Září 2015

Interview with personalities - Martin Gould

27. září 2015 v 9:00 Interviews
Photo: Monique Limbos

INTERVIEW WITH PERSONALITIES - MARTIN GOULD
by Vladimíra Procházková

Hi Martin, it's nice I can present you just now to readers of my Snooker blog. You are a well-know popular snooker player and Londoner. We are friends, too.

Tell me please, what had decisive influence that you became a snooker player?
I not really sure to be honest I have loved the game since I was very little. My dad loves it too but I am the only person in my family that plays snooker.

How old were you when you started playing snooker and where? Who was your model?
I was about 3yrs old when started playing snooker. I had small table in my living room. Stephen Hendry and Jimmy White where my favourite players at that time.

What do you consider to be your biggest success?
I've had a few good successful moments winning tournaments is always good. Winning the Shoot-out is high on my list and also being in the top 16 for over 1 year. Playing at the Crucible is also big success. Playing in the Masters as well as its my home tournament.

What's the best moment in your career?
Best moment in my career I don't think has happened yet. I still have plenty of time for it to happen. :)

How do you keep fit? Have you got a personal trainer? Who is it?
I keep fit by playing golf, I do a lot of walking as well. I don't go to the gym. lol

Where and how often do you have practice?
I practice 3/4 times a week and I do around 4hrs a day. I also do some work with my coach Stephen Feeney to make sure I'm ready for tournaments. I practice at Riley's in Watford its 15minutes from my house by train.

Do you have a routine before matches? Or good luck charm?
I don't think I have any routines before a match. I don't have any lucky charms either, not that I can remember. lol

The man touches bottom several times in his life. Who or what gives you the strength to go on?
Snooker is just a game although I don't like losing. I have good selection of friends and my family help me through any bad times I experience.

The snooker calendar is very busy, you have a lot of travelling. How do you relax?
When I'm not playing tournaments I like to relax on the golf course or at home. Snooker life is very busy but I do get time to relax which is important.

Sports develop. Where do you think snooker will be coming during the next three - five years?
Snooker is huge sport around the world we get to play in Australia China Thailand Germany etc etc so hopefully next will be Olympic Games.

What are your plans for the future? What else would you like to achieve?
Plans for the future to win tournaments as many as possible all the big tournaments I want to put my name on that trophy. :) I also like to get back into the top 8 of the world rankings.

What is your favourite place in London? Could you live anywhere else?
I've lived in London all my life so I think I would find it difficult to leave, unless I have a girlfriend from a different country and looked to get married 1day but otherwise I would never leave London. I don't really have favourite place apart from my own home everything in London is great.

Have you got a favourite quotation?
Favourite quotation I don't think I have 1 sorry. :D

Martin, thank you for our interview and I wish you all the best.

* * * * *
Martin Gould, 34, is a professional snooker player, who lives in London. He turned professional for the first time in the 2003-04 season. He is currently the World No. 25.

Martin's best achievements:
2002, 2007 English Amateur Championship, winner
2011 Power Snooker, winner
2012 UK PTC2, SWSA Gloucester, winner
2013 Shoot-Out, champion
2013 Championship League, winner
2015 Australian Open, finalist


Rozhovory s osobnostmi - Martin Gould

27. září 2015 v 9:00 Rozhovory

Foto: Monique Limbos

ROZHOVORY S OSOBNOSTMI - MARTIN GOULD
Vladimíra Procházková

Ahoj Martine, je pěkné, že právě teď mohu představit tebe na svém Snooker blogu. Jsi známý a populární hráč snookeru a rodák z Londýna a také jsme kamarádi.

Řekni mi, co mělo rozhodující vliv na to, že jsi se stal hráčem snookeru?
Nejsem si úplně jistý, abych byl upřímný, miloval jsem tu hru od malička. Můj otec ji miluje také, ale jsem jediný člen rodiny, který snooker hraje.

V kolika letech jsi začal hrát snooker a kde? Kdo byl tvým vzorem?
Bylo mi kolem tří let, když jsem začal hrát snooker a měl jsem malý stůl v mém obývacím pokoji. Stephen Hendry a Jimmy White byli v té době mými oblíbenými hráči.

Co považuješ za svůj největší úspěch?
Měl jsem pár dobrých úspěšných okamžiků, výhra v turnajích je vždycky dobrá. Vítězství Shoot-out je vysoko v mém seznamu a také umístění v top 16 po dobu více než jednoho roku. Hraní v Crucible je také velký úspěch. Účast na Masters rovněž, protože je to můj domácí turnaj.

Jaký je nejhezčí moment v tvé kariéře?
Nejlepší moment mé kariéry myslím ještě nepřišel, stále mám moře času, aby se tak stalo. :)

Jak se udržuješ v kondici? Máš osobního trenéra? Kdo to je?
Udržuji se fit hraním golfu a hodně chodím. Do posilovny nechodím. lol

Kde a jak často nyní trénuješ?
Trénuji 3-4x týdně kolem čtyř hodin denně. Také dělám nějakou práci s mým trenérem Stephenem Feeneyem, abych se ujistil, že jsem připravený pro turnaje. Praxi mám v Riley's ve Watfordu, je to 15 minut od mého domu vlakem.

Máš nějaký rituál před zápasem? Nebo maskota?
Nemyslím, že mám nějaké rituály před zápasem. Nemám žádné talismany, nevzpomínám, že bych nějaké měl. Lol

Člověk si několikrát v životě sáhne na dno. Kdo nebo co ti dává sílu jít dál?
Snooker je jen hra, přestože nerad prohrávám. Mám vytipované dobré přátele a moje rodina mi pomáhá ve špatných časech, které prožívám.

Snookerový kalendář je nabitý, jste hodně na cestách. Jak relaxuješ?
Když nehraju v turnajích, relaxuji na golfu nebo doma. Žít snookerem je velmi hektické a udělat si čas na odpočinek je důležité.

Sporty se vyvíjejí. Kam si myslíš, že se bude ubírat snooker v nejbližších tří - pěti letech?
Snooker je obrovský sport po celém světě. Hrajeme v Austrálii, Číně, Thajsku, Německu atd. tak doufejme, že další budou Olympijské hry.

Jaké jsou tvoje přání do budoucna? Co bys ještě rád dokázal?
Plánuju do budoucnosti vyhrát tolik velkých turnajů, co bude možné. Chci dát své jméno na tyto trofeje. :) A také bych se rád vrátil zpět do top 8 ve světovém žebříčku.

Jaké je tvé oblíbené místo v Londýně? Dokázal bys žít někde jinde?
Žiju v Londýně celý život a tak by bylo pro mě těžké ho opustit, pokud nebudu mít přítelkyni z jiné země a budu se chtít jednou oženit, ale jinak bych nikdy neopustit Londýn. Opravdu nemám jiné oblíbené místo kromě mého domova, všechno v Londýně je skvělé.

Máš nějaký oblíbený citát?
Myslím, že nemám žádné. Promiň. :D

Martine, děkuji ti za rozhovor a přeji všechno nejlepší.

* * * * *
Martin Gould (34) je profesionálním hráčem snookeru. Žije v Londýně. Poprvé vstoupil mezi profesionály v sezóně 2003/2004. Současně je na 25. místě světového žebříčku.

Martinovy největší úspěchy:
2002, 2007 English Amateur Championship, vítěz
2011 Power Snooker, vítěz
2012 UK PTC 2, SWSA Gloucester, vítěz
2013 Shoot-Out, vítěz
2013 Championship League, vítěz
2015 Australian Open, finalista

Snookerové události v říjnu

26. září 2015 v 10:58 Aktuality

Obrázek: World Snooker

Protože končí září, připomeňme si události, které jsou v kalendáři na říjen. Od 30. září do 3. října proběhnou kvalifikace na nejlépe finančně ohodnocený bodovaný turnaj v Číně - International Championship. První kvalifikační kolo bude v Barnsley (UK).

Od 7. do 11. října se v Německu koná další ze série malých bodovaných turnajů European Tour - Ruhr Open. Turnaje se zúčastní např. úřadující mistr světa Stuart Bingham, světová jednička Mark Selby, vítěz posledního European Tour ve Fürthu Ali Carter a další hvězdy tohoto sportu.

Od 19. do 23. října je plánovaná obdobná akce v Asii - Asian Tour 1. Místo určení se ještě dozvíme, ale dnes je už v povědomí, že malé turnaje European a Asian Tour budou nahrazeny jinými turnaji a měly by tuto sezónu končit. Proslýchá se, že by měl být zachován turnaj v Rize a také proslulý Paul Hunter Classic v Německu (o tom vím jistě). Čekám na nový kalendář pro příští sezónu, kde by měli být zahrnuty čtyři nové turnaje ve Spojeném království a napíšu pak o tom samostatný blog. Bude to jistě vítané oživení pro návštěvnost v UK a pro sledování live zápasů zejména u nás v Evropě.

Od 25. října do 1. listopadu se odehrají hlavní kola International Championship v Číně. Tentokrát změní místo konání a Chengdu nahradí Daging. Do prvního kola postoupí 64 hráčů z kvalifikací a v předkole "wild card" se očekávájí čtyři zápasy.

Ruhr Open a International Championship bude přenášet Eurosport a Eurosport player. Informace a zajímavosti o průběhu turnajů najdete opět na Snooker blogu na Facebooku. Navštěvují jej fanoušci snookeru z celého světa stejně tak jako stránky Marka a velmi mě těší, že fanoušci v Číně ocenili mou dlouholetou práci pro Marka a mají radost, že pokračujeme na jeho stránkách www.mark-selby.cz. Všem, kteří jsou rádi a dali vědět, děkuji.
-----------------

Zítra vyjde na tomto blogu další můj rozhovor s osobností a tou bude letošní finalista Australian Goldfields Open a rodák z Londýna MARTIN GOULD! Můj velký dík také patří Mon Limbos, se kterou se již dlouho známe a s jejímž laskavým svolením zveřejňuji její vynikající fotografie nejen na tomto blogu, ale také na Markových stránkách.

Kyren Wilson vyhrál svůj první titul na Shanghai Masters

20. září 2015 v 20:47 Aktuality


Kyren Wilson vyhrál svůj první bodovaný titul na Shanghai Masters, když ve finále porazil Judda Trumpa 10-9. Wilson vedl po první session 6-3, ale Trump se vrátil do zápasu a dotáhl až na 9-9. Wilson udržel dobře nervy v posledním rozhodujícícm framu a získal tak své první vítězství v turnaji a k tomu šek na 85.000 liber.

Pro Kyrena Wilsona to bylo první finále v jeho profesionální kariéře vůbec. 23letý hráč z Anglie, který byl na 54. místě světového žebříčku poskočil nyní na 22. místo. Mladý Angličan zaznamenal svůj životní úspěch. Vyřadil Wanga Yuchena v kole wildcard a pak Joea Perryho, Michaela Holta, Dinga Junhuie a v semifinále Marka Allena.

Judd Trump byl již ve finále v roce 2012, ve kterém prohrál s Johnem Higginsem těsně 9-10.

Letošní ročník Shanghai Masters již na začátku opustili Ricky Walden, kterému se narodila dcera a Mark Selby, kterému zemřel tchán. Mark Selby si svým velkým náskokem drží svůj post světové jedničky.

Ali Carter: Syn Max je za mým uzdravením z rakoviny

4. září 2015 v 19:14 Aktuality


Ali Carter řekl, že jeho syn Max byl jeho motorem k uzdravení se z rakoviny plic.

36letý muž vyhrál minulý týden Paul Hunter Classic, svůj první titul od chvíle, kdy měl v prosinci v pořádku výsledky.

"Přišel jsem domů poté, co mi byla diagnostikována rakovina plic, a Max se na mně podíval a řekl: Tati, jsi můj nejlepší přítel," řekl Carter rádiu BBC Essex.

"Šel jsem nahoru po schodech a z očí mi tekly slzy. Nevěděl jsem, proč to řekl v tuto chvíli, možná něco vytušil a já si řekl: to nemůže nevyjít.

"Řekl jsem si, nemohu opustit svého syna, potřebuje mé vedení a pomoc v životě. A to bylo tou hnací silou, abych se přes to dostal," pokračoval.

Carter, který také trpí Crohnovou chorobou a předtím se zotavil z rakoviny varlat, se přestěhoval na 25. místo světového žebříčku po porážce Shauna Murphyho ve finále turnaje v Německu.

Bývalá světová dvojka prohrála dvakrát ve finále mistrovství světa, v obou případech s kolegou a hráčem z Essexu Ronniem O'Sullivanem, ale říká, že může stále vyhrát největší turnaj tohoto sportu.

"Určitě to mohu dokázat (vyhrát mistrovství světa)," řekl. "Doufejme, že lidé ve mně najdou inspiraci."

Paul Hunter Classic byl pojmenován po hráči snookeru Paulu Hunterovi, který zemřel po bitvě s rakovinou v říjnu 2006. A Carter říká, že to bylo příhodné, když vyhrál svůj první turnaj po své vlastní vyhrané bitvě.

"Bylo to vůbec nejlepší vítězství mé kariéry," řekl Carter. "Vypadalo to jako osud, když jsem vyhrál tento turnaj poté, co Paul to prodělal a já jsem to prodělal."

"Strašně moc bojoval, tak vyhrát tento turnaj je obzvláště speciální."

(zdroj rozhovoru: BBC Sport 4.9.2015)

Snookerové turnaje v září

3. září 2015 v 20:58Podíváme se na snookerové události, které jsou zapsány v kalendáři na září. Tento měsíc už začal a tak na jeho začátku od 7. do 12. září je tu pozvánkový turnaj Six-red World Championship v Bangkoku. Formát, kde se hraje se šesti červenými a šesti barevnými koulemi, je oblíbený převážně v Asii.


V prvním ročníku v roce 2010 se stal mistrem světa Mark Selby, který ve finále porazil Ricky Waldena 8-6. Po něm v roce 2012 a 2013 vyhrál titul Mark Davis. Letos vítězství v turnaji obhajuje Stephen Maguire, který loni porazil Ricky Waldena 8-7.

Od 14. do 20. září už je tu bodovaný turnaj Shanghai Masters. Na tento turnaj proběhli kvalifikace a přímo do turnaje byla nasazena tato šestnáctka: Stuart Bingham, Marco Fu, John Higgins, Barry Hawkins, Judd Trump, Ricky Walden, Mark Williams, Neil Robertson, Ding Junhui, Graeme Dott, Stephen Maguire, Joe Perry, Shaun Murphy, Michael White, Mark Allen a Mark Selby. Obhájcem titulu je úřadující mistr světa Stuart Bingham, který porazil v loňském finále Marka Allena 10-3.

Shanghai Masters odstartoval Markovy webové stránky v roce 2007, tenkrát došel Mark do semifinále. V roce 2011 se Markovi podařilo získat na Shanghai Masters svůj druhý bodovaný titul.

Turnaj z Číny bude přenášet Eurosport.

Jak jistě víte, jdu s Markem již devátou sezónu a tak bych Vám ráda připomněla některé jeho úspěšné turnaje v průběhu uplynulých let, které jsou na jeho stránce zaznamenané.
'Our memories' začínají právě teď: www.mark-selby.cz