Masters 3. den: O'Sullivan 775 century a vítězství Cartera

14. ledna 2015 v 9:52 |  Aktuality

Ronnie O'Sullivan

Včera Ally Pally zažila další skvostný den, když nastoupil k odpolednímu zápasu Ronnie O'Sullivan a večer pak Ali Carter.

Začnu odpoledním zápasem mezi Ronniem O'Sullivanem a Ricky Waldenem, který "the Rocket" nejen vyhrál 6-4, ale také vyrovnal rekord 775 century breaků (century = 100+ více bodů), který dosud držel Stephen Hendry. 39letý O'Sullivan si tak zažil velké ovace naplněné haly, neboť první stovkový break nastřílel v 6. framu a vyrovnávací break 116 padl v posledním framu zápasu. Utkání přihlíželo kolem 1.700 diváků.

O'Sullivan, který je považován za největší snookerový talent, o čemž přesvědčuje 23 let své kariéry, však na vyrování rekordu reagoval těmito slovy: "Pochybuji, že by to Stephena Hendryho trápilo, stále drží rekord sedmi titulů mistra světa, což pro něj znamená více než cokoli jiného. Pro mě je to nyní spíš o vítězství v turnaji." O'Sullivan dal jasně najevo, že se nyní pokusí vyrovnat další rekord Hendryho, kterým je šest vítězství na Masters.

Oblíbený Stephen Hendry (46), který ukončil v roce 2012 svou kariéru a je účasten mezi komentátory BBC, prohlásil: "Doufejme, že nebudu komentovat další můj rekord, který zlomí".

Ve večerním zápase porazil Ali Carter 6-1 Barry Hawkinse. Hráč z Chelmsfordu, který se v minulých letech potýkal s Crohnovou chorobou a také rakovinou varlat, se musel loni podrobit intenzivní chemoterapii rakoviny plic. Pro sympatického Cartera léčba dopadla dobře a Ali se vrátil co nejdříve mohl k tréninkovému stolu a také do soutěží.

Carter v zápase vedl do přestávky 3-1 s breakem 133 v prvním framu, pak přidal ještě další tři vítězné framy v řadě, když v šestém měl další 130 bodový náběh. Také on se dočkal obrovských ovací od publika.

Oba hráče teď čekají čtvrtfinálové zápasy ve čtvrtek. Soupeřem Ronnie O'Sullivana bude Marco Fu od 14:00 h našeho času a večer od 20:00 h bude čelit Ali Carter Neilu Robertsonovi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama