Michaela Tabb se loučí

19. března 2015 v 21:00


Jedna z nejznámějších a nejlepších rozhodčí ze Skotska, sympatická Michaela Tabb (47), se loučí s okruhem World Snookeru. Michaela se stala v roce 2002 první ženou, která rozhodovala profesionání bodovaný turnaj ve snookeru. V roce 2007 rozhodovala jako první žena finále main tour a v roce 2009 pak samotné finále mistrovství světa.

Michaela kromě snookerové rozhodčí stále rozhoduje zápasy v poolu. Byla skvělou poolovou hráčkou a mimo jiné v roce 1998 vyhrála European Women's Pool Championship v Gibraltaru.

World Snooker poděkoval Michaele za její přínos pro snooker v uplynulých 14 letech a popřál jí všechno nejlepší v pokračování její práce rozhodčí.

Michaela Tabb se neobjevovala ve snookerových akcích už od léta minulého roku, kdy, jak uvedl Dave Hendon v dnešním článku v Inside Snookeru "Tabb Parts Company with World Snooker" předčasně opustila Australian Goldfields Open. Příčina jejího odchodu se nikterak nerozebírá, ale kdo zná Michaelu ví, že je profesionálkou nejvyšší třídy, ale vedle toho také hezká, milá, usměvavá a pozitivní žena. Tak si ji pamatuji i z našeho prvního setkání na turnaji ve Welsu (Rakousko) v roce 2010, kde jsem ji měla tu čest osobně poznat.

Včera jsem četla jako vy oznámení na oficiální stránce World Snookeru, že Michaela odchází a krátké poděkování za její přínos pro snooker v uplynulých 14 letech. Je to velmi strohé rozloučení dané na vědomí veřejnosti pro tak výjimečnou dámu po tolika letech.

Je mi líto, že už Michaelu neuvidíme v bodovaných snookerových turnajích. Zasloužila by si velké ovace za to, co znamenala a znamená pro celý kulečníkový sport a jeho fanoušky. Proto alespoň na dálku, která nás dělí, Michaele tleskám a děkuji za ty roky strávené u snookerových stolů. Za to, že do snookeru přinesla noblesu a krásu. Věřím, že v duchu tleskáte stejně jako já.

All the best, Michaela.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama