Březen 2015

Joe Perry vítězem Players Championship

29. března 2015 v 15:08 Aktuality

foto: Snooker Blog cz

Angličan Joe Perry (40) vyhrál včera první bodovaný titul ve své kariéře Players Championship Grand Final v Thajsku, když ve finále porazil Marka Williamse 4-3. Pro Perryho to byl velký den, protože hraje snooker od dvanácti let a po 24leté profesionální kariéře si splnil sen a vyhrál velký turnaj. Perry získal šek na 100.000 liber, druhý Williams z Walesu 38.000 liber. Bylo nezvyklé, že vítěz nedostal k ceně žádný pohár za svůj úspěch.

Joe Perry řekl po zápase World Snookeru: "Byla to pro mě celoživotní touha. Hraji snooker od dvanácti let a všechno, co jsem kdy chtěl dokázat, bylo vyhrát významný turnaj. Když jsem prohrál 10-9 finále ve Wuxi, myslel jsem, že to mohla být moje šance. Tak jsem nadšený, že jsem to konečně dokázal.

"Měl jsem vyrovnaný celý týden. Byl jsem velmi klidný u stolu, nebyl jsem nervózní a věřil jsem si. Neočekával jsem nic jiného, než se dobře připravit a hrát co nejlépe. Zlomový byl dnes čtvrtý frame, protože jsem se až do té doby necítil dobře. Byl to dlouhý frame a já ho dokázal vzít. A to mi pomohlo se uklidnit. Poté už jsem byl schopen hrát svou hru.

"Jsme opravdu s Markem dobří přátelé a hrát s jedním z mých oblíbených hráčů ve finále a vyhrát - to je třešnička na dortu.
Fanoušci byli super, celý týden byla skvělá návštěvnost a sponzor D88 byl fantastický. Všichni hráči opravdu ocenili jejich podporu."

Více fotografií z finále najdete na FB stránce Snooker blogu https://www.facebook.com/pages/SNOOKER-BLOG/164964216892430

Před hráči je nyní další bodovaný turnaj China Open, který začíná v Pekingu již zítra a potrvá do neděle 5. dubna. Těším se na Vás při dalších informacích z tohoto turnaje.


Judd Trump vyhrál World Grand Prix

23. března 2015 v 14:21 Aktuality


Judd Trump má za sebou úspěšně zakončený turnaj v Llandudnu. 25letá hvězda z Bristolu se probojovala do finále World Grand Prix s Ronniem O'Sullivanem a po vítězství 10-7 tak získala druhý titul v této sezóně po Australian Goldfields Open a s ním také 100.000 liber na své konto.

Pro Trumpa to nebyla lehká cesta, třebaže vyhrál v prvním kole nad Dominikem Daleem 4-0, v druhém nad Joem Perrym 4-2, ale pak ve velmi vyrovnaném zápase nad domácím Markem Williamsem 4-3. Neméně napínavé bylo semifinále s Martinem Gouldem, pro kterého to byla zkouška ohněm. Vedl 5-1 a scházel mu jeden jediný frame k postupu do finále. Sehrála zde svou roli zkušenost a nervy. Šťastnějším byl nakonec Judd Trump, který vyhrál pět framů v řadě a postoupil tak k velkému Martinovu zklamání do finále 6-5.

V první session finálového utkání dostal O'Sullivan Trumpa pod tlak, ale ten si přece jenom udržel kontakt do druhé session, když stáhl náskok O'Sullivana na 5-4. Večer získal O'Sullivan dva úvodní framy po sobě na vedení 7-4 a zdálo se, že nervózního Trumpa bude opět držet u země. Ale stalo se nečekané, Trump frustraci setřásl a vyrovnal brzy náskok na 7-7 s nejvyšším breakem turnaje 142, za který se mu připsala odměna 5.000 liber. O'Sullivan se již do konce zápasu nezmohl na výhru jediného framu a Trump zápas uzavřel 10-7. Jako vítěz získal šek na 100.000 liber, druhý O'Sullivan 35.000 liber.

Judd Trump teď bude k vidění na Grand Final Players Tour Championship v Thajsku, stejně tak jako Mark Selby, Neil Robertson, Ding Junhui, Stuart Bingham, Martin Gould a dalších 26 hráčů, kteří se do něho kvalifikovali. Turnaj poběží tento týden od 24. do 28. března 2015 v Bangkoku. Přenáší ho Eurosport.

Michaela Tabb se loučí

19. března 2015 v 21:00


Jedna z nejznámějších a nejlepších rozhodčí ze Skotska, sympatická Michaela Tabb (47), se loučí s okruhem World Snookeru. Michaela se stala v roce 2002 první ženou, která rozhodovala profesionání bodovaný turnaj ve snookeru. V roce 2007 rozhodovala jako první žena finále main tour a v roce 2009 pak samotné finále mistrovství světa.

Michaela kromě snookerové rozhodčí stále rozhoduje zápasy v poolu. Byla skvělou poolovou hráčkou a mimo jiné v roce 1998 vyhrála European Women's Pool Championship v Gibraltaru.

World Snooker poděkoval Michaele za její přínos pro snooker v uplynulých 14 letech a popřál jí všechno nejlepší v pokračování její práce rozhodčí.

Michaela Tabb se neobjevovala ve snookerových akcích už od léta minulého roku, kdy, jak uvedl Dave Hendon v dnešním článku v Inside Snookeru "Tabb Parts Company with World Snooker" předčasně opustila Australian Goldfields Open. Příčina jejího odchodu se nikterak nerozebírá, ale kdo zná Michaelu ví, že je profesionálkou nejvyšší třídy, ale vedle toho také hezká, milá, usměvavá a pozitivní žena. Tak si ji pamatuji i z našeho prvního setkání na turnaji ve Welsu (Rakousko) v roce 2010, kde jsem ji měla tu čest osobně poznat.

Včera jsem četla jako vy oznámení na oficiální stránce World Snookeru, že Michaela odchází a krátké poděkování za její přínos pro snooker v uplynulých 14 letech. Je to velmi strohé rozloučení dané na vědomí veřejnosti pro tak výjimečnou dámu po tolika letech.

Je mi líto, že už Michaelu neuvidíme v bodovaných snookerových turnajích. Zasloužila by si velké ovace za to, co znamenala a znamená pro celý kulečníkový sport a jeho fanoušky. Proto alespoň na dálku, která nás dělí, Michaele tleskám a děkuji za ty roky strávené u snookerových stolů. Za to, že do snookeru přinesla noblesu a krásu. Věřím, že v duchu tleskáte stejně jako já.

All the best, Michaela.

World Grand Prix ve Walesu

15. března 2015 v 10:49 Aktuality


V rozpisu turnajů pro tuto sezónu přibyl nový turnaj World Grand Prix, který se řadí mezi pozvánkové. Turnaj se koná od 16. do 22. března 2015 ve Walesu. Venue Cymru v Llandudno představí 24 hráčů podle jedinečného žebříčku sestavovaného od World Championship 2014 po Gdynia Open 2015. V boji o trofej a cenu pro vítěze 100.000 liber uvidíme mezi 32 hráči Ronnie O'Sullivana, Marka Williamse, Judda Trumpa, Marka Selbyho, Dinga Junhui, Neila Robertsona, Johna Higginse a mnoho dalších známých tváří.

Turnaj bude přenášen ITV4. Zápasy včetně čtvrtfinále budou na best of 7 frames, semifinále na best of 11 a finále na best of 19 frames. Informace najdete na FB stránce Snooker blogu a anglicko-českých stránkách Marka Selbyho, které nadále povedu pro fanoušky Marka a všechny, kteří mají snooker rádi.

Murphy a Mehta sází na Parmara

15. března 2015 v 9:09

předseda WPBSA Jason Ferguson (druhý zleva), Aditya Mehta (čtvrtý zleva) a Mukesh Parmar (zcela vpravo) při návštěvě proslulého kriketového klubu v Bombaji
foto: World Snooker

Shaun Murphy (31), který svým vítězstvím na Masters v letošním roce získal také tzv. "Triple Crown" se rozhodl pro svou praxi ve Winchesteru, snookerovém klubu ve Wigstonu, jehož majitelem je Mukesh Parmar. Murphy věří, že zde bude jako doma, a že tento přestup by ho mohl inspirovat pro zisk druhého mistrovského titulu, který vyhrál před deseti lety.

"Vzpomínám si, jak Stephen Hendry říkal, že sedm jeho světových titulů nevyhrál v Crucible, ale v klubu, kde trénoval." Murphy se zná s Parmarem od roku 1990, když se jako osmiletý objevil v bývalém klubu Parmara v Northamptonu, a ten ho pak trénoval následujících pět let.

"Kdysi jsem byl v úžasu, co všechno dokázal a jak plynuly roky, stali se z nás nejlepší přátelé," říká Shaun Murphy.

Mukesh Parmar byl od sezóny 2005/06 sedm let manažerem a poradcem Marka Selbyho a od počátku Markových stránek (www.mark-selby.cz) se mnou, jejich webmistress, úzce spolupracoval.

Mukesh Parmar je nyní také trenérem Adityi Mehty (29) z Bombaje. Mehta se pohybuje kolem 49. místa ve světového žebříčku. Loni byl finalistou Indian Open a jeho první maximum break se mu podařil v loňském roce na Paul Hunter Classic v Německu. Mehta, který nehrál kvůli zranění od června do listopadu minulého roku má tak naději, že mu Parmar pomůže příznivě ovlivnit svými dlouholetými zkušenostmi jeho profesionální kariéru. Nyní se zaměřuje na kvalifikace na mistrovství světa. Ty proběhnou v Sheffieldu od 8. do 15. dubna 2015. Když se mu podaří probojovat, bude prvním indickým hráčem, který si zahraje na světovém šampionátu.

Michael White má trofej z Indian Open

14. března 2015 v 16:53 Aktuality


Michael White pokračuje ve vítězném tažení. Po vítězství na Shoot-Out má nyní ve své sbírce další trofej a to z bodovaného Indian Open, který dnes skončil v Bombaji. White porazil ve finále Ricky Waldena 5-0.

Vítězný White si odváží šek v přepočtu na 50.000 liber, druhý Walden na 25.000 liber.

"Od doby, co jsem poprvé hrál snooker v sedmi letech, jsem snil o vítězství v turnaji," řekl White po zápase. "Znamená to pro mne všechno. Nemohu ani popsat, jak se cítím. Teď se chci stále zlepšovat."

"Vím, že to bylo rychlé finále, ale má přezdívka je "Lighning", tak nyní už vím proč."

White byl v devíti letech nejmladším hráčem, který sestavil century break v soutěži a ve čtrnácti letech se stal světovým amatérským šampionem.

Dalším turnajem, který následuje již v pondělí, je World Grand Prix ve Walesu, který přenáší ITV4.

Michael White drží trofej z Shoot-Out

7. března 2015 v 13:40 Aktuality

foto: World Snooker

Michael White (23) z Walesu včera nemohl mít šťastnější den, protože vyhrál svůj první turnaj v Blackpoolu. Shoot-Out se konal od 4. do 6. března a White prošel tuto cestu na tenkémn ledě, protože se hrálo jen na jeden frame, až k finále, kde se setkal se 26letým Xiao Guodongem z Číny. Diváci viděli velmi strhující závěrečný zápas, ve kterém White zvítězil 54-48, když Xiao minul červenou 30 sekund před koncem.

Michael White řekl po zápase: "Byl to pro mě brilantní turnaj. Hrál jsem dobře po celou dobu. Finále byl neskutečné - tak moc se těším, až ho budu sledovat znovu. Nevyhrál jsem nic předtím. Tak doufejme, že přijdou větší věci."

White si odváží s pohárem pro vítěze také šek na 32.000 liber.

---------------

Další snookerovou akcí bude bodovaný Indian Open od 10. do 14. března 2015 v Dillí.

Mark Williams je vítězem World Seniors Championship

4. března 2015 v 7:51 Aktuality


Mark Williams se mohl poprvé zúčastnit World Seniors Championship v Blackpoolu, který proběhl od 2. do 3. března 2015 poté, co se změnila pravidla a turnaje se mohou zúčastnit hráči, kteří dosáhnou této věkové hranice do konce sezóny. Hráč z Walesu porazil ve finále Fergala O'Briena z Irska 2-1 a kromě trofeje získal šek na 18.000 liber. Pro Williamse to bylo první vítězství od Rotterdam Open v roce 2013.

Marka Williamse jsme mohli vidět také minulý týden ve finále European Tour 6 ve Gdyni.

V Circus Areně v Blackpoolu na World Seniors Championship dnes navazuje další turnaj Shoot-Out, který přenáší Sky Sports. Dnes a zítra se představí na tomto turnaji 64 hvězd, včetně Marka Williamse, Ronnie O'Sullivana, Marka Selbyho a Judda Trumpa. Vítěz obdrží 32.000 liber. Turnaj začíná od 19:00 našeho času večer.

Neil Robertson vítězně ve Gdyni

2. března 2015 v 15:17 Aktuality


Neil Robertson se stal vítězem poslední European Tour v této sezóně - Gdynia Open, když ve finále porazil Marka Williamse 4-0. Robertson musel čekat na další titul od Wuxi Classic a bylo vidět, jak ho jeho vítězství těší. Australan se představil v Polsku ve skvělé formě a zaručil si tak účast v Players Tour Championship Grand Final v druhé polovině března v Thajsku.

Roberston se nyní může v klidu připravovat na Grand Final, protože nebude hrát v následujících dvou nejbližších akcích - pozvánkovém turnaji Shoot-Out v Blackpoolu a bodovaném Indian Open v Dillí.

"Hrál jsem čtyři turnaje v Polsku a tři z nich vyhrál, což dokazuje, jak moc si užívám hraní zde. Dostal jsem skvělou podporu od fanoušků a cítím se zde jako při hlavních událostech, protože náštěvnost je velká."

Jako vítěz si odváží 25.000 Eur, trofej a velkou sebedůvěru do turnajů, které ho ještě čekají. Robertsonův break 118 v prvním frame třetího kola proti Tony Dragovi znamenal 20.000 century v profi snookeru. Jeho průběh můžete vidět v odkazu na Fb stránce Snooker blogu.