Shanghai Masters 2014

7. září 2014 v 7:41 |  Aktuality

Dnes si v krátkosti představíme jeden z nejkrásnějších turnajů v Číně - Shanghai Masters, který letos vstupuje do osmé sezóny. Turnaj, který byl původně uveden v roce 2007 na podporu sportu v Číně, již netřeba představovat. Pro účast na tomto turnaji se musely hrát kvalifikace. Pro první kolo je rozepsáno 32 hráčů. Toto kolo předchází kolo divokých karet s osmi zápasy, na které je jmenováno osm čínských nováčků. Tato výhoda přetrvala pro domácí dodnes, i když Čína se svou širokou základnou stanula během několika let na špičce v počtu pořádání hlavních turnajů - nyní jich má pět v sezóně.

Jak jsem již v některém z minulých ročníků na blogu zmínila, Shanghai Masters bylo mým prvním turnajem sezóny, kterým začínaly v roce 2007 Markovy stránky. Mark Selby došel tehdy do semifinále, kde prohrál s Dominikem Daleem. Ten pak první ročník tohoto turnaje vyhrál.

Mark vybojoval vítězství na Shanghai Masters v roce 2011 a stal se tak poprvé světovou jedničkou.

2013 Ding Junhui 10-6 Xiao Guodong

Čína k nadšení domácího publika zažila loni poprvé čínské finále mezi Dingem Junhui a Xiao Guodongem. Zda letos Ding obhájí doma svůj titul se teprve ukáže koncem příštího týdne. Domácí hvězda bude mít proti sobě Jacka Lisowského v úterý odpoledne ve 13:30 h našeho letního času (CEST).

Světová jednička a úřadující mistr světa Mark Selby nastoupí do prvního kola ve středu od 13:30 CEST proti vítězi z kola divokých karet Ken Doherty vs Huan Jiahao. Další informace v průběhu turnaje najdete na stránce Marka a Fb stránce Snooker blogu. Turnaj přenáší od 8. do 14. září Eurosport.