Únor 2015

John Higgins vyhrál Welsh Open 2015

23. února 2015 v 10:13 Aktuality

John Higgins včera zúročil své zkušenosti ve finále Welsh Open v Cardiffu a získal tak už po čtvrté trofej z tohoto turnaje. 39letý hráč ze Skotska dokazuje fakt posledních let, že hráči kolem čtyřicítky zdaleka nepatří do starého železa a není vůbec na místě uvažovat o odchodu ze soutěží.

John Higgins dostal do finále přes Michaela Leslieho, Alexe Borga, Lianga Wenba, Michaela Georgioa, Stephena Maguireho a Lucu Brecela z Belgie. Pro mladého 19letého Brecela to bylo první semifinále v main tour a obrovský úspěch, neboť se mu podařilo vyřadit ve čtvrtém kole (last 16) světovou jedničku a úřadujícího mistra světa Marka Selbyho 4-3.

Druhým finalistou byl Ben Woollaston (27), který pochází, stejně jako Mark Selby, z Leicesteru. Benovou manželkou je Tatiana, která pochází z Běloruska, která podporovala jak manžela, tak se účastnila turnaje jako rozhodčí. Pro Bena to bylo jeho první finále bodovaného turnaje v jeho profesionální kariéře. Je tak docela pochopitelné, že druhou polovinu zápasu sehrály svou roli nervy. Woollaston prohrál s Higginsem 9-3.

John Higgins se tak po útlumu, který prožíval v uplynulých několika letech, dostal opět na vrchol a bude to pro něho velké povzbuzení do dalších turnajů. Jako vítěz si odvezl šek na 60.000 liber. K jeho úspěchu mu přišli pogratulovat manželka Denise a jeho nejstarší syn Pierce.
----------

Před hráči je nyní velmi nabitý březen a již v tomto týdnu od 27. února do 1. března se chystá poslední European Tour v Gdyni v Polsku, o kterém vás budu opět informovat zde a na Snooker blogu na Fb stránce.

Welsh Open 2015

14. února 2015 v 18:12 Aktuality

Příští týden se můžeme těšit na další z oblíbených bodovaných turnajů v UK - Welsh Open. Motorpoint Arena v Cardiffu nám představí boj o titul těch nejlepších profesionálů s výhrou pro vítěze 60.000 liber. Tento turnaj poběží od 16. do 22. února a přenáší jej televizní stanice Eurosport.

Současná světová jednička a úřadující mistr světa Mark Selby vyhrál Welsh Open v roce 2008, když ve finále porazil Ronnieho O'Sullivana 9-8. Mark byl ještě ve finále v roce 2012 s Dingem Junhui, který zvítězil 9-6.

Hráči už znají své soupeře v úvodním kole v Cardiffu. Není bez zajímavosti, že v jednom dni odehrají kola dvě, tzn. že Mark nastoupí v úterý od 13:00 proti Alexi Daviesovi a při případném postupu ho čeká večerní zápas od 20:00 proti vítězi zápasu Campbell/ Carrington.

Podle tipů na Unibetu je největším favoritem Ronnie O'Sullivan, který získal titul třikrát a je obhajujícím šampionem. O'Sullivan začíná v pondělí od 13:00 proti Australanu Vinniemu Calabreseovi. Dalším v pořadí Unibetu je Neil Robertson, který nastupuje proti mladé naději Jamesi Cahillovi v pondělí v 15:30.

Do last 16 se zápasy hrají na best of 7 frames, čtvrtfinále na best of 9, semifinále best of 11 a finále best of 17 frames.

Další informace o průběhu turnaje najdete na Fb stránce Snooker blogu.

Bingham vyhrál osmý ročník Championship League

13. února 2015 v 20:46 Aktuality

Stuart Bingham se stal vítězem osmého ročníku Championship League v Essexu, když ve včerejším finále porazil Marka Davise 3-2. Ve skupině vítězů se sešel s Markem Davisem, Benem Woollastonem, Ali Carterem, Barry Hawkinsem, Matthew Seltem a Xiao Guodongem. Hráč z Basildonu si tímto vítězstvím vybojoval vstup do prestižního pozvánkového turnaje Champion of Champions, který se bude konat v listopadu v Coventry. Bingham vyhrál během své účasti v Championship League 28.500 liber.

Mark Selby vyhrál poprvé German Masters

9. února 2015 v 11:22 Aktuality

Mark Selby předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů na German Masters v Berlíně, když se probojoval do finále, kde včera porazil Shauna Murphyho 9-7.

Mark přiletěl z Číny do Berlína až v úterý večer a musel překonávat únavu z dlouhé cesty a časového rozdílu. Ve středu odpoledně skočil rovnýma nohama do turnaje, kde měl proti sobě Anthony McGilla. Nebyl to pro něho lehký zápas, ale Mark postupně překonal v dalších kolech soupeře - Petera Ebdona, Judda Trumpa i Stephena Maguireho.

Ve finále ho čekal Shaun Murphy ve své skvělé formě, kterou předvádí v letošní sezóně. Dalo se tak očekávat velmi napínavé a vyrovnané finále. Do večerní závěrečné session Mark vstupoval se ztrátou 5-3, ale vyhrál sedm framů z večerních devíti, aby potvrdil svoje vítězství 9-7 a sebral s titulem i šek na 80.000 Eur.

Pro Marka je to první vítězství na German Masters, kde byl již v roce 2011 ve finále s Markem Williamsem. Toto vítězství také pro něho znamená návrat na vrchol žebříčku a stal se tak novou světovou jedničkou před Ronniem O'Sullivanem, Neilem Robertsonem a Dingem Junhuiem.

Mark řekl po zápase: "Přijel jsem z Číny a neměl mnoho očekávání. Stále věřím, že mohu vyhrát, ale s únavou jsem věděl, že by to mohlo být těžké a musím ukázat, co ve mně je. Možná mě to dostalo pod tlak, ale mohl bych nadávat jen sám sobě, kdybych prohrál."

"Vůle jít na 5-3 byla obrovská, protože za 6-2 by mohlo být hotovo. Shaun měl pár šancí vyhrát ten frame, ale já myslel na to, jak ho ukrást. Když Shaun jde dopředu, v podstatě stále útočí. Hrál jsem večer dobře a šel na 7-5 do vedení a to udržel do konce."

"Porazit Shauna, který je ve formě, je fantastické. Je těžké uvěřit, že stojím zde s vyhraným titulem."

Selby byl ve finále Chinese Pool World Championship

3. února 2015 v 6:20 Aktuality

zleva: třetí Liu HaiTao, vítěz Darren Appleton a druhý Mark Selby

Mark Selby se při návštěvě Číny účastnil od minulého týdne Chinese Pool World Championship 2015 v Yushanu, kde se probojoval až do závěrečného kola s Darrenem Appletonem. Ve včerejším finále Mark nakonec prohrál s Appeltonem 21-19, ale byl to velmi napínavý zápas. Mark předvedl skvělý výkon v soutěži, která měla svůj speciální formát. Finále bylo o to zajímavější, že oba hráči se dobře znají. Mark začínal jako poolový hráč v anglické osmičce a právě s Darrenem Appeltonem se setkal ve finále WEPF World Eight-ball Championshipv roce 2006 v Blackpoolu, které mu vyneslo titul mistra světa. Appeltona tenkrát porazil 11-7. Angličan Appelton (38), přezdívaný "Dynamite" k titulům mistrů světa z 9-ball i 8-ball poolu včera přidal titul z čínské osmičky.

Na Markových stránkách najdete v archivu článek a foto z Cue Sportu (r. 2007): The History Man - Can Selby retain world title?

Mark již zítra bude hrát opět snooker na bodovaném turnaji German Masters v Berlíně, jeho první zápas začíná od 15:00 h proti Skotovi Anthony McGillovi.