Říjen 2015

Mark Selby v semifinále International Championship v Daqingu

29. října 2015 v 21:15 Aktuality

Mark Selby v Daqingu

Světová jednička Mark Selby ukázal svou skvělou formu, když se probojoval do semifinále International Championship v Daqingu. V dnešním čtvrtfinále porazil Neila Robertsona 6-4. Dalším postupujícím čtvrtfinalistou se stal John Higgins, který zvítězil 6-3 nad Joem Perrym. Mark se střetne právě s Johnem Higginsem v sobotním semifinále, které začíná od 7:30 h a druhá session od 12:30 h CET.

Zítra se proti sobě postaví v prvním semifinále David Gilbert a Thepchaiya Un-Nooh také od 7:30 h a 12:30 h CET. Zápasy se hrají na best of 17 frames a přenáší je Eurosport a Eurosport player.

Mark Selby řekl po zápase World Snookeru: "Věděl jsem, že to bude těžký zápas. Bude to stejně těžké proti Johnovi v semifinále, je jedním z absolutních velikánů. V minulosti jsme měli hodně dobrých zápasů a jsem si jistý, že tento nebude jiný. Půjde jen o to, kdo v ten den bude hrát lépe."

Průběžné výsledky zápasu můžete opět sledovat live na Markových stránkách www.mark-selby.cz. Můžete také sledovat Snooker blog na Facebooku na https://www.facebook.com/SNOOKER-BLOG-164964216892430/.

První titul pro McLeoda v Mülheimu

12. října 2015 v 20:36 Aktuality


Rory McLeod včera vyhrál první bodovaný titul ve své 24leté profesionální kariéře na Ruhr Open v Mülheimu. 44letý hráč, který žije a trénuje v Leicesteru, porazil ve finále 4-2 Tiana Pengfeie z Číny. Do finále probojoval přes Craiga Steadmana, Jamieho Jonese, Marka Kinga, Bena Woollastona, Marka Davise a Mikeho Dunna.

Rory McLeod i Tian Pengfei měli ve finále svoji premiéru. McLeod vedl 2-0, ale Tian vyhrál následující frame, když jeho soupeř se znovu ujal vedení 3-1. Tian stáhl náskol s náběhem 106 na 3-2, ale McLeod uzavřel zápas s parádním potápěním a náběhem 55.

Štastný vítěz řekl World Snookeru po zápase: "Je to skvělý pocit, je to všechno, co jsem kdy opravdu chtěl. Zkoušel jsem držet krok, zůstat pozitivní a nemyslet moc dopředu. Chtěl jsem si to jen užít, protože to je, kde jsem chtěl být."

S trofejí si z Německa odváží šek na 25.000 Eur.

Paul Alan Hunter

9. října 2015 v 11:17 Ostatní

Paul Alan Hunter (plakát, Fürth, 2014)
14.10.1978 - 9.10.2006

Kdokoliv by se mně zeptal na začátky mého sledování snookeru na Eurosportu, vždycky se mi vybaví štíhlý, světlovlasý hráč z Leedsu - Paul Hunter. Tenkrát bylo málo přenosů, ale vždycky jsem se těšila na snookerové turnaje. Vedle Stephena Hendryho, Ronnie O'Sullivana, Marka Williamse, Jimmy Whitea a Johna Higginse tu byl právě Paul Hunter, charizmatický a oblíbený hráč, známý pod přezdívkou "Beckham of the Baize".

Trojnásobný vítěz Masters z let 2001, 2002 a 2004 a dvojnásobný vítěz Welsh Open 1998 a 2002. Paul vstoupil na profesionální dráhu v roce 1996, avšak měl velmi málo času ukázat více svůj talent a dělat tak radost všem svým fanouškům po celém světě. V roce 2005 byly u něho zjištěny zhoubné neuroendokrinní nádory v oblasti žaludku. Podrobil se intenzivní léčbě, ale bohužel svůj boj před devíti lety prohrál. Měl mnoho přátel u zeleného stolu, ale i mimo něj. V roce 2004 vyhrál German Open v německém Fürthu, který byl pak po jeho smrti přejmenován na Paul Hunter Classic (od roku 2010 je již bodovaným turnajem).

Ve Spojeném království byla v roce 2006 založena nadace Paul Hunter Foundation, která dává možnost hrát snooker mladým lidem s handicapem.

Zdá se mi, jako by Paul Hunter nikdy neodešel, snad proto, že zůstal v myslích nás všech se svým úsměvem a svou nezapomenutelnou hrou. Velký bojovník a výrazná osobnost, který posunul snooker blíž k našim srdcím.

Nová anketa: Kdo hraje nejlepší snooker v současné době

4. října 2015 v 17:12 Ankety
,


Nová sezóna už přinesla několik bodovaných turnajů a blíží se jeden z velkých a důležitých - International Championship v Číně koncem října. Je tu pro Vás připravená nová anketa o tom, který z hráčů v ní v současné době předvádí podle Vašeho názoru nejlepší snooker. Můžete dávat hlasy v pravém sloupci, kde se anketa nachází. V seznamu zatím chybí Neil Robertson a Ding Junhui, kteří měli slabý start a Ronnie O'Sullivan, který se ještě nerozhodl, zda a kdy do turnajů nastoupí.