Murphy a Bingham ve finále World Championship

3. května 2015 v 8:31 |  Aktuality


Tak už známe finalisty mistrovství světa, které se již tradičně koná od roku 1977 v Crucible Theatre v Sheffieldu. Shaun Murphy (32) včera zvítězil v semifinále nad Barry Hawkinsem 17-9. Murphy je mistr světa z roku 2005, kdy se s kvalifikací probojoval přímo do finále, kde porazil Matthewa Stevense 18-16. V minulých pár letech jakoby ustrnul, ale asi rok a půl se našel a má skvěle laděnou formu na turnaje. V letošní sezóně vyhrál dvě European Tour - Bulgarian Open a Ruhr Open v Německu, ale především Masters, kde se ve finále střetl s Neilem Robertsonem. Výhra tohoto prestižního turnaje mu zajistila i tzv. "Triple Crown" (UK Championship, World Championship a Masters). Nyní je ve finále mistrovství světa se Stuartem Binghamem a má možnost si zopakovat svůj triumf z roku 2005.

Stuart Bingham (38) naproti tomu je hráčem, kterému se začalo dařit až v předchozích několika letech jeho profesionální kariéry. V roce 2011 vyhrál svůj první bodovaný turnaj Australian Goldfields Open. Poté v roce 2012 nebodovanou Premier League Snooker a další turnaj main tour následně v roce 2014 a to byla Shanghai Masters. Bingham předvádí nyní v Sheffieldu nejlepší snooker své kariéry, který ho vynesl až fo finále World Championship, když po velmi napínavém a krásném zápase porazil Judda Trumpa 17-16.

Oba hráči mají před sebou dva náročné dny na konci skoro 3týdenního období bojů o titul s výhrou, která činí 300.000 liber pro vítěze a 125.000 lier pro poraženého.

Finále se hraje na best of 35 frames a je rozloženo do čtyř sessions. Dvě se hrají dnes a dvě zítra od 15:00 a 20:00 hodin. Nový mistr světa bude korunován nejspíš v pondělních večerních hodinách. Turnaj přenásí Eurosport.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Maikl Maikl | E-mail | 3. května 2015 v 13:18

Oba hrajou na letošním MS skvěle. Murphy je celý turnaj sebevědomy jako prase, super hra. A to co předvedl Bingham včera v poslednim framu s Trumpem, bylo něco neskutečneho. V jakem klidu za stavu 16:16 hral jeden težší pich než druhy... Takhle nedavno Trumpika vyřidil v poslednim framu John Higgins(nepamatuju si jaky to byl turnaj). Na finale se moc těšim, myslim, že tihle dva tam po svých vykonech rozhodně patří, i když jsem teda tipoval jine jména. Ješte,že jsem nevsadil. :) Přeju všem přijemnou zábavu, určitě to bude paradní snooker.

2 admin admin | 3. května 2015 v 13:49

Doufám, že finále bude zážitkem pro všechny fanoušky. Díky za komentář. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama