Červenec 2015

Pink Ribbon s velkým úspěchem popáté

20. července 2015 v 14:49 Aktuality
V Gloucesteru se pravidelně od roku 2010 pořádá pro-am turnaj ve snookeru pod názvem Pink Ribbon. Výtěžek z tohoto turnaje jde na prevenci a většímu povědomí o rakovině prsu, na kterou zemřela sestra zakladatele turnaje Paula Mounta ve věku 39 let. Turnaje se účastní mimo amatérů také profesionálové, zkrátka spousta známých osobností.

Také letos od 15. do 19. června se objevila v Capital Venue řada skvělých profesinálů a mezi nimi i pětinásobný mistr světa Ronnie O'Sullivan. Podle článku v Gloucester Citizen (Ronnie O'Sullivan headlines Gloucester charity snooker tournament z 18.7.2015) O'Sullivan řekl, že se letos pravděpodpobně nevrátí do velkých turnajů, ale rozhodl se přijet do Gloucesteru podpořit turnaj Pink Ribbon, který každoročně odvádí na charitu 10.000 liber.

Do finále tohoto turnaje se letos probojovali Ronnie O'Sullivan s Darrynem Walkerem. Trofej vyhrál O'Sullivan 4-2. Potěšující je, že zakladatel turnajem Paul Mount se může letos pyšnit tím, že na tuto akci letos půjde víc než 11.000 liber.

Obrázky z turnaje od Moniky Limbos si můžete prohlédnout na Fb stránce Snooker blogu.

Krátkou historii turnaje najdete pak na Wikipedii.

Riga Open 2015 a další události v srpnu

11. července 2015 v 7:56 Aktuality


Koncem července se dá říct, že snookerové události letošní sezóny teprve budou pomalu nabírat na obrátkách po delší přestávce v červenci.

Od 29. července do 2. srpna 2015 je tu první událost malých bodovaných turnajů European Tour - Riga Open v Lotyšsku. Tento turnaj byl prvně představen loni a vítězem se stal Mark Selby, když porazil ve finále Marka Allena 4-3. Letos se tak otevírá druhý ročník a turnaj bude přenášet Eurosport.

Od 5. do 9. srpna proběhnou kvalifikace na Shanghai Masters v Barnsley. Hlavní kola v Číně začínají v polovině září.

Poslední událostí v srpnu bude druhý turnaj European Tour, již tradiční ve Fürthu, a to Paul Hunter Classic. Tento turnaj je na programu od 26. do 30. srpna. Titul letos obhajuje Mark Allen, který zvítězil v loňském finále nad Juddem Trumpem 4-2. Dvakrát po sobě zde vyhráli Shaun Murphy v letech 2008 a 2009, kdy by turnaj ještě nebodovaný do roku 2010, a Mark Selby v letech 2011 a 2012, kdy už turnaj byl součástí malých bodovaných turnajů Players Tour Championship (nyní European Tour). Uvidíme, zda se totéž podaří letos Marku Allenovi. Turnaj bude také přenášet Eurosport.

Higginsův triumf na Australian Goldfields Open

5. července 2015 v 20:37 Aktuality
Šťastný John Higgins drží špici poháru pro vítěze Australian Goldfields Open

John Higgins se dnes stal vítězem Australian Goldfields Open, když ve finále porazil Martina Goulda těsně 9-8. Zápas byl velmi napínavý a Higgins opět ukázal, jak dokáže udržet nervy. Skot si odváží s titulem 36.000 liber a je to jeho první vítězství v bodovaném turnaji v nové sezóně. Naposledy vyhrál v únoru 2015 Welsh Open.