Masters 4. den: Allenův humor a Perryho první vítězství

15. ledna 2015 v 9:48 |  Aktuality

Joe Perry

Včera skončilo první kolo Masters v Alexandra Palace. V odpoledním zápase porazil Mark Allen ze Severního Irska Skota Johna Higginse 6-4. Čtyřnásobný mistr světa Higgins zahájil zápas breaky 104 a 132 a šel do vedení 2-0. Allen srovnal na 2-2. Po přestávce Allen dokázal dobře vzdorovat a nakonec vybojoval postup do čtvrtfinále svým vítězstvím nad Higginsem 6-4. Přesto, že se jednalo o zápas na prestižním turnaji, hráči ukazovali během hry i svůj smysl pro humor, zejména Allen. Takové chování hráčů dnes již vidíme velmi zřídka. Allen se k tomu po zápasu vyjádřil slovy: "Lidé dost zaplatí, aby nás viděli, tak je to o tom přijít sem a ukázat něco k vidění. Je příliš mnoho hráčů, kteří sem přijdou pouze vyhrát a nic víc je nezajímá. Samozřejmě, že chceme vyhrát, ale není na škodu užit si trochu zábavy, protože hrajeme hru. kterou máme rádi a živí nás. Ale není nás mnoho, co to dokáží." Musím s Markem Allenem souhlasit. Do snookeru přišly peníze, ale viditelně to vytlačuje požitek hráčů ze hry.

V druhém zápase večer si zajistil postup do čtvrtfinále Joe Perry, který vyhrál nad Dingem Junhui 6-3. Ding dosáhl na titul Masters v roce 2011. Pro Perryho z Cambridgeshire to bylo první postupové vítězství na Masters z jeho sedmi účastí na tomto turnaji. Perry se ujal vedení 1-0 a do přestávky vedl nad Dingem 3-1, když ve čtvrtém framu udělal 104 bodový náběh. Ding pak stáhl náskok Perryho na rozdíl jednoho, ale Perry opět odskočil v následujícím. Ding vzal další frame, ale Perry si zajistil výhrou dalších dvou framů vítězství, když končil opět se 104. Perry mimo jiné řekl také World Snookeru: "Jsem tak rád, protože, když se mě lidé ptali, kam jsem to nejvíce dotáhl na Masters, vždycky jsem říkal, že jsem nikdy nevyhrál zápas. Teď alespoň můžu říct, že do čtvrtfinále."

Dnes se rozbíhají tyto čtvrtfinálové zápasy:
14:00 h Ronnie O'Sullivan vs Marco Fu
20:00 h Ali Carter vs Neil Robertson

Všechny zápasy jsou až do finále na best of 11 frames, finále pak na best of 19 frames. Turnaj z Londýna přenáší Eurosport.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama