Masters 5. den: O'Sullivan a Robertson v semifinále

16. ledna 2015 v 11:54 |  Aktuality

Světová jednička Neil Robertson

Tak již známe první dva semifinalisty Marsters, kterými jsou Ronnie O'Sullivan a Neil Robertson. O'Sullivan hrál proti Marcovi Fu včera odpoledne a již v prvním framu se stal držitelem rekordu nastřílených centuries. Za velkého ohlasu publika pokořil rekord Stephena Hendryho se 101 body a nyní má na svém kontě 776 stovkových breaků. O'Sullivan za pouhých 104 minut poslal domů hráče z Hongkongu a vyhrál celý zápas 6-1. Po zápase řekl také World Snookeru: "Je pěkné mít rekord, jsem rád, že to přišlo tak brzy, takže se mohu soutředit na hru a vítězství v turnaji. Trvalo mě 21 let než jsem to dokázal, tak bylo pěkné mít několikaminutový potlesk. Mít 1.000 centuries je rozhodně dosažitelné a má smysl za tím jít."

Na otázku, zda si myslí, že by měl Stephen Hendry vstoupit do mistrovství světa v tomto roce, O'Sullivan odpověděl: "Nevím, jak moc si užívá život mimo snooker. Když hrál, bylo všechno o vítězství, kde pro mě je to více o radosti z mého výkonu. Když nebude vítězit, je schopný akceptovat to? Nevím. Řekl jsem mu, že možná potřebuje změnit svůj pohled a pouze sledovat snooker jako práci. Řekl jsem: koho zajímá, jestli vyhraješ. Máš sedm světových titulů a jsi největší snookerovou legendou, jaká kdy byla. Lidi ho prostě chtějí vidět, protože je Stephen Hendry, i když prohraje 4-0. Je to jako když Maradona vstoupí do místnosti - vždycky je to Maradona."

V druhém večerním zápase se postavila světová jednička Australan Neil Robertson proti Ali Carterovi. Carter, který měl s Robertsonem bilanci vzájemných zápasů 4:7 pro Neila si přesto zápas užíval. Robertson přišel velmi dobře připravený a zápas měl také rychlý spád. Do přestávky vedl 3-1 se 128 bodovým breakem v prvním framu. Po přestávce už patřil zelený stůl jemu a vítězstvím 6-1 nad Carterem si zajistil své místo v semifinále, kde se střetne v sobotu od 14:00 h s Ronniem O'Sullivanem. Robertson řekl, že to byl jeden z nejlepších zápasů v jeho kariéře, které hrál.
--------------

Nová ANKETA: Měl by se Stephen Hendry vrátit do soutěží?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama