Masters 1. den: Mark Selby vypadl a Fuovo maximum

12. ledna 2015 v 10:55 |  Aktuality


Trojnásobný vítěz Masters Mark Selby vypadl včera z Masters již v prvním kole. Mark dostal do úvodního kola současnou světovou jedenáctku Shauna Murphyho, kterému schází pouze výhra na Masters k tomu, aby získal tzv. "triple crown" (MS, UK a Masters). Oba hráči se velmi dobře znají a bylo jasné, že pokud se na Masters setkává nejlepší šestnáctka světa, že zápasy budou velmi úporné, protože jde především o velkou prestiž zvítězit zde v Londýně. Letošní cena pro vítěze 200.000 liber je nejvyšší v historii tohoto slavného pozvánkového turnaje.

Mark Selby, který vzal první frame, začal ztrácet na Shauna Muphyho, a do přestávky se šlo za pro něj nepříznivého stavu 3-1. Bylo otázkou, jak bude Mark čelit náporu Murphyho. Murphy však předvedl opět vynikající nástup a šel až na 5-1. Scházel mu jediný frame k vítězství. Mark byl silně pod tlakem a v minulých letech jsem s ním zažila plno fantastických obratů. Využíval chyby soupeře, které se vyskytly a stáhl jeho náskok na 5-5. Shaunu Murphymu se podařil pak v rozhodujícím 11. frame udělat skvělý break. Selby by potřeboval čtyři snookery na Murphyho náskok, ale na vítězství už bylo příliš pozdě.

Shaun Murphy se během vánočních svátků zasnoubil a v hledišti sledovala poprvé zápas jeho snoubenka Elaine. Úřadující mistr světa a současná světová čtyřka z Leicesteru, podporovaná v hledišti manželkou Vikki a dalšími příbuznými z její strany, tak opustila soutěž, ve které excelovala v průběhu minulých sedmi let.

V druhém zápase porazil Marco Fu z Hongkongu Stuarta Binghama 6-3. Fu vedl do přestávky 3-1, když právě čtvrtý frame zaznamenal jeho nejvyšší náběh 147 a vyhrál tím 10.000 liber. Bylo to 112. maximum ve snookerové historii a sedmé v této sezóně po Adityu Mehtovi, Ryanu Dayovi, Shaunu Murphymu, Ronniemu O'Sullivanovi, Benu Woollastonovi a Barry Hawkinsovi.

Shaun Murphy bude čelit ve čtvrtfinále vítězi z dnešního zápasu od 14:00 h našeho času mezi Juddem Trumpem a Stephenem Maguirem. O soupeři Marca Fu se rozhodne zítra odpoledne mezi Ronniem O'Sullivanem a Ricky Waldenem, také od 14:00 h.

147 break Marca Fu najdete na Fb stránce Snooker blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama