Murphy a Mehta sází na Parmara

15. března 2015 v 9:09

předseda WPBSA Jason Ferguson (druhý zleva), Aditya Mehta (čtvrtý zleva) a Mukesh Parmar (zcela vpravo) při návštěvě proslulého kriketového klubu v Bombaji
foto: World Snooker

Shaun Murphy (31), který svým vítězstvím na Masters v letošním roce získal také tzv. "Triple Crown" se rozhodl pro svou praxi ve Winchesteru, snookerovém klubu ve Wigstonu, jehož majitelem je Mukesh Parmar. Murphy věří, že zde bude jako doma, a že tento přestup by ho mohl inspirovat pro zisk druhého mistrovského titulu, který vyhrál před deseti lety.

"Vzpomínám si, jak Stephen Hendry říkal, že sedm jeho světových titulů nevyhrál v Crucible, ale v klubu, kde trénoval." Murphy se zná s Parmarem od roku 1990, když se jako osmiletý objevil v bývalém klubu Parmara v Northamptonu, a ten ho pak trénoval následujících pět let.

"Kdysi jsem byl v úžasu, co všechno dokázal a jak plynuly roky, stali se z nás nejlepší přátelé," říká Shaun Murphy.

Mukesh Parmar byl od sezóny 2005/06 sedm let manažerem a poradcem Marka Selbyho a od počátku Markových stránek (www.mark-selby.cz) se mnou, jejich webmistress, úzce spolupracoval.

Mukesh Parmar je nyní také trenérem Adityi Mehty (29) z Bombaje. Mehta se pohybuje kolem 49. místa ve světového žebříčku. Loni byl finalistou Indian Open a jeho první maximum break se mu podařil v loňském roce na Paul Hunter Classic v Německu. Mehta, který nehrál kvůli zranění od června do listopadu minulého roku má tak naději, že mu Parmar pomůže příznivě ovlivnit svými dlouholetými zkušenostmi jeho profesionální kariéru. Nyní se zaměřuje na kvalifikace na mistrovství světa. Ty proběhnou v Sheffieldu od 8. do 15. dubna 2015. Když se mu podaří probojovat, bude prvním indickým hráčem, který si zahraje na světovém šampionátu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama