michael Holt minulý týden v Yixingu

ROZHOVORY S OSOBNOSTMI - MICHAEL HOLT
Vladimíra Procházková


Ahoj Michaeli, ty jsi právě teď na turnajích v Číně, tak jsem moc ráda, že sis našel čas zodpovědět pár otázek. Jsem si jistá, že to potěší všechny čtenáře a zejména snookerové fanoušky, protože patříš k velmi oblíbeným hráčům. Ty jsi vstoupil mezi profesionály v roce 1996. Tak mi prosím řekni:

V kolika letech jsi začal se snookerem?
Mám fotky, jak hraji, když mi bylo 5 nebo 6 let! Začal jsem hrát naplno pravidelně ve dvanácti, když jsem to začal brát vážněji a snažil jsem se a zlepšoval se.

Kdo byl tvým velkým vzorem?
Můj snookerový hrdina byl Steve Davis. Říká se, nikdy nepotkej svého hrdinu, protože by tě mohl zklamat, naštěstí pro mě je Steve Davis fantastický chlapík.

Co považuješ za svůj největší úspěch?
Mými největšími úspěchy jsou vítězství na PTC. Získal jsem dosud dvě, což je ok, ale cítím, že moje největší úspěchy přijdou v budoucnu…

Je nějaký zápas, na který nezapomeneš?
Je pár dobrých a špatných zápasů, které nikdy nezapomenu. Jako snookerový hráč si někdy nejvíc pamatujete nejbolestivější prohry.
Pokud jde o pozitivní vzpomínky, musí to být moje první vítězství PTC v Praze. Měl jsem hrozné výsledky a můj otec byl v nemocnici po silné mrtvici, takže pro mě a moji rodinu to byla těžká doba.
Praha byla posledním PTC a musel jsem vyhrát, abych se dostal do PTC grand finale, a před odjezdem jsem slíbíl svému otci, že bych chtěl pro něho vyhrát.
Když jsem přijel do Prahy, měl jsem příšerný rozpis, plný nejlepších favoritů a musel jsem porazit Maguira, Selbyho, Murphyho, a pak jsem porazil Johna Higginse ve finále 4-3!! Vzal jsem trofej mému otci do nemocnice a to vyvolalo na jeho tváři široký úsměv. :-)

Jak relaxuješ? Jaké máš koníčky?
Možná bych potřeboval se naučit více odpočívat. Jsem stále v jednom kole. Kromě snookeru pečuji hodně o zdraví a fyzickou kondici a rád trávím čas v posilovně.

Jak se udržeš v kondici? Máš osobního trenéra? Kdo to je?
Mám rád všechny druhy tréninku, zvláště posilování. Skvěle to odbourává stres. Udělal jsem si základní kvalifikaci v osobním tréninku před 8-9 lety a naučil se hodně číst knihy a internet.

Kdo je tvůj největší kamarád?
Mám pár velmi blízkých nejlepších přátel.

Kdo tě nejvíce ovlivňuje? Kdo tě podporuje v tvém rozhodování?
Moji nejbližší přátelé.

Čeho bys chtěl dosáhnout v této sezóně?
Vyhrát nejvyšší bodovanou událost. Osvědčit se v každé další úrovni, doufejme, že to zlomím jak nejdříve to půjde.

Jaké jsou tvoje cíle do budoucna?
Dosáhnout mých cílů ve snookeru v příštích pár letech, mimo kulečníkový stůl teď studuju podnikání pro budoucnost, až skončím s hraním.

Kam nejraději jezdíš? Můžeš popsat svou nejlepší dovolenou?
Miluju cestování. Jsem šťastný, že jsem byl na tolika různých místech. Nemám opravdu oblíbenou dovolenou, protože záleží na tom, jaký chci druh dovolené. Thajsko je perfektní odpočinková dovolená s nádhernými plážemi. Rád poznávám nová města, nedávno jsem navštívil Barcelonu, která byla super. A také miluju Ibizu, je to tak krásný ostrov a kluby tam jsou nejlepší na světě.

Jak dlouho bys chtěl hrát?
Dokud budu schopný soutěžit.

Máš nějaký oblíbený citát?
Voda prorazí skálu ne proto, že má sílu, ale protože je vytrvalá.

Michaeli. děkuji moc za rozhovor a všechno nejlepší do nové snookerové sezóny.
---------------------

Jsem moc ráda, že právě Michael Holt byl první v mých připravovaných rozhovorech s osobnostmi. Michael se narodil v Nottinghamu, je mu 35 let a je známý pod přezdívkou "Hitman". Patří k emotivním hráčům. Na začátku této sezóny byl na 22. místě světového žebříčku. Jeho největším úspěchem bylo semifinále Shanghai Masters v roce 2013.

Michael navštívil Prahu v listopadu v roce 2010, když se zde zúčastnil Prague Classic v rámci Players Tour Championship, který vyhrál. Porazil ve finále Johna Higginse 4-3. Druhé vítězství přidal o rok později na Players Tour Championship 10 nad Dominicem Daleem 4-2. Minulý týden se dostal do finále prvního Asian Tour v Yixingu s Dingem Junhui.

Jako bonus zde přikládám své krátké video z PTC v Praze v roce 2010. Doufám, že potěší vás a také Michaela. :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama