UK Championship - tři pozastavení

28. listopadu 2014 v 13:16 |  Aktuality

O'Sullivan během včerejšího zápasu na fotografii od Monique Limbos

V sobotu se rozbíhá druhé kolo prestižního UK Championship v Yorku, který začal tento týden v úterý, a mám zde pro vás pár informací:

Světová jednička, úřadující mistr světa a také vítěz UK Championship v roce 2012 Mark Selby lehce postoupil přes Olivera Browna, který zatím sbírá zkušenosti s hrou před publikem. Mark vyhrál zápas 6-0, když jej zakončil breakem 124. Poté se vrátil do rodného Leicesteru, aby strávil pár chvil s novorozenou dcerou Sofií a dnes se opět vrací do Yorku, aby zítra odpoledne ve 14:00 h našeho času nastoupil v druhém kole proti Davidu Morrisovi z Irska před televizní kamerou.

Velký otazník visí nad nedělním startem superstar Ronnieho O'Sullivana, který si tento týden ve čtvrtek při běhu v lese podvrtnul levý kotník. Včera odehrál zápas proti Danielu Wellsovi se speciální dlahou, ale také v bolestech. V York Barbican sice vyhrál 6-2, ale prohlásil, že si není jistý, zda bude moci hrát v dalším zápase. Problém je, jak správně odehrávat strky s touto indispozicí. Řekl, že je z toho zničený a je to flustrující, protože tvrdě trénoval a užívá si snooker víc, než kdy jindy. O'Sullivan je letos podle sázkových kanceláří největším kandidátem na titul, který vyhrál v letech 1993, 1997, 2001 a 2007.

Dalším hráčem, který má v turnaji zdravotní problémy, je Mark Williams. Díky novému fitness programu shodil v přípravě na turnaj na váze, ale v posilovně si namohl krk a to se vůbec nelepší. Pro Williamse to také znamená trápení při hře. Mark Williams se nemohl včera natáhnout na některé strky a tak je, jak se svěřil World Snookeru, prostě vynechal. Hvězda z Walesu a vítěz UK Championship z let 1999 a 2002 porazila v prvním kole Stevena Hallwortha 6-1.

UK Championship přenáší od soboty Eurosport a EUS player, hraje se na dvou stolech.

Rozpis druhé kola včetně live scoringu najdete na World Snookeru (+ 1 hodina náš čas)
http://livescores.worldsnookerdata.com/SessionList/Tournament/13780

Info o postupu Marka turnajem najdete na je stránce www.mark-selby.cz
----------
Ještě musím dodat malou poznámku ohledně live streamu na WorldSnookeru.tv. Bohužel nejsem spokojena s přenosy, protože obraz není v dobré kvalitě a přestože chápu, že snooker se hraje na stole, chybí mi pohledy do tváří hráčů a jejich emoce. Pohled na pouhý stůl seshora pro mě není zážitkem ze zápasů, zvláště, když se zápasy "táhnou". Přenosy jsou placené a nedají se zatím porovnát s Eurosport playerem obrazem i cenou. Kromě Championship League z Essexu, kde je kamera pohyblivá a obraz docela dobrý, nemám dobré zkušenosti z kvalifikací a také zde neuvidíte turnaje, které Eurosport nepřenáší např. Shoot-Out anebo Champion of Champions, na které mají vysílací práva jiné stanice než Eurosport. WorldSnooker.tv je pro zájemce o snooker a fanoušky snookeru nevysílá (alespoň v Evropě). Snad se to zlepší.
---------

Anketa o vítězi turnaje se uzavírá v neděli 30. listopadu 2014.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama