Ali Carter: Syn Max je za mým uzdravením z rakoviny

4. září 2015 v 19:14 |  Aktuality


Ali Carter řekl, že jeho syn Max byl jeho motorem k uzdravení se z rakoviny plic.

36letý muž vyhrál minulý týden Paul Hunter Classic, svůj první titul od chvíle, kdy měl v prosinci v pořádku výsledky.

"Přišel jsem domů poté, co mi byla diagnostikována rakovina plic, a Max se na mně podíval a řekl: Tati, jsi můj nejlepší přítel," řekl Carter rádiu BBC Essex.

"Šel jsem nahoru po schodech a z očí mi tekly slzy. Nevěděl jsem, proč to řekl v tuto chvíli, možná něco vytušil a já si řekl: to nemůže nevyjít.

"Řekl jsem si, nemohu opustit svého syna, potřebuje mé vedení a pomoc v životě. A to bylo tou hnací silou, abych se přes to dostal," pokračoval.

Carter, který také trpí Crohnovou chorobou a předtím se zotavil z rakoviny varlat, se přestěhoval na 25. místo světového žebříčku po porážce Shauna Murphyho ve finále turnaje v Německu.

Bývalá světová dvojka prohrála dvakrát ve finále mistrovství světa, v obou případech s kolegou a hráčem z Essexu Ronniem O'Sullivanem, ale říká, že může stále vyhrát největší turnaj tohoto sportu.

"Určitě to mohu dokázat (vyhrát mistrovství světa)," řekl. "Doufejme, že lidé ve mně najdou inspiraci."

Paul Hunter Classic byl pojmenován po hráči snookeru Paulu Hunterovi, který zemřel po bitvě s rakovinou v říjnu 2006. A Carter říká, že to bylo příhodné, když vyhrál svůj první turnaj po své vlastní vyhrané bitvě.

"Bylo to vůbec nejlepší vítězství mé kariéry," řekl Carter. "Vypadalo to jako osud, když jsem vyhrál tento turnaj poté, co Paul to prodělal a já jsem to prodělal."

"Strašně moc bojoval, tak vyhrát tento turnaj je obzvláště speciální."

(zdroj rozhovoru: BBC Sport 4.9.2015)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama