Listopad 2014

UK Championship - tři pozastavení

28. listopadu 2014 v 13:16 Aktuality

O'Sullivan během včerejšího zápasu na fotografii od Monique Limbos

V sobotu se rozbíhá druhé kolo prestižního UK Championship v Yorku, který začal tento týden v úterý, a mám zde pro vás pár informací:

Světová jednička, úřadující mistr světa a také vítěz UK Championship v roce 2012 Mark Selby lehce postoupil přes Olivera Browna, který zatím sbírá zkušenosti s hrou před publikem. Mark vyhrál zápas 6-0, když jej zakončil breakem 124. Poté se vrátil do rodného Leicesteru, aby strávil pár chvil s novorozenou dcerou Sofií a dnes se opět vrací do Yorku, aby zítra odpoledne ve 14:00 h našeho času nastoupil v druhém kole proti Davidu Morrisovi z Irska před televizní kamerou.

Velký otazník visí nad nedělním startem superstar Ronnieho O'Sullivana, který si tento týden ve čtvrtek při běhu v lese podvrtnul levý kotník. Včera odehrál zápas proti Danielu Wellsovi se speciální dlahou, ale také v bolestech. V York Barbican sice vyhrál 6-2, ale prohlásil, že si není jistý, zda bude moci hrát v dalším zápase. Problém je, jak správně odehrávat strky s touto indispozicí. Řekl, že je z toho zničený a je to flustrující, protože tvrdě trénoval a užívá si snooker víc, než kdy jindy. O'Sullivan je letos podle sázkových kanceláří největším kandidátem na titul, který vyhrál v letech 1993, 1997, 2001 a 2007.

Dalším hráčem, který má v turnaji zdravotní problémy, je Mark Williams. Díky novému fitness programu shodil v přípravě na turnaj na váze, ale v posilovně si namohl krk a to se vůbec nelepší. Pro Williamse to také znamená trápení při hře. Mark Williams se nemohl včera natáhnout na některé strky a tak je, jak se svěřil World Snookeru, prostě vynechal. Hvězda z Walesu a vítěz UK Championship z let 1999 a 2002 porazila v prvním kole Stevena Hallwortha 6-1.

UK Championship přenáší od soboty Eurosport a EUS player, hraje se na dvou stolech.

Rozpis druhé kola včetně live scoringu najdete na World Snookeru (+ 1 hodina náš čas)
http://livescores.worldsnookerdata.com/SessionList/Tournament/13780

Info o postupu Marka turnajem najdete na je stránce www.mark-selby.cz
----------
Ještě musím dodat malou poznámku ohledně live streamu na WorldSnookeru.tv. Bohužel nejsem spokojena s přenosy, protože obraz není v dobré kvalitě a přestože chápu, že snooker se hraje na stole, chybí mi pohledy do tváří hráčů a jejich emoce. Pohled na pouhý stůl seshora pro mě není zážitkem ze zápasů, zvláště, když se zápasy "táhnou". Přenosy jsou placené a nedají se zatím porovnát s Eurosport playerem obrazem i cenou. Kromě Championship League z Essexu, kde je kamera pohyblivá a obraz docela dobrý, nemám dobré zkušenosti z kvalifikací a také zde neuvidíte turnaje, které Eurosport nepřenáší např. Shoot-Out anebo Champion of Champions, na které mají vysílací práva jiné stanice než Eurosport. WorldSnooker.tv je pro zájemce o snooker a fanoušky snookeru nevysílá (alespoň v Evropě). Snad se to zlepší.
---------

Anketa o vítězi turnaje se uzavírá v neděli 30. listopadu 2014.

Murphyho vítězné tažení na Ruhr Open

23. listopadu 2014 v 21:38 Aktuality


Shaun Murphy potvrdil fantastickou formu o tomto víkendu v Mülheimu, když vyhrál nejen turnaj European Tour - Ruhr Open, ale také se mu podařil největší náběh 147 ve finálovém zápase proti Robertu Milkinsovi. Murphy už byl dvakrát blízko nejvyššímu náběhu v semifinále, ale nakonec se 32letý Angličan přece jenom dočkal. Shaun Murphy dokázal nejen vyhrávat, ale také obracet zápasy a ukázal, že je velmi dobře připraven na nadcházející velkou událost - UK Championship, který začíná již v úterý 25. listopadu v Yorku, který je mu velmi blízký. V dnešním večerním finálovém zápase porazil Roberta Milkinse 4-0.

Štastný vítěz si z Německa odváží pohár s 25.000 EUR a 1.000 liber za nejvyšší náběh, a také vysokou sebedůvěru do příštího, tolik očekávaného turnaje.

UK Championship 2014

20. listopadu 2014 v 20:17 Aktuality


A je to tady. Jedna z nejprestižnějších událostí UK Championship začíná již příští týden v Yorku. V Barbican Centre hráči rozehrají první postupové kolo od úterý 25. listopadu do čtvrtka 27. listopadu 2014 a celý turnaj pokračuje až do neděle 7. prosince 2014, kde se dozvíme vítěze turnaje a majitele trofeje a šeku na 150.000 liber.

První kolo můžeme sledovat na LiveWorldSnooker.tv (placené: http://www.worldsnooker.livesport.tv/) a další kola pak na Eurosportu a Eurosport playeru. Turnaj se hraje v dlouhém formátu, tzn. že všechny zápasy včetně semifinále budou odehrané najednou a to na best of 11 frames. Finále pak bude mít dvě části (sessions) na best of 19 frames (8/11).

Informace budou pro vás připravené v průběhu turnaje na Fb stránce Snooker blogu a také na stránce Marka Selbyho, kde uvidíte jeho výsledky, rozhovory a postup turnajem. Mark vyhrál UK Championship v roce 2012 a loni byl ve finále s Neilem Robertsonem. Letošní ročník zahajuje ve středu ve 20:30 h proti Oliveru Brownovi.

"V této sezóně jsem hrál dobře v European Tour, ale měl jsem pár neuspokojivých výsledků v hlavních bodovaných turnajích. Jsem spokojený se svou hrou a vím, že výsledky přijdou. Po UK Championship přijde Masters. Moc rád hraju v Yorku a mám šťastné vzpomínky na vyhraný titul před dvěma lety, tak doufejme, že mi to tam zase půjde.", říká Mark před tímto turnajem.

Kdo bude na stolech na LiveWorldSnooker.tv v prvním kole:

Úterý 25. listopadu
15:30
Robert Milkins vs Michael Leslie
Barry Hawkins vs Ashley Carty
20:30
Stuart Bingham vs Thanawad Thirapongpaiboon
Judd Trump vs Rouzi Maimaiti

Středa 26. listopadu
10:30
John Higgins vs Lee Walker
Xiao Guodong vs Ian Glover
15:30
Ding Junhui vs John Sutton
Jimmy White vs Dave Herold
20:30
Mark Selby vs Oliver Brown
Ricky Walden vs Steve Davis

Čtvrtek 27. listopadu
10:30
Marco Fu vs Ahmed Saif
Mark A Williams vs Steven Hallworth
15:30
Ronnie O'Sullivan vs Daniel Wells
Mark Allen vs Eden Sharav
20:30
Neil Robertson vs Joe O'Connor
Shaun Murphy vs James Wattana

European Tour 4 - Ruhr Open 2014

15. listopadu 2014 v 8:40 Aktuality


Hráče čeká příští týden od 19. do 23. listopadu 2014 čtvrté European Tour - Ruhr Open v Německu. Dobře obsazený turnaj v Mülheimu uvítá obhájce titulu Marka Allena, světovou dvojku Neila Robertsona, Judda Trumpa, Shauna Murphyho, Stuarta Binghama, Ricky Waldena a mnoho dalších skvělých hráčů v boji o titul. Mark Selby, Ronnie O'Sullivan ani Ding Junhui se této události neúčastní.

Turnaj přenáší od pátku do neděle Eurosport. Všechny zápasy budou na best of 7 frames.

Je to poslední akce před prestižním UK Championship v Yorku, jehož první kolo na best of 11 frames je stanoveno na 25. až 27. listopadu 2014. Více o tomto turnaji se dozvíte v jednom z příštích blogů.
-----------

ANKETA
Připravila jsem pro vás novou anketu (v pravém sloupci dole), abyste si mohli zatipovat, kdo si myslíte, že vyhraje letošní UK Championship. Pořadí hráčů je převzato ze sázkové kanceláře Unibet. Pokud máte jiný tip na vítěze, můžete ho napsat pod tento článek do komentářů.

Šťastná událost

12. listopadu 2014 v 9:28 Ostatní
Světové jedničce a úřadujícímu mistru světa Marku Selbymu a jeho ženě Vikki se včera odpoledne narodila dcera Sofia Maria. K této šťastné události blahopřejeme a přejeme jen to nejlepší.

Marka uvidíme v prvním kole UK Championship 26. listopadu 2014 v Yorku. Více informací najdete na jeho stránce www.mark-selby.cz.

Ronnie O'Sullivan obhájil titul v Coventry

10. listopadu 2014 v 19:51 Aktuality

foto: Monique Limbos

Ronnie O'Sullivan obhájil svůj titul Champion of Champions ve skvostném stylu porážkou Judda Trumpa 10-7 v Ricoh Arena v Coventry v zápase nejvyšší kvality.

Tak se završil týden s jeho rekordními vítězstvími nad Stuartem Binghamem, Marcem Fuem, Dingem Junhuiem a pak Trumpem s dosažením nejvyšší odměny £ 100.000.

Úroveň obou mužů byla tak vysoká, že došlo k šesti stovkovým náběhům (centuries) v 17 framech a rovněž dalších 11 breaků nad 50, protože oba hráči byli na vrcholu své hry.

Nakonec to bylo neúprosné stavění breaků, které zajistilo 38letému O'Sullivanovi vítězství nad Trumpem, který za výsledku 8-3 vyhrál čtyři po sobě jdoucí framy včetně návratu centuries.

To ho dostalo na dosah jeho soupeře, ale O'Sullivan zvítězil v posledních dvou framech a končil s další super stovkou, jeho čtvrtou v zápase.

"
Hra byla tak dobrá, jak dobří jsou hráči," řekl O'Sullivan po vítězství svého prvního titulu v této sezóně.

"Měl jsem čtyři centuries, dvě nebo tři sedmdesátky a pár osmdesátek. Toto je devět framů bez odezvy. Judd odvedl práci nejlépe, jak uměl a jsem rád, že jsem se podílel na zápase takové kvality.

"Za stavu 8-3 jsem věděl, že Judd je útočný hráč a mohl by vytáhnout všechny svoje zbraně, že nebude sedět se založenýma rukama a čekat na své šance, bude něco dělat. Potopil některé fantastické koule a byl zpět ve hře, ale já si stále říkal, když se dostane v průběhu na dosah jednoho nebo dvou framů, pak koule budou o něco těžší a může se zvyšovat tlak.

"
Myslel jsem si buď trpělivý, zkoušej to a zůstaň čestný a to je vše, co jsem dělal. To je, na čem záleží na konci zápasu."

O'Sullivan otevřel zápas breakem 137 s úplným vyčištěním stolu a pak následovalo vítězství ve framu breakem 82 ke snadnému vedení. Trump si připsal další dva framy náběhy 87 a 80 stáhl Rocketův dvouframový náskok.

Bylo to od O'Sullivana fascinující poté, co si Trump uhájil sedmý frame, že breakem nad 130 obhajující šampion korunoval vynikající session, když získal vedení 6-3 do večera.

O'Sullivan vyhrál první dva framy a pokračoval na 8-3, když Trump se zdál být poražený. Nicméně se mu podařil super zápas před tím, než O'Sullivan zvítězil.

Pro Trumpa bylo zde mnoho pozitivního z této prohry. Řekl: "Byla to dobrá hra. Opravdu jsem si to užil a byla to pravděpodobně jedna jediná hra, kdy nejsem opravdu příliš zklamaný z prohry."

Ronnie O'Sullivan 10-7 Judd Trump
137-0 (137), 82-0 (78), 25-100 (31, 39, 30), 63-73 (O'Sullivan 40, Trump 47), 137-0 (50, 87), 80-0 (80), 34-89 (58), 139-0 (139), 134-0 (134), 70-61 (Trump 56, O'Sullivan 71), 114-23 (40, 70), 9-113 (102), 0-100 (100), 0-70 (69), 0-90 (90), 82-46 (63), 109-0 (109)

(zdroj: World Snooker 9. 11. 2014)

Vítězství Ricky Waldena v Chengdu

2. listopadu 2014 v 18:26 Aktuality


Ricky Waldenovi se dnes splnil sen, když vyhrál největší událost v Číně - International Championship. Pro Angličana Waldena (31) je to jeho třetí bodovaný turnaj po Shanghai Masters v roce 2008 a Wuxi Classic v roce 2012. Waldenovým soupeřem ve finále byl hráč Severního Irska Mark Allen (28), který vedl po první session 5-4. Ve druhé však již získal tři framy za sebou Ricky Walden a šel do vedení 7-5. Allen vyrovnal na 7-7, ale Walden dotáhl dalšími třemi svými vyhranými framy zápas na vítězství 10-7.

Šťastný vítěz obdržel šek na 125.000 liber.

Po zápase řekl Walden World Snookeru: "Nemohu být štastnější. První session dnes byla těžká a pak jsem byl lepší v druhé. Vyhrát tuto událost je splněný sen. Všechny tři mé tituly přišly v Číně a já velmi rád zde hraji. Byl to unavující turnaj s dlouhými zápasy, ale snažil jsem se mezi tím dostatečně odpočívat, abych se udržel. Nepřemýšlel jsem o penězích. Pro mě bylo jen důležité držet v rukou trofej. Peníze jsou jen bonus. Moje žena pro ně najde dobré uplatnění."

Champion of Champions s Markem Selbym

1. listopadu 2014 v 21:17 Aktuality


Úřadující mistr světa a světová jednička Mark Selby se zúčastní pozvánkového turnaje Champion of Champions, které se koná od 3. do 9. listopadu 2014 v Ricoh Areně v Coventry. A také uvidíme Ali Cartera, který čekal na své místo podle výsledků probíhajícího International Championship v Číně. Titul obhajuje Ronnie O'Sullivan.

A jak vypadá rozlosování skupin a hrací plán? První zápasy začínají ve 14:00 h, druhé následují po nich, a večer pak pokračuje čtvrtfinále ten den hrané skupiny od 20:00 h.

Pondělí 3. listopadu - skupina 4
Ding Junhui (1) vs Dominic Dale
Barry Hawkins (2) vs John Higgins

Úterý 4. listopadu, skupina 2
Mark Selby (1) vs Steve Davis
Judd Trump (2) vs Stephen Maguire

Středa 5. listopadu, skupina 1
Ronnie O'Sullivan (1) vs Stuart Bingham
Shaun Murphy (2) vs Marco Fu

Pátek 7. listopadu, skupina 3
Neil Robertson (1) vs Ali Carter
Ricky Walden (2) vs Mark Allen

První kolo je na best of 7 frames, večerní čtvrtfinále na best of 11 frames. Semifinále je plánováno na sobotu (best of 11 frames) a finále na neděli (best of 19 frames). Vítěz obdrží šek na 100.000 liber a druhý poražený finalista na 50.000 liber.

Turnaj přenáší ITV4. Výsledky Markových zápasů uvidíte na jeho stránce www.mark-selby.cz a další informace na Fb stránce Snooker blogu.