Říjen 2014

International Championship 2014 v Chengdu

25. října 2014 v 10:39 Aktuality

V Chengdu začíná zítra International Championship, turnaj s největšími prize money a také nejdelším formátem v Číně. Bude to třetí ročník tohoto turnaje, který od svého vzniku měl dopad na UK Championship ve Velké Británii právě kvůli svému uzpůsobení a výši rozdaných peněz.

Turnaj začíná v neděli 26. října a potrvá až do 2. listopadu 2014. Připomeňme si, že první ročník vyhrál v roce 2012 Judd Trump, který zvítězil nad Neilem Robertsonem 10-8 a v roce 2013 Čína viděla finále mezi domácím Dingem Junhui a Marcem Fu z Hongkongu. Ding vyhrál titul s výsledkem 10-9.

Před měsícem se konaly kvalifikace na tento turnaj v Barnsley. K velkému překvapení Ding vypadl v kvalifikačním kole s Wangem Zepengem 6-5 a tak se tato hvězda nezúčastní své ohajoby titulu. Stejně tak překvapením byla prohra v kvalifikačním kole úřadujícího mistra světa a světové jedničky Marka Selbyho s 19letým Oliverem Linesem 6-4. Mark již vedl do přestávky 4-0 a přesto svůj zápas prohrál.

Diváci se ale mohou těšit na další hvězdy a mezi nimi na Ronnie O'Sullivana, vítěze dvou turnajů této sezóny v Číně (Shanghai Masters a Asian Tour 2) Stuarta Binghama, Neila Robertsona, Marka Williamse, Marka Allena, Shauna Murphyho, Martina Goulda, Ryana Daye a Judda Trumpa. Čína dostává možnost zapojit do hry v předkole "wild card" domácí hráče Niu Zhuanga, Zhao Xintonga, Yan Bingtaoa a Huang Jiahaoa.

Zápasy do semifinále budou hrány na best of 11 frames, semifinále na best of 17 a finále na best of 19 frames.

Snooker se tak po delší přestávce po European Tour v Bulharsku dostává opět na televizní obrazovky. Eurosport a EUS player je připraven zprostředkovat v přímém přenosu tento prestižní turnaj z Číny. Informace o jeho průběhu najdete také na Fb stránce Snooker blogu.

Stuart Bingham vítězem Asian Tour 2

24. října 2014 v 21:25

Stuart Bingham - foto: my147.com

Stuart Bingham (38) si po svém zářijovém vítězství na Shanghai Masters připsal další výhru na Asian Tour 2, které se konalo od 20. do 24. října v čínském Hainingu. Bingham porazil dnes ve finále 4-0 Olivera Linese (19). Bingham tak potvrdil skvělou formu před International Championship v Chengdu, kam se probojoval z kvalifikací v Barnsley na začátku tohoto měsíce.

Bingham sebral s trofejí i šek na 10.000 liber. Po zápase řekl World Snookeru:

"Je to něco málo přes měsíc a já vyhrál další soutěž - Asijské tour. Oli je slibný mladý hráč z Anglie, klobouk dolů, že došel tak daleko.

"Snažím se ze všech sil vyhrávat tituly, aby se Ali Carter dostal do Champion of Champions. Ali překonal všechny trable, tak doufejme, že už jeho věci budou v budoucnu v pořádku.

"Skutečně jsem znovu rád přijel do Hainingu. Místo konání je velmi pěkné, formu jsem měl celý týden dobrou, všichni dobrovolníci a rozhodčí odvedli skvělou práci a udělali fantastický týden. Také hotel byl špičkový."

Fantastické vítězství Ali Cartera v Hongkongu

18. října 2014 v 13:30 Aktuality

Ali Carter předvedl fantastický návrat v soutěži u zeleného stolu. 35letý Angličan, který je něco přes měsíc po ukončení léčby chemoterapií, přijal pozvánku na turnaj General Cup do Hongkongu a představil se v impozantní formě. Ali postoupil z druhé skupiny společně se Shaunem Murphym a zahrál si v semifinále proti Marku Davisovi, kterého porazil 6-2. Další z Angličanů - Shaun Murphy (32) měl proti sobě Joe Perryho, a po výhře nad ním 6-5 se sešel s Ali Carterem ve finále.

To se hrálo na best of 13 frames a bylo velmi vyrovnané. Carter za stavu 6-6 šel do rozhodujícího framu, který vyhrál.

Je neuvěřitelné, kolik síly a odhodlání má v sobě Ali Carter, který svádí velké bitvy také mimo zelený stůl. Doufejme, že už jeho zdravotní strasti jsou zcela zažehnané a on se bude moci radovat opět ze hry a s ním také spousty jeho fanoušků a diváků po celém světě. Protože zdraví je to nejdůležitější, co máme. Pak jsou to blízcí lidé, kteří nám pomohu vždy vstát a motivují nás. Ali Carter je silná osobnost, což dokázal mnohokrát a zaslouží si štěstí a radost v plné míře. Velké blahopřání, Kapitáne!

General Cup 2014

11. října 2014 v 13:29 Aktuality

Loňský vítěz Mark Davis - foto World Snooker

V Hongkongu se bude konat v od 12. do 18. října pozvánkový turnaj General cup, který byl založen v roce 2004 pod názvem General Cup International. Skládá se z profesionálních hráčů a jeden hráč obdrží tzv. divokou kartu (wild card).

Turnaj má dvě fáze. V první jsou hráči rozděleni do dvou skupin A a B a hraje každý s každým. Z každé skupiny postoupí dva hráči nejvýše umístění do druhé fáze, kde už se hraje ve vyřazovacím pavouku.

Letošní ročník bude mít ve skupině A obhájce titulu Marka Davise, Jimmy Whitea, Joe Perryho a Ricky Waldena. Ve skupině B jsou Marco Fu, Shaun Murphy a Ali Carter, který se vrací k soutěžím. Z předkola postoupí ještě do skupiny B jeden hráč, kde se rozhodne mezi Liangem Wenbem a jeho soupeřem, který zatím není určen.

Všechny zápasy jsou na best of 7 frames. Mark Davis porazil v loňském finále Neila Robertsona 7-2.

Shaun Murphy vyhrál Bulgarian Open

6. října 2014 v 21:28 Aktuality

Včera skončil třetí turnaj evropské tour Bulgarian Open v Sofii, jehož vítězem se stal Shaun Murphy (32), který porazil ve finále Martina Goulda 4-2. Shaun Murphy jezdí do Bulharska velmi rád a má tam plno přátel. Proto snad o to větší byla jeho radost z vítězství, které bylo jeho první v letošní sezóně. Shaun předváděl skutečně výborný snooker po celý turnaj. V prvním kole vyřadil Joela Walkera 4-1, v druhém kole Stuarta Carringtona 4-0, pak Stephena Maguireho 4-2 a dostal se do nedělních kol. Pokračoval ve svém vítězném tažení, když cestou do finále v last 16 porazil Jimmy Whitea 4-0, ve čtvrtfinále Marka Selbyho 4-2 a v semifinále Michaela Whitea 4-2.

Ve finále vzal Shaun Murphy první frame, ale Martin Gould šel pak do vedení 2-1. Po nerozhodném stavu 2-2 to byl opět Murphy, který zachoval chladnou hlavu a vyhrál následující dva framy. Pečetil tak své vítězství v turnaji. S velkou trofejí, která váží podle informací čtyři kila, si odvezl šek na 25.000 liber.

Odkazy na nejnovější světový žebříček a Order of Merit najdete na stránce Marka.