Srpen 2015

Ali Carter vyhrál Paul Hunter Classic 2015

31. srpna 2015 v 14:30 Aktuality


Ali Carter vyhrál včera druhou akci European Tour - Paul Hunter Classic ve Fürthu. Oblíbený turnaj, který se stal v roce 2010 součástí malých bodovaných turnajů, vyhrál hráč z nejpovolanějších, který minulý a předminulý rok bojoval s rakovinou a brzy se po zvládnutí operací a intenzivní chemoterapie vrátil k soutěžení u zeleného stolu. Ali Carter zvítězil ve finále nad Shaunem Murphym 4-3 poté, co Murphy po jeho vedení 3-1 vyrovnal na 3-3 a v posledním framu se strhlo drama. Ali, který oslavil před měsícem 36. narozeniny, vyhrál svůj první malý bodovaný turnaj a k tomu řekl po zápase na Twitteru: "Nemohu uvěřit, že jsem vyhrál znovu po tom všem, čím jsem prošel."

Bylo velmi emotivní vidět, jak Ali Carterovi předával pohár pro vítěze otec Paula Huntera společně s organizátorem Dragonstars Thomasem Cesalem a předsedou WPBSA Jasonem Fergusonem.

Barry Hawkins vítězem Riga Open v Lotyšsku

3. srpna 2015 v 18:25 Aktuality

Barry Hawkins vyhrál své první European Tour včera v Rize. Jeho příprava na novou sezónu nese ovoce, protože začal opravdu skvěle, když si z Riga Open odváží trofej a v přepočtu šek na 18.750 liber. Jeho soupeřem byl Tom Ford, kterého Hawkins ve finále porazil 4-1.

Hawkins řekl po zápase:"Je to skvělý pocit vyhrát můj první turnaj sezóny. Odložil jsem tágo a odpočíval dva měsíce a zdá se, že se to vyplatilo. Tom je třída a dobře skóruje, tak jsem rád, že jsem ho porazil. Byla to těžká cesta s hodně dobrými hráči. Když si udržím formu, mám šanci vyhrát více titulů."

Dalším turnajem, který čeká na hráče, je European Tour 2 v Německu, známá jako Paul Hunter Classic. Turnaj bude probíhat od 27. do 30. července 2015 ve Fürthu.

(Rozhovor z článku: Hawkins sees off Ford challenge, sportinglife.com, 2. srpna 2015)