Shaun Murphy vyhrál s Masters i Triple Crown

18. ledna 2015 v 22:01 |  Aktuality


Shaun Murphy porazil ve finále světovou jedničku Neila Robertsona 10-2 a získal také tzv. Triple Crown. Mistr světa z roku 2005 a vítěz UK Championship v roce 2008 se tak stal desátým hráčem v historii, který je držitelem těchto tří prestižních titulů a připojil se tak do elitního klubu k Stevu Davisovi, Terry Griffithsovi, Alexi Higginsovi, Stephenovi Hendrymu, Johnu Higginsovi, Marku Williamovi, Ronniemu O'Sullivanovi, Neilu Robertsonovi a Markovi Selbymu.

Murphy (32) po vítězství UK Championship si sáhl na samotné dno, když se mu v následujících pěti letech nepodařilo kromě Player Tour Championship Grand Final 2011 získat žádný bodovaný titul. Usilovná práce však přinesla svoje ovoce. Minulý rok byl pro Murphyho cestou nahoru, když vyhrál tři European Tour a World Open v Číně. Stal se také prvním hráčem, který během jednoho roku udělal tři maxima.

Shaun Murphy získal ve finále Masters snadné vedení a do večerní části vstupoval za stavu 6-2. Bylo otázkou, zda světová jednička Neil Robertson najde na Murphyho hru odpověď, ale to se nestalo, a Murphy využil každou chybu Robertsona, aby zvyšoval svůj náskok až do samého konce 10-2. Štastný vítěz sebral s titulem cenu pro vítěze 200.000 liber.

Murphy řekl World Snookeru po zápase, že je za jeho vítězstvím hodně dřiny a je naprosto unešený. "Byl to neuvěřitelný pocit potápět posledních pár koulí. Vyhrát to, když hrajete dobrý snooker, je velmi příjemné. Před dvanácti měsíci jsem mluvil o odchodu a jít dělat něco jiného. Od té doby jsem se zavřel do snookerového klubu a nakonec se to vyplatilo. Je spousta dalších trofejí k vyhrání."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama