Mark Selby šampiónem China Open 2015

6. dubna 2015 v 9:57 |  Aktuality


Světová jednička Mark Selby (31) se stal včera vítězem China Open 2015 a s trofejí získal šek na 85.000 liber. Upevnil si tak vedoucí pozici před světovým šampionátem v Sheffieldu. Mark porazil ve finále Gary Wilsona (30) s jasnou převahou 10-2.

V turnaji nebylo nouze o překvapení a soutěž opustilo plno špičkových hráčů. V druhém kole vypadl např. Stuart Bingham po boji s Michaelem Whiteem 5-4 a Ricky Walden právě s Gary Wilsonem 5-2. V třetím kole byl vyřazen Mark Williams domácí hvězdou Dingem Junhuiem 5-2 a Judda Trumpa po velkém obratu v posledním frame vyřadil John Higgins 5-4. Shaun Murphy se loučil ve čtvrtfinále, kde prohrál s Kurtem Maflinem 5-4.

Je zajímavé, že v tomto turnaji se dařilo nefavoritům jako Kurtu Maflinovi z Norska a Angličanu Gary Wilsonovi. Pro oba to byl největší úspěch v profesionální kariéře. Kurt Maflin došel poprvé až do semifinále a Gary Wilson si zahrál první finále.

Mark Selby byl již dvakrát ve finále China Open, ale ani jednou zatím nezískal "zlatý talíř", který trofej připomíná. Začátkem turnaje se u něho ohlásilila bolest v oblasti krční páteře, kterou trpěl před třemi lety, ale ukázalo se, že to naštěstí byla jen slabá forma a Mark do třetího zápasu nastupoval podle všech známek již bez obtíží. V první kole zdolal Marka Joyce 5-4, v druhém Elliota Slessora 5-0, v last 16 Davida Gilberta 5-0, ve čtvrtfinále Roberta Milkinse 5-4. Pro skvěle hrajícího Milkinse to byla šance dosáhnout nejlepší šestnáctky, která nemusí absolvovat kvalifikační kola do mistrovství světa, což se mohlo podepsat i na jeho nervozitě ke konci zápasu. V semifinále si Mark Selby poradil s Kurtem Maflinem 5-3.

Naproti tomu jeho finálový soupeř Gary Wilson vybojoval finále přes Lianga Wenba 5-3, Ricky Waldena 5-2, Dechawata Poomjaenga 5-1, ve čtvrtfinále zdolal Barry Hawkinse 5-3 a v semifinále pak vyřadil miláčka domácího publika Dinga 5-4. Nutno říct, že Ding předváděl v posledním rozhodujícím framu dlouhou dobu fascinující snookery, kterými chtěl obrátit ještě nepříznivý stav, za které sklízel obrovské ovace uznání od svého publika. Nakonec ale přece jen postoupil Gary Wilson.

Na finále tak stála světová jednička Mark Selby proti světové padesát šestce Gary Wilsonovi. Nečekala jsem zázrak. Pro mě byl jasným favoritem tohoto zápasu Mark, který má velké zkušenosti z finálových utkání. Toto bylo jeho šesté vyhrané. Gary Wilsona porazil jasně 10-2 s nejvyššími breaky 136 a 145.

Mark si teď bere pár dní volno než začně trénovat na mistrovství světa v Crucible, kde obhajuje svůj titul. Na toto mistrovství proběhnou od 8. do 5. dubna kvalifikace. Samotný šampionát se pak koná v Sheffieldu od 18. dubna do 4. května 2015.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama