Ding Junhui první světovou jedničkou z Asie

4. prosince 2014 v 7:58 |  Aktuality


Ding Junhui se stává první světovou jedničkou z Asie po prohře Neila Robertsona s Graeme Dottem v last 16 UK Championship. Nejlepší hráč Číny Ding (27) začal svoji profesionální kariéru v roce 2003, když měl za sebou výhry na Asian Under-21 Championship a Asian Championship v roce 2002. Ding přišel do Velké Británie jako patnáctiletý. Jako profesionál na sebe strhl pozornost v roce 2005 výhrou China Open a o rok později výhrou UK Championship.

Čínská hvězda zaznamenala největší úspěch v kariéře minulou sezónu, když vyhrála pět bodovaných turnajů, které přidala k šesti do té doby získaných. Ding Junhui bude po aktualizovaném žebříčku po UK Championship 11. světovou jedničkou ve snookerové historii po Ray Reardonovi, Cliffu Thorburnovi, Stevu Davisovi, Stephenu Hendrymu, Johnu Higginsovi, Marku Williamsovi, Ronnie O'Sullivanovi, Neilu Robertsonovi, Marku Selbymu a Juddu Trumpovi.

Ding vypadI ve třetím kole UK Championship s 18letým Jamesem Cahillem 6-5, což byl smutný. Ke své pozici v žebříčku však prohlásil, že je velmi hrdý na to, že bude první světovou jedničkou z Asie. Pro People's Daily Ding řekl:" Být světovou jedničkou a jít ve stopách tak mnoha legendárních hráčů, je opravdu velkým povzbuzením pro mou kariéru." Uvedl, že to nepoloží žádný tlak na jeho přípravu pro další turnaje. "Jen budu tvrdě pracovat."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama