Mark Selby má nový titul z Rigy

11. srpna 2014 v 10:43 |  Aktuality

Mark Selby s novou trofejí z Rigy
foto: Monique Limbos

Úřadující mistr světa Mark Selby je po měsíci opět světovou jedničkou poté, co se stal vítězem na první European tour v Rize. 31letý hráč z Leicesteru tak má po svém vítězství ve finále nad Markem Allenem 4-3 do své sbírky nový titul, se kterým obdržel šek na 25.000 EUR.

Mark se dostal do finále přes Iana Burnse, Mika Dunna, Jimmy Robertsona, Aditya Mehtu, Petera Ebdona a Barry Hawkinse, aby se v něm střetl s Markem Allenem, který musel porazit Ryana Caustona, Anthony Hamiltona, Bena Woolastona, Marka Williamse, Seana O'Sullivana a Anthony McGilla.

Ve finálovém zápase se Mark Allen poměrně rychle dostal do vedení 3-0, ale Mark Selby zabojoval a breaky 65, 100 a 62 srovnal stav zápasu na 3-3. Rozhodující frame zúročil ve svůj prospěch Mark Selby.

Mark ukázal velmi dobrou hru v průběhu celého turnaje a dokazuje tak, že zaslouženě patří již několik let ke světové špičce.

Mark řekl po zápase World Snookeru: "Byl to fantastický turnaj po celý víkend a absolutně jsem si ho užil. Je to skvělý úspěch. V Evropě je vždycky vysoká návštěvnost a to je to, proč snooker hrajeme."

"V druhém a třetím framu jsem zahrál pár slabých jistot a ztrácel jsem 3-0. Pak jsem našel svou hru. Mark stále měl šance, ale naštěstí je nevyužil a mně se podařilo vzít ty moje."
-------------
Nyní od 12. do 15. srpna proběhnou kvalifikace na Shanghai Masters v Barnsley (Velká Británie).

Dalším European Tour bude Paul Hunter Classic, který se koná od 21. do 24. srpna ve Fürthu v Německu. Jak jsem psala, mám od příštího týdne 14 dní dovolenou a budu již posedmé na tomto turnaji. Informace o turnaji doplním po přijezdu následující týden. Mějte se do té doby pěkne a já se společně s vámi budu těšit na snookerové akce, které jsou před námi. Vždyť snookerová sezóna se teprve pořádně rozbíhá.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama