John Higgins vyhrál Welsh Open 2015

23. února 2015 v 10:13 |  Aktuality


John Higgins včera zúročil své zkušenosti ve finále Welsh Open v Cardiffu a získal tak už po čtvrté trofej z tohoto turnaje. 39letý hráč ze Skotska dokazuje fakt posledních let, že hráči kolem čtyřicítky zdaleka nepatří do starého železa a není vůbec na místě uvažovat o odchodu ze soutěží.

John Higgins dostal do finále přes Michaela Leslieho, Alexe Borga, Lianga Wenba, Michaela Georgioa, Stephena Maguireho a Lucu Brecela z Belgie. Pro mladého 19letého Brecela to bylo první semifinále v main tour a obrovský úspěch, neboť se mu podařilo vyřadit ve čtvrtém kole (last 16) světovou jedničku a úřadujícího mistra světa Marka Selbyho 4-3.

Druhým finalistou byl Ben Woollaston (27), který pochází, stejně jako Mark Selby, z Leicesteru. Benovou manželkou je Tatiana, která pochází z Běloruska, která podporovala jak manžela, tak se účastnila turnaje jako rozhodčí. Pro Bena to bylo jeho první finále bodovaného turnaje v jeho profesionální kariéře. Je tak docela pochopitelné, že druhou polovinu zápasu sehrály svou roli nervy. Woollaston prohrál s Higginsem 9-3.

John Higgins se tak po útlumu, který prožíval v uplynulých několika letech, dostal opět na vrchol a bude to pro něho velké povzbuzení do dalších turnajů. Jako vítěz si odvezl šek na 60.000 liber. K jeho úspěchu mu přišli pogratulovat manželka Denise a jeho nejstarší syn Pierce.
----------

Před hráči je nyní velmi nabitý březen a již v tomto týdnu od 27. února do 1. března se chystá poslední European Tour v Gdyni v Polsku, o kterém vás budu opět informovat zde a na Snooker blogu na Fb stránce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama