Srpen 2014

Snooker v září

28. srpna 2014 v 16:56 Aktuality

Pro váš přehled zde uvádím snookerové akce na měsíc září, které na hráče čekají. Nejprve je na řadě Thajsko, kde se bude konat již šestý ročník tohoto speciálního pozvánkového turnaje. Mark Selby vyhrál tento turnaj v roce 2010, když zvítězil nad Ricky Waldenem 8-6. Walden byl prvním vítězem turnaje v roce 2008. Na turnaji se daří také Marku Davisovi, který obhájil svůj titul loni i předloni. V loňském finále porazil Neila Robertsona 8-4.

V září se můžeme těšit na tyto akce:
1.-6. září pozvánkový turnaj SangSom Six Red Championship, Thajsko
8.-14. září bodovaný turnaj Shanghai Masters, Čína
18.-21. září kvalifikace na bodovaný Indian Open v Barnsley
22.-25. září kvalifikace na International Championship v Barnsley

Jsem pyšná na mou spolupráci s Markem. Jdeme spolu už do osmé sezóny a jeho fanoušci budou stále aktuálně, tak jako v minulých sezónách, informováni o Markových aktivitách, rozhovorech a všech výsledcích na jeho stránce www.mark-selby.cz.

Stejně tak bude pokračovat tento Snooker blog, který pro vás ve volném čase píšu. Nezapomeňte sledovat také jeho stránku na Facebooku, kde najdete vše důležité k současnému dění https://www.facebook.com/pages/SNOOKER-BLOG/164964216892430.

-----------
Oznámení: Mark Selby se nezúčastní turnaje 6-red World Championship z důvodu žaludečních problémů.

(aktualizováno 30. srpna 2014)

Allen držitel trofeje letošního Paul Hunter Classic

26. srpna 2014 v 10:55 Aktuality

Vítěz Mark Allen s trofejí. Foto: Monique Limbos

Mark Allen ze Severního Irska se stal v neděli večer držitelem trofeje letošního ročníku Paul Hunter Classic, zařazeného jako Evropské Tour 2 (ET), který se hrál koncem minulého týdne v Německu. Oblíbený turnaj byl skvěle obsazen a bylo to druhé Allenovo dosažené finále v ET od začátku nové sezóny. Allen, který byl poražen v ET 1 v Rize Markem Selbym, si nyní vše vynahradil. Ve finále se proti němu postavil Judd Trump (25) z Anglie, nad kterým nakonec Allen zvítězil 4-3. Odváží si tak trofej společně se šekem na 25.000 Eur.

Allen řekl po zápase World Snookeru: "Jsem rád, že jsem tento vyhrál. Byl jsem již 3-0 nad Selbym v Rize a prohrál 4-3. Ukazuje to, že jdu správným směrem, když jsem se dostal do posledních dvou finále.

"Ve skutečnosti jsem hrál tento víkend slabě, tak jsem rád, že finále bylo trochu rozkouskované, kdyby bylo otevřené, Judd by intenzivně skóroval.

"Cítím stále, že potřebuji být více konzistentní. Nevím, proč se mi více daří v evropských tour než v hlavních bodovaných turnajích, protože se nepřipravuji jinak.

"Diváci jsou zde úžasní, všechno kolem turnaje se odráží od jména Paula Huntera, a hráči jsou hrdí na to, že jsou toho součástí."

Světová jednička Mark Selby došel do čtvrtfinále, kde pak prohrál velkou bitvu s Ricky Waldenem 4-3. Markovy výsledky a odkazy na videa z jeho zápasů najdete na jeho stránce www.mark-selby.cz v Tournament Results a Photos and Videos - PHC 2014.

Paul Hunter Classic 2014

17. srpna 2014 v 9:03 Aktuality

Rok rychle uběhl a už je tu opět Paul Hunter Classic v této sezóně vedený jako European Tour 2. Psala jsem vám zde na blogu, že se ozvu až po jeho skončení, ale mám čas sdělit ještě pár slov předem. Tento turnaj je velmi oblíbený a také hodně navštěvovaný našimi fanoušky kulečníku, protože do Fürthu máme blízko. Německo má krásná místa a Bavorsko se nám moc líbí a máme jej velmi rádi. I náš výlet do Fürthu je pokaždé ještě provázen milým přijetím od pořadatele a setkáme se zde s řadou přátel. Je to pokaždé mezník pro můj další směr, protože jak víte, kromě Snooker blogu také vedu anglicko-české webové stránky Markovi Selbymu, což je velmi speciální věc. Mark letos přijede do Fürthu jako novopečený mistr světa a vítěz první European Tour, která skončila minulou neděli v Rize.

European Tour 2, Paul Hunter Classic, je dobře organizovaný a němečtí pořadatelé se vždy snaží posunout laťku ještě výš. O tom svědčí i fakt, že se letos na turnaj přihlásil rekordní počet 221 účastníků včetně 111 profesionálů. To znamená, že soutěž musí začít již ve středu večer a nejnapínavější část se rozběhne od pátku do neděle.

Fanouškové a diváci se mají opět na co těšit, protože v pátek je na startovní listině např. Ronnie O'Sullivan, Judd Trump, Barry Hawkins, Mark Allen, Ken Doherty, Martin Gould, Michael Holt, Jimmy White a Joe Swail. V sobotu pak vstoupí do soutěže další hvězdy jako Mark Selby, Neil Robertson, Mark Williams, John Higgins, Shaun Murphy, Ricky Walden, Ryan Day, Dominic Dale, Mark King a také Jack Lisowski.

Eurosport si vyčlenil část svého vysílacího času na tento turnaj, který bude možno sledovat také na playeru. Rozpis najdete zde na stránce World Snookeru, pořadatele Dragonstars a linky na rozpis jsou na stránce Marka Selbyho a Snooker blogu na Facebooku.

Je tu také také nová, malá anketa.

Kvalifikace na Shanghai Masters

16. srpna 2014 v 8:46 Aktuality

Dominic Dale

Včera v nočních hodinách skončily v Barnsley kvalifikace na letošní Shanghai Masters a zde jsou výsledky:

Mark King 0-5 Ken Doherty

Shanghai Masters se koná od 8. do 14 září 2014. Turnaj se hrál v Šanghaji poprvé v roce 2007 a jeho prvním vítězem se stal Dominic Dale, když porazil ve finále Ryana Daye 10-6. Dalšími vítězi se postupně v následujících letech stali Ricky Walden, Ronnie O'Sullivan, Ali Carter, Mark Selby, John Higgins a Ding Junhui, který bude obhajovat tento titul z loňska. Shanghai Masters je bodovaný turnaj a na vítěze čeká 85.000 liber.

Mark Selby má nový titul z Rigy

11. srpna 2014 v 10:43 Aktuality

Mark Selby s novou trofejí z Rigy

Úřadující mistr světa Mark Selby je po měsíci opět světovou jedničkou poté, co se stal vítězem na první European tour v Rize. 31letý hráč z Leicesteru tak má po svém vítězství ve finále nad Markem Allenem 4-3 do své sbírky nový titul, se kterým obdržel šek na 25.000 EUR.

Mark se dostal do finále přes Iana Burnse, Mika Dunna, Jimmy Robertsona, Aditya Mehtu, Petera Ebdona a Barry Hawkinse, aby se v něm střetl s Markem Allenem, který musel porazit Ryana Caustona, Anthony Hamiltona, Bena Woolastona, Marka Williamse, Seana O'Sullivana a Anthony McGilla.

Ve finálovém zápase se Mark Allen poměrně rychle dostal do vedení 3-0, ale Mark Selby zabojoval a breaky 65, 100 a 62 srovnal stav zápasu na 3-3. Rozhodující frame zúročil ve svůj prospěch Mark Selby.

Mark ukázal velmi dobrou hru v průběhu celého turnaje a dokazuje tak, že zaslouženě patří již několik let ke světové špičce.

Mark řekl po zápase World Snookeru: "Byl to fantastický turnaj po celý víkend a absolutně jsem si ho užil. Je to skvělý úspěch. V Evropě je vždycky vysoká návštěvnost a to je to, proč snooker hrajeme."

"V druhém a třetím framu jsem zahrál pár slabých jistot a ztrácel jsem 3-0. Pak jsem našel svou hru. Mark stále měl šance, ale naštěstí je nevyužil a mně se podařilo vzít ty moje."
-------------
Nyní od 12. do 15. srpna proběhnou kvalifikace na Shanghai Masters v Barnsley (Velká Británie).

Dalším European Tour bude Paul Hunter Classic, který se koná od 21. do 24. srpna ve Fürthu v Německu. Jak jsem psala, mám od příštího týdne 14 dní dovolenou a budu již posedmé na tomto turnaji. Informace o turnaji doplním po přijezdu následující týden. Mějte se do té doby pěkne a já se společně s vámi budu těšit na snookerové akce, které jsou před námi. Vždyť snookerová sezóna se teprve pořádně rozbíhá.

European Tour začíná v Rize

3. srpna 2014 v 8:28 Aktuality

Evropské snookerové tour se představí příští týden od 7. do 10. srpna 2014 v Rize, hlavním městě Lotyšska, kde bude mít snooker tour svou premiéru. Do hlavního města se sjedou ti nejlepší, včetně světové jedničky, Australana Neila Robertsona, mistra světa z května letošního roku Marka Selbyho, Barry Hawkinse, Judda Trumpa, Johna Higginse a mnoha dalších včetně mladých nadějí. Soutěží také řada nových tváří. Sezóna bude bez velkého přerušení pokračovat až do května.

Všechny zápasy jsou na best of 7 frames a turnaj přenáší od pátku do neděle Eurosport. Informace k turnaji najdete také na stránce Snooker blogu na Facebooku.