Duben 2015

World Championship - mezi nejlepšími osmi

28. dubna 2015 v 13:28 Aktuality

Shaun Murphy a Anthony McGill

World Championship pokračuje od dnešního dne čtvrtfinálovými zápasy. Kdo se probojoval mezi nejlepších osm a jak vypadají čtvrtfinálové dvojice:

Anthony McGill vs Shaun Murphy
Mladý Skot McGill vyhrál v prvním kole nad svým krajanem Stephenem Maguirem 10-9. V druhém kole se mu podařilo porazit obhájce titulu a světovou jedničku Marka Selbyho 13-9. McGill je zatím příjemným překvapením mistrovství světa. Mark po zápase vystřihl mladému hráči ze Skotska poklonu a prohlásil, že si zasloužil vyhrát a držel ho pod tlakem celý zápas. McGill je černým koněm v turnaji a mohl by být velkým překvapením.
Shaun Murphy si drží tuto sezónu dobrou formu. V prvním kole vyhrál s přehledem nad Norem Robinem Hullem 10-3 a v druhém si poradil s Joem Perrym 13-5.

Barry Hawkins vs Neil Robertson

Hawkins v první kole porazil 10-9 Matthew Selta po strhující bitvě. Druhé kolo mu přivedlo do cesty Marka Allena ze Severního Irska a mohli jsme vidět opět povedený zápas, kdy nakonec tím šťastnějším byl Barry Hawkins. Postoupil do čtvrtfinále s výhrou 13-11. Neil Robertson zatím ukazuje, že je skvěle připraven. V prvním kole vyřadil Jamie Jonese 10-2 a v druhém zvítězil nad Allisterem Carterem 13-5. Pro Cartera je to zklamání, ale on musel v této sezóně bojovat hlavně mimo snookerový stůl s rakovinou plic a vypadá to, že je dnes již vše úspěšně za ním a to je jeho největším vítězstvím nejen této sezóny. Ali sice spadl v žebříčku, ale to se dá v příští sezóně při jeho houževnatosti dohnat.

Ding Junhui vs Judd Trump
Ding byl v minulých letech pronásledován neúspěchy na šampionátu, ale letos snad konečně může tuto smůlu prolomit. V prvním kole porazil 10-7 Marka Davise a v druhém Johna Higginse 13-9. Judd Trump přešel v prvním kole přes Stuarta Carringtona 10-6 a v druhém prověřil svoje možnosti, když porazil Marca Fu z Hongkongu 13-8. Trumpa mnozí považují za dalšího adepta na titul.

Stuart Bingham vs Ronnie O'Sullivan
Bingham měl v prvním kole proti sobě Robbie Williamse 10-7 a v druhém si poradil se skotským mistrem světa z roku 2005 Graemem Dottem. Pětinásobný vítěz a loňský finalista mistrovství světa Ronnie O'Sullivan předvádí opět svůj nejlepší snooker. V prvním kole vyhrál nad Craigem Steadmanem 10-3 a v druhém nedal moc šancí Matthewu Stevensovi z Walesu, kterého porazil 13-5.

Rozpisy a více informací najdete opět na Fb stránce tohoto blogu.


Rozlosování 1. kola mistrovství světa

16. dubna 2015 v 20:53 AktualityDnes proběhlo rozlosování prvního kola mistrovství světa, na které mnozí velmi nedočkavě čekali.

Zde jsou jednotlivé dvojice, které se postaví na start této prestižní události v Sheffieldu, na konci které čeká na vítěze 300.000 liber.

Obhájce titulu Mark Selby dostal do začátku poprvé se probojujícího na World Championship Kurta Maflina z Norska, semifinalistu nedávného China Open. Pětinásobnému mistru světa Ronnie O'Sullivanovi bude čelit Angličan Craig Steadman, pro kterého je to také první účast na šampionátu.

Mark Selby bude celý zápas hrát v sobotu 18. dubna.

Markova stránka www.mark-selby.cz a Snooker blog na Fb budou aktualizovány až ve středu 22. dubna 2015 z důvodu mé několikadenní návštěvy Londýna. Pak už vás budu provázet celým šampionátem.

1. kolo - best of 19 frames
Mark Selby v Kurt Maflin
Stephen Maguire v Anthony McGill
Joe Perry v Zhang Anda
Shaun Murphy v Robin Hull
Barry Hawkins v Matthew Selt
Mark Allen v Ryan Day
Ali Carter v Alan McManus
Neil Robertson v Jamie Jones
Ding Junhui v Mark Davis
John Higgins v Robert Milkins
Marco Fu v Jimmy Robertson
Judd Trump v Stuart Carrington
Ricky Walden v Graeme Dott
Stuart Bingham v Robbie Williams
Mark Williams v Matthew Stevens
Ronnie O'Sullivan v Craig Steadman

Rozpis a výsledky můžete sledovat na tomto linku snooker.org
http://snooker.org/res/index.asp?event=367

Mark Selby šampiónem China Open 2015

6. dubna 2015 v 9:57 Aktuality


Světová jednička Mark Selby (31) se stal včera vítězem China Open 2015 a s trofejí získal šek na 85.000 liber. Upevnil si tak vedoucí pozici před světovým šampionátem v Sheffieldu. Mark porazil ve finále Gary Wilsona (30) s jasnou převahou 10-2.

V turnaji nebylo nouze o překvapení a soutěž opustilo plno špičkových hráčů. V druhém kole vypadl např. Stuart Bingham po boji s Michaelem Whiteem 5-4 a Ricky Walden právě s Gary Wilsonem 5-2. V třetím kole byl vyřazen Mark Williams domácí hvězdou Dingem Junhuiem 5-2 a Judda Trumpa po velkém obratu v posledním frame vyřadil John Higgins 5-4. Shaun Murphy se loučil ve čtvrtfinále, kde prohrál s Kurtem Maflinem 5-4.

Je zajímavé, že v tomto turnaji se dařilo nefavoritům jako Kurtu Maflinovi z Norska a Angličanu Gary Wilsonovi. Pro oba to byl největší úspěch v profesionální kariéře. Kurt Maflin došel poprvé až do semifinále a Gary Wilson si zahrál první finále.

Mark Selby byl již dvakrát ve finále China Open, ale ani jednou zatím nezískal "zlatý talíř", který trofej připomíná. Začátkem turnaje se u něho ohlásilila bolest v oblasti krční páteře, kterou trpěl před třemi lety, ale ukázalo se, že to naštěstí byla jen slabá forma a Mark do třetího zápasu nastupoval podle všech známek již bez obtíží. V první kole zdolal Marka Joyce 5-4, v druhém Elliota Slessora 5-0, v last 16 Davida Gilberta 5-0, ve čtvrtfinále Roberta Milkinse 5-4. Pro skvěle hrajícího Milkinse to byla šance dosáhnout nejlepší šestnáctky, která nemusí absolvovat kvalifikační kola do mistrovství světa, což se mohlo podepsat i na jeho nervozitě ke konci zápasu. V semifinále si Mark Selby poradil s Kurtem Maflinem 5-3.

Naproti tomu jeho finálový soupeř Gary Wilson vybojoval finále přes Lianga Wenba 5-3, Ricky Waldena 5-2, Dechawata Poomjaenga 5-1, ve čtvrtfinále zdolal Barry Hawkinse 5-3 a v semifinále pak vyřadil miláčka domácího publika Dinga 5-4. Nutno říct, že Ding předváděl v posledním rozhodujícím framu dlouhou dobu fascinující snookery, kterými chtěl obrátit ještě nepříznivý stav, za které sklízel obrovské ovace uznání od svého publika. Nakonec ale přece jen postoupil Gary Wilson.

Na finále tak stála světová jednička Mark Selby proti světové padesát šestce Gary Wilsonovi. Nečekala jsem zázrak. Pro mě byl jasným favoritem tohoto zápasu Mark, který má velké zkušenosti z finálových utkání. Toto bylo jeho šesté vyhrané. Gary Wilsona porazil jasně 10-2 s nejvyššími breaky 136 a 145.

Mark si teď bere pár dní volno než začně trénovat na mistrovství světa v Crucible, kde obhajuje svůj titul. Na toto mistrovství proběhnou od 8. do 5. dubna kvalifikace. Samotný šampionát se pak koná v Sheffieldu od 18. dubna do 4. května 2015.