Prosinec 2014

Všechno nejlepší v novém roce

27. prosince 2014 v 13:05 Ostatní


Rok se pomalu a jistě chýlí ke konci a tak bych vám ráda napsala pár slov. Budou především o snookeru a mé práci pro vás - fanoušky a příznivce tohoto sportu.

Právě v této chvíli mají hráči malou přestávku na oddech, ale po novém roce je v druhé polovině sezóny čeká opravdu nabitý program s množstvím cestování. Světový žebříček se nyní odráží od peněz, které hráči vydělávají v průběhu dvou let. Na vrchol žebříčku se vrátil Australan Neil Robertson, na druhém místě je Ding Junhui z Číny a třetí místo patří Ronniemu O'Sullivanovi. Anglická hvězda, která dobře zvolila výběr turnajů a správně načasovala formu, neustále stoupá výš. Na čtvrtém místě je úřadující mistr světa Mark Selby, který má zatím v první polovině sezóny za sebou výhru na Evropském tour v Rize. Úplný světový žebříček si můžete prohlédnout zde http://www.worldsnooker.com/staticFiles/3e/c5/0,,13165~181566,00.pdf.

Chtěla bych pokračovat ve své práci na Snooker blogu (jehož stránku najdete také na Facebooku) a informovat vás nadále o aktuálním dění především v profesionálním snookeru. V tomto roce jsem vám představila tři velké osobnosti světového snookeru, se kterými jsem v kontaktu a patří k mým přátelům.

První osobností byl oblíbený snookerový hráč Michael Holt.
Rozhovor s ním najdete zde
http://snookerblog.blog.cz/1406/rozhovory-s-osobnostmi-michael-holt
Rozhovor je také v originále v anglickém jazyce
http://snookerblog.blog.cz/1406/interview-with-personalities-michael-holt

Druhou osobností byl Eirian Williams, kterým patřil k nejlepším profesionálním rozhodčím na světě. Píši v minulém čase, neboť Eirian se rozhodl v listopadu odejít z profesionálního odkruhu a věnovat se svým blízkým a především vnoučatům. Věřím, že naše povídání pro vás nebylo poslední tečkou.
Rozhovor najdete na tomto linku
http://snookerblog.blog.cz/1407/rozhovory-s-osobnostmi-eirian-williams
Jeho anglická verze je zde
http://snookerblog.blog.cz/1407/interview-with-personalities-eirian-williams

Třetí osobností byl nejlepší snookerový hráč z Irska a mimo jiné také sportovní komentátor BBC - Ken Doherty. Ken je mistr světa z roku 1997 a náš rozhovor najdete na tomto linku
http://snookerblog.blog.cz/1407/rozhovory-s-osobnostmi-ken-doherty
Anglický originál najdete zde
http://snookerblog.blog.cz/1407/interview-with-personalities-ken-doherty

Měla jsem v úmyslu vám představil také hráče mimo můj okruh. Připravila jsem rozhovor pro Shauna Murphyho, který mi byl obratem přislíben, ale bohužel jsem se nedočkala odpovědí na připravené otázky.

V průběhu roku vyzpovídám další své přátele a věřím, že to pro vás budou zajímavé rozhovory.

Jak už jsem zmínila, turnajů je po novém roce jako hub po dešti. V Essexu začíná 5. ledna 2015 známý Championship League. A pak už je tu Masters. To už bude další téma na tomto blogu.

Přeji vám všem velmi šťastný a spokojený nový rok 2015 a těším se zde na shledání s vámi.

Maguire vyhrál Lisboa Open v Portugalsku

17. prosince 2014 v 5:50


Skotský hráč Stephen Maguire vyhrál European Tour 5 Lisboa Open, když porazil ve finále Angličana Matthew Selta 4-2.

Stephen Maguire (33) tak získal na své konto 25.000 EUR. Maguire řekl po zápase pro World Snooker: "Kromě mého úvodního a finálového zápasu, které byly trochu rozkouskované, jsem hrál dobře v obou dnech. Neskrývám, že stále ještě bolí moje prohra s Juddem Trumpem v semifinále UK Championship. Ale je to dobrý pocit zvednout opět trofej a uniknout porážce. Budu mít přes Vánoce volno a doufejme, že vyhraju ještě další v příštím roce. Neočekával jsem, že uvidím zde tolik lidí, ale fanoušci byli skvělí a udělali atmosféru."

Evropské Tour se představilo v Portugalsku poprvé. Tato série se koná v šesti evropských zemích a poslední její událostí letošní sezóny bude Gdynia Open v Polsku v únoru 2015. 24 nejlepších hráčů se zúčastní pak Grand Final v březnu příštího roku, aby soutěžili o hlavní výhru 100.000 liber.

V Lisabonu se podařil první nejvyšší náběh 147 Benu Woollastonovi z Leicesteru. Woollaston (27) obdržel za tento výkon 5.000 liber. Bylo to oficiální 110. maximum ve světové historii snookeru.

Před Vánoci se ode dneška rozbíhá poslední akce - kvalifikace pro German Masters, která potrvá do pátku 19. prosince 2014 ve Wiganu. Více info na Snooker blogu na Facebooku.

Ronnie O'Sullivan získal popáté titul UK Championship

8. prosince 2014 v 20:18 AktualityVčera večer vybojoval Ronnie O'Sullivan svůj pátý titul UK Championship v York Barbican. Nadšeně aplaudující publikum sledovalo finálovou bitvu mezi ním a Juddem Trumpem, která skončila vítězstvím 10-9 pro 39letou superstar z Chigwellu.

O'Sullivan, který nadchl davy již ve čtvrtém kole proti Matthew Seltovi, když zápas zakončil vítězstvím 6-0 s nejvyšším breakem 147, získal v první session náskok nad Trumpem 5-1. 25letý hráč z Bristolu pak stáhl Ronnieho náskok na 5-3 a s tím se také šlo do večerní části.

Zdálo se, že zisk dalšího titulu je pro O'Sullivana na snadné cestě, ale Trump zlepšil v druhé session svoji hru a nakonec to bylo 9-9 a oba hráče čekal rozhodující devatenáctý frame. O'Sullivan se chopil své šance a frame vyhrál a tím i celý turnaj v Yorku.

Jako vítěz si odváží kromě trofeje šek na 150.000 liber, druhý Trump získal 70.000 liber.

Turnaj byl velmi vydařený a stal se pěkným zážitkem nejen pro diváky v hale, ale také pro fanoušky u televizních obrazovek.

Bitva čtyř o titul UK Championship

6. prosince 2014 v 10:13 Aktuality


O víkendu se strhne bitva o titul UK Championship, který dnes pokračuje semifinálovými zápasy. Od dvou hodin našeho času se střetne Ronnie O'Sullivan se Stuartem Binghamem. Může to být velmi napínavá bitva. O'Sullivan vyhrál v letošní sezóně pozvánkový turnaj Champion of Champions a Bingham zase bodovaný turnaj Shanghai Masters. Oba hráči mají dobře načasovanou formu, a ačkoliv by mohlo být větším tahákem finále O'Sullivan vs Trump, pokud Bingham udrží svoji rozvahu pod tlakem, může být pro O'Sullivana těžkým protivníkem.

Druhý semifinálový zápas Judd Trump vs Stephen Maguire začíná od dvacáté hodiny večer. Trump letos vyhrál Australian Open a byl ve finále Champion of Champions se O'Sullivanem. Maguire zatím čeká na svou příležitost vyhrát bodovaný turnaj letošní sezóny, neboť má zatím jediný titul a to ze 6-red World Championship.

Stuart Bingham je jediný z této čtveřice, který ještě nemá titul UK Championship. Ronnie O'Sullivan vyhrál tento titul v letech 1993, 1997, 2001 a 2007, Judd Trump má titul z roku 2011 a Stephen Maguire z roku 2004.

Turnaj přenáší Eurosport a EUS player. Vítěze letošního ročníku z Yorku se dozvíme v neděli večer.

Závěrem bych chtěla říct, že tento skvělý prestižní turnaj je opět ale důkazem toho, že návštěvnost a zájem o snooker leží na hvězdách tohoto sportu. I když se dnes hledí především na finanční stránku hry, populární a známá jména jsou stálou zárukou zájmu diváků. Zápasy mezi hráči světové špičky zaručují kvalitu, a třebaže se objevují nové a nadějné tváře před kamerou, tito špičkový hráči drží oblíbenost snookeru a jsou to právě velká jména, která dělaly, dělají a budou dělat každý sport.

Maximum O'Sullivana v Yorku

5. prosince 2014 v 11:33 Aktuality


Ronnie O'Sullivan, který dnes slaví 39. narozeniny, zakončil svůj zápas proti Matthew Seltovi nejvyšším breakem 147 a postoupil tak do čtvrtfinále, které se hraje dnes. Snookerová superstar vyhrála 6-0 a po zápase řekla:

"Oslavoval jsem před závěrečnou černou a pak toho litoval - mohl jsem vypadat hloupě, kdybych minul. Byl to skvělý závěr zápasu, opravdový adrenalin.

"Věděl jsem, že je za výhru kolem 40 táců a stálo za to pro to jít. Velmi brzo jsem se dostal v předcházejícím framu na 89, byla tu šance proti těžkým zbylým červeným.

"Jsou to peníze k narozeninám, peníze, které zaplatí daně a peníze pro mě k Vánocům. Jsem tak blízko rekordu Stephena Hendryho a jeho 775 stovek, ale rád bych jich udělal 1.000."

Fakta o 147 z World Snookeru:
Je to 109. oficiální maximum v historii snookeru.
O'Sullivan nyní má rekord 13. Stephen Hendry jich má 11.
12. maximum udělal O'Sullivan na Welsh Open v březnu v posledním finálovém frame.
Vyhrál 40,000 liber jako bonus z cenového fondu 147 a 4.000 liber za nejvyšší náběh. Pokud však někdo jiný udělá maximum v Coral UK Championship, ceny budou rozděleny.
Je to čtvrtá 147 sezóny po maximu Aditya Mehty, Ryana Daye a Shauna Murphyho.
Třetí rok po sobě bylo dosaženo 147 v posledních kolech zde v Yorku. John Higgins jednou v roce 2012 a Mark Selby v loňském roce.

(zdroj rozhovoru: Mirror.co.uk 4. prosince 2014)

Ding Junhui první světovou jedničkou z Asie

4. prosince 2014 v 7:58 Aktuality


Ding Junhui se stává první světovou jedničkou z Asie po prohře Neila Robertsona s Graeme Dottem v last 16 UK Championship. Nejlepší hráč Číny Ding (27) začal svoji profesionální kariéru v roce 2003, když měl za sebou výhry na Asian Under-21 Championship a Asian Championship v roce 2002. Ding přišel do Velké Británie jako patnáctiletý. Jako profesionál na sebe strhl pozornost v roce 2005 výhrou China Open a o rok později výhrou UK Championship.

Čínská hvězda zaznamenala největší úspěch v kariéře minulou sezónu, když vyhrála pět bodovaných turnajů, které přidala k šesti do té doby získaných. Ding Junhui bude po aktualizovaném žebříčku po UK Championship 11. světovou jedničkou ve snookerové historii po Ray Reardonovi, Cliffu Thorburnovi, Stevu Davisovi, Stephenu Hendrymu, Johnu Higginsovi, Marku Williamsovi, Ronnie O'Sullivanovi, Neilu Robertsonovi, Marku Selbymu a Juddu Trumpovi.

Ding vypadI ve třetím kole UK Championship s 18letým Jamesem Cahillem 6-5, což byl smutný. Ke své pozici v žebříčku však prohlásil, že je velmi hrdý na to, že bude první světovou jedničkou z Asie. Pro People's Daily Ding řekl:" Být světovou jedničkou a jít ve stopách tak mnoha legendárních hráčů, je opravdu velkým povzbuzením pro mou kariéru." Uvedl, že to nepoloží žádný tlak na jeho přípravu pro další turnaje. "Jen budu tvrdě pracovat."

Senzační postup Jamese Cahilla

3. prosince 2014 v 10:48 Aktuality

James Cahill

Dnes v časných ranních hodinách skončilo v Yorku třetí kolo UK Championship, ve kterém se postaral o největší překvapení teprve 18letý James Cahill z Blackpoolu, který vyřadil z turnaje jeho dvojnásobného vítěze Dinga Junhui 6-5.

Ding vyhrál úvodní frame breakem 134, ale mladý Cahill pak následujích pět framů v řadě a šel do vedení 5-1. Scházel mu jediný frame k výhře zápasu, ale Ding se nevzdal a stáhl Cahillův náskok na 4-5. V následujícím frame se dostal James Cahill na 57 bodů, ale Dingovi se podařilo vyrovnat. Rozhodující frame byla hra nervů, ale mladík z Blackpoolu je dokázal zkrotit a senzačně ho vyhrál a tím i celý zápas a postup do last 16. Pro Jamese to znamená málo odpočinku po dlouhé bitvě, neboť dnes večer se už postaví od 20:00 h proti Marku Davisovi. Jamese podporuje v hledišti rodina a s ní maminka Maria.

James Cahill už má z letošníhi ročníku UK Championship skalp nejen Dinga, ale dokázal si poradil také s Markem Kingem 6-0 v prvním kole a ve druhém 6-4 s Andrew Higginsonem.

A jak budou vypadat zápasy last 16, které se hrají dnes a zítra? Všechny půjdou na EUS a EUS playeru.

Středa 3. prosince 2014
14:00
Ricky Walden vs Stuart Bingham
John Higgins vs Anthony McGill
20:00
Neil Robertson vs Graeme Dott
James Cahill vs Mark Davis

Čtvrtek 4. prosince
14:00
Judd Trump vs Rod Lawler
Shaun Murphy vs Marco Fu
20:00
Matthew Selt vs Ronnie O'Sullivan
David Morris vs Stephen Maguire

Další informace o jejich průběhu najdete na Snooker blogu na Facebooku.