International Championship 2014 v Chengdu

25. října 2014 v 10:39 |  Aktuality


V Chengdu začíná zítra International Championship, turnaj s největšími prize money a také nejdelším formátem v Číně. Bude to třetí ročník tohoto turnaje, který od svého vzniku měl dopad na UK Championship ve Velké Británii právě kvůli svému uzpůsobení a výši rozdaných peněz.

Turnaj začíná v neděli 26. října a potrvá až do 2. listopadu 2014. Připomeňme si, že první ročník vyhrál v roce 2012 Judd Trump, který zvítězil nad Neilem Robertsonem 10-8 a v roce 2013 Čína viděla finále mezi domácím Dingem Junhui a Marcem Fu z Hongkongu. Ding vyhrál titul s výsledkem 10-9.

Před měsícem se konaly kvalifikace na tento turnaj v Barnsley. K velkému překvapení Ding vypadl v kvalifikačním kole s Wangem Zepengem 6-5 a tak se tato hvězda nezúčastní své ohajoby titulu. Stejně tak překvapením byla prohra v kvalifikačním kole úřadujícího mistra světa a světové jedničky Marka Selbyho s 19letým Oliverem Linesem 6-4. Mark již vedl do přestávky 4-0 a přesto svůj zápas prohrál.

Diváci se ale mohou těšit na další hvězdy a mezi nimi na Ronnie O'Sullivana, vítěze dvou turnajů této sezóny v Číně (Shanghai Masters a Asian Tour 2) Stuarta Binghama, Neila Robertsona, Marka Williamse, Marka Allena, Shauna Murphyho, Martina Goulda, Ryana Daye a Judda Trumpa. Čína dostává možnost zapojit do hry v předkole "wild card" domácí hráče Niu Zhuanga, Zhao Xintonga, Yan Bingtaoa a Huang Jiahaoa.

Zápasy do semifinále budou hrány na best of 11 frames, semifinále na best of 17 a finále na best of 19 frames.

Snooker se tak po delší přestávce po European Tour v Bulharsku dostává opět na televizní obrazovky. Eurosport a EUS player je připraven zprostředkovat v přímém přenosu tento prestižní turnaj z Číny. Informace o jeho průběhu najdete také na Fb stránce Snooker blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama