Mark Selby vyhrál poprvé German Masters

9. února 2015 v 11:22 |  Aktuality

photo: Monique Limbos

Mark Selby předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů na German Masters v Berlíně, když se probojoval do finále, kde včera porazil Shauna Murphyho 9-7.

Mark přiletěl z Číny do Berlína až v úterý večer a musel překonávat únavu z dlouhé cesty a časového rozdílu. Ve středu odpoledně skočil rovnýma nohama do turnaje, kde měl proti sobě Anthony McGilla. Nebyl to pro něho lehký zápas, ale Mark postupně překonal v dalších kolech soupeře - Petera Ebdona, Judda Trumpa i Stephena Maguireho.

Ve finále ho čekal Shaun Murphy ve své skvělé formě, kterou předvádí v letošní sezóně. Dalo se tak očekávat velmi napínavé a vyrovnané finále. Do večerní závěrečné session Mark vstupoval se ztrátou 5-3, ale vyhrál sedm framů z večerních devíti, aby potvrdil svoje vítězství 9-7 a sebral s titulem i šek na 80.000 Eur.

Pro Marka je to první vítězství na German Masters, kde byl již v roce 2011 ve finále s Markem Williamsem. Toto vítězství také pro něho znamená návrat na vrchol žebříčku a stal se tak novou světovou jedničkou před Ronniem O'Sullivanem, Neilem Robertsonem a Dingem Junhuiem.

Mark řekl po zápase: "Přijel jsem z Číny a neměl mnoho očekávání. Stále věřím, že mohu vyhrát, ale s únavou jsem věděl, že by to mohlo být těžké a musím ukázat, co ve mně je. Možná mě to dostalo pod tlak, ale mohl bych nadávat jen sám sobě, kdybych prohrál."

"Vůle jít na 5-3 byla obrovská, protože za 6-2 by mohlo být hotovo. Shaun měl pár šancí vyhrát ten frame, ale já myslel na to, jak ho ukrást. Když Shaun jde dopředu, v podstatě stále útočí. Hrál jsem večer dobře a šel na 7-5 do vedení a to udržel do konce."

"Porazit Shauna, který je ve formě, je fantastické. Je těžké uvěřit, že stojím zde s vyhraným titulem."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama