Barry Hearn odhalil pětiletý plán snookeru

11. května 2015 v 5:00 |  Aktuality


Barry Hearn oznámil rozsáhlé změny ve snookerové sezóně a zvýšení prize money pro mistrovství světa.

Hearn odhalil plány pro nový bonus 1 mil. liber v Home Series, která se bude skládat turnajů v Anglii, Walesu, Skotsku a Irsku, které předkladatel World Snooker nazval speciální cenou.

Série, která se uskuteční Cardiffu, Glasgow, Belfastu a Manchesteru začne v nové sezóně 2016/17 s novou bodovanou událostí - European Open - která bude také přidána do rozvrhu.

Hearnův pětiletý plán pro sport také zajistí všechny další události mimo World Championship s počtem 128 hráčů, až vyprší stávající smlouvy. World Championship bude beze změny se stávajícím formátem, nasazením hráčů i kvalifikací.

Pro vítěze šampionátu v roce 2018 se prize money vyšplhají ze současných 300 tis. liber na 500 tis. liber a s celkovým objemem 2 mil. liber pro turnaj.

Hearn má také zájem, aby další generace hráčů a kvalifikačních kol bylo podpořeno v Asii, Americe, Africe, Austrálii a Evropě.

"Je to ohromný skok z místa, kde jsme a to je zatím jen začátek." Hearn dále řekl: "Jsme na míle daleko od maxima. Odešli jsme ze základního tábora a nejsme ani v polovině hory."

(zdroj: Sky Sports 29. 04. 2015)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama