Judd Trump vyhrál World Grand Prix

23. března 2015 v 14:21 |  Aktuality


Judd Trump má za sebou úspěšně zakončený turnaj v Llandudnu. 25letá hvězda z Bristolu se probojovala do finále World Grand Prix s Ronniem O'Sullivanem a po vítězství 10-7 tak získala druhý titul v této sezóně po Australian Goldfields Open a s ním také 100.000 liber na své konto.

Pro Trumpa to nebyla lehká cesta, třebaže vyhrál v prvním kole nad Dominikem Daleem 4-0, v druhém nad Joem Perrym 4-2, ale pak ve velmi vyrovnaném zápase nad domácím Markem Williamsem 4-3. Neméně napínavé bylo semifinále s Martinem Gouldem, pro kterého to byla zkouška ohněm. Vedl 5-1 a scházel mu jeden jediný frame k postupu do finále. Sehrála zde svou roli zkušenost a nervy. Šťastnějším byl nakonec Judd Trump, který vyhrál pět framů v řadě a postoupil tak k velkému Martinovu zklamání do finále 6-5.

V první session finálového utkání dostal O'Sullivan Trumpa pod tlak, ale ten si přece jenom udržel kontakt do druhé session, když stáhl náskok O'Sullivana na 5-4. Večer získal O'Sullivan dva úvodní framy po sobě na vedení 7-4 a zdálo se, že nervózního Trumpa bude opět držet u země. Ale stalo se nečekané, Trump frustraci setřásl a vyrovnal brzy náskok na 7-7 s nejvyšším breakem turnaje 142, za který se mu připsala odměna 5.000 liber. O'Sullivan se již do konce zápasu nezmohl na výhru jediného framu a Trump zápas uzavřel 10-7. Jako vítěz získal šek na 100.000 liber, druhý O'Sullivan 35.000 liber.

Judd Trump teď bude k vidění na Grand Final Players Tour Championship v Thajsku, stejně tak jako Mark Selby, Neil Robertson, Ding Junhui, Stuart Bingham, Martin Gould a dalších 26 hráčů, kteří se do něho kvalifikovali. Turnaj poběží tento týden od 24. do 28. března 2015 v Bangkoku. Přenáší ho Eurosport.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama