Červen 2015

Trofej World Cup 2015 zůstává v Číně

22. června 2015 v 11:06 Aktuality


Čínský tým "B", za který hráli Zhou Yuelong (17) a Yan Bingtao (15), se stal včera vítězem World Cup ve Wuxi.

Hráči se dostali do finále s týmen Skotska, za který soutěžili Stephen Maguire a John Higgins. Čínský tým teenagerů ve finále, které se hrálo na best of 7 frames, zvítězil 4-1. Radost čínských mladých hráčů byla velká, protože jejich vítězství potvrdilo také rostoucí postavení Číny ve světovém měřítku. Oba hráči získali s trofejí šek na $ 200,000.

Výsledky vyřazovacích kol:
Finále
Čína B 4-1 Skotsko

Semifinále
Skotsko 4-3 Indie
Wales 3-4 Čína B

Čtvrtfinále
Čína A 1-4 Skotsko
Belgie 1-4 Indie
Wales 4-1 Thajsko
Čína B 4-2 Austrálie

Čína vyhrála tento turnaj podruhé za sebou. Ding Junhui a Liang Wenbo porazily v roce 2011 v Thajsku tým Severního Irska - Marka Allena a Gerarda Greeneho 4-2.

Snookerové události v červnu a v červenci

12. června 2015 v 10:13 Aktuality


Minulý měsíc byla ukončena stará sezóna a už je tu sezóna nová. Podíváme se na události, které hráče čekají v průběhu června a července. První Asian Tour, které se mělo konat začátkem června, je odloženo a World Snooker domlouvá s organizátory nový termín.

Příští týden proběhne od 15. do 21. června 2015 World Cup ve Wuxi. Bude se hrát ve čtyřech skupinách. V každé skupině je šest týmů a každou přihlášenou zemi reprezentují dva hráči. První dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále, odkud už to budou zápasy vyřazovacích kol v klasickém pavouku. Skupiny jsou rozděleny na A, B, C a D a zápasy v nich poběži do 19. června.

Skupina A:
Rakousko, Malta, Singapur, Norsko, Indie, Čína 1

Skupina B:
Belgie, Brazílie, Irán, Skotsko, Malajsie, Hongkong

Skupina C:
Severní Irsko, Polsko, Pákistán, Quatar, Wales, Austrálie

Skupina D:
Německo, Spojené Arabské Emiráty, Čína 2, Irsko, Thajsko a Anglie.

Pro informaci: Za tým Anglie byli vysláni úřadující mistr světa Stuart Bingham a světová jednička Mark Selby. Za tým Walesu jsou to Mark Williams a Michael White.
Turnaj přenáší Eurosport.

Od 29. června do 5. července čeká hráče bodovaný turnaj Australian Goldfields Open, na který se hrály začátkem června kvalifikace. Šestnáct hráčů bylo již dopředu najmenováno přímo do Bendiga, k nim postoupilo osmnáct kvalifikantů, neboť se budou hrát ještě dva zápasy předkola s "wild cards", kde jsou nominováni dva hráči z Austrálie.

První European Tour bude podle plánu v Rize, která přivítá hráče od 29. července do 2. srpna.

Další podrobné informace o průběhu turnajů najdete na stránce Snooker blogu na Facebooku.