Listopad 2015

UK Championship 2015 v Yorku

27. listopadu 2015 v 11:13 Aktuality

V úterý začalo první kolo jednoho z nejprestižnějších turnajů ve Spojeném království UK Championship v Yorku. Turnaj, který má tradici a je velmi očekávanou každoroční událostí, bude pokračovat od soboty 28. listopadu až do neděle 6. prosince 2015, kdy vítěz turnaje zdvihne trofej a s ní obdrží šek na 150.000 liber. Jedná se o bodovaný turnaj a výše vyhraných peněz se bude připisovat do světového žebříčku. Od víkendu tak uvidíme díky Eurosportu druhé kolo turnaje a v příštím týdnu pokračování turnaje až do samého konce.

První kolo s polem všech 128 hráčů přineslo asi největší překvapení v podobě vypadnutí Dinga Junhuie, který prohrál s Adamem Duffym 6-2, a Marka Kinga, který prohrál s Rossem Muirem 6-5.

Světová jednička a vítěz UK Championship v roce 2012 Mark Selby měl včera proti sobě v prvním kole mladého Joea O'Connora, který pochází stejně jako on z Leicesteru. Pro světovou 114 šlo především o sbírání zkušeností. Mark postoupil hladce 6-0 a v neděli se střetne v druhém kole s Oliverem Linesem od 14.00 hodin. Rozpis zápasů u tv přenosů ještě není dán, ale jak bude možné, dozvíte se ho na stránce Marka www.mark-selby.cz a Fb stránce Snooker blogu.

Mark by si rád udržel místo světové jedničky co nejdéle to půjde, i když si je vědom, jak nesnadné to při současném způsobu soutěžení je. Říká, že jde především o to, vyhrát co nejvíce turnajů v průběhu sezóny. Věřím, že by se to Markovi mohlo podařit a cíl si splnit.

Budu vás provázet celým turnajem a těším se s Markem i s vámi na výše uvedených stránkách.

Neil Robertson je Champion of Champions

16. listopadu 2015 v 10:19 Aktuality

Neil Robertson (33) z Austrálie se stal včera vítězem pozvánkového Champion of Champions v Coventry. Jedná se o prestižní turnaj s vysokou cenou 100.000 liber pro vítěze.

Robertson, který je mistr světa z roku 2010 a také vítěz Masters 2012 a UK Championship 2013, vyhrál čtyři zápasy, aby stanul ve finále proti Marku Allenovi (29) ze Severního Irska. Allen vyhrál v tomto měsíci ET4 Bulgarian Open a nachází se ve velmi dobré formě, avšak na Robertsona v tomto finále nestačil. Do večerní části vedl Neil Robertson nad Markem Allenem 6-3 a svůj náskok ještě hned po nástupu v druhé části navýšil. Allen stáhl na 5-8, ale Australan vzal další dva framy na vítězství v turnaji.

Neil Roberston řekl po zápase: "Podpora celý týden byla báječná a tento turnaj patří k našim čtyřem nejvyšším v sezóně a je naprosto úžasný. Je to skvělá událost a podmínky byly vynikající.

"Soucítím s Markem, který měl skvělý týden, ale nebylo to zcela jeho nejlepší dnes a neměl ani moc štěstí. Moje dlouhá hra byla skutečně dobrá. Hrál jsem dobře včera v semifinále proti Joe Perrymu a věděl jsem, když se vystříhám drobných chyb, budu mít dnes velmi dobrou šanci.

"V první session jsem hrál opravdu dobře. Druhá session byla dost vyrovaná a celkově jsem byl skutečně šťastný. Toto je první velký titul, který jsem získal po 12 měsících, tak je fajn, že jsem nyní to byl schopný to zlomit."

Neil Robertson byl velmi rád, když s ním zvedal pohár jeho pětiletý syn Alexander, který byl přítomen v hledišti.

"Říkal jsem mu, ať nechodí, dokud neuvidí, že vyhraju, protože jsem ho vzal s sebou na finále Masters a Shaun Murphy mě porazil 10-2," smál se Robertson.

"Je to parádní moment a jsem si jistý, až to uvidí všichni jeho přátelé ve škole, možná budou i trochu závidět".

Champion of Champions začíná dnes v Coventry

10. listopadu 2015 v 5:30

Dnes začíná v Ricoh Arena v Coventry turnaj Champion of Champions. Turnaj, který byl poprvé uveden v roce 2013 je pozvánkovým turnajem. Hráči jsou rozděleni do čtyř skupin po čtyřech a bude se hrát vyřazovacím způsobem. Odpoledne začne zápas první dvojice a po ní druhé. Ještě ten večer se utkají oba vítězové o postup do sobotního semifinále. Finále turnaje bude v neděli.

Titul nebude obhajovat vítěz prvních dvou ročníků Ronnie O'Sullivan, který získal titul v roce 2013 a 2014.

V boji o cenu 100.000 liber pro vítěze budou tito hráči:

Skupina 1, která začíná dnes: Stuart Bingham vs Zhou Yuelong (14:00), Judd Trump vs Kyren Wilson (16:00)
Večerní zápas vítězů začíná ve 20:00.
Skupina 2, středa: John Higgins vs Ali Carter , Joe Perry vs Michael White
Skupina 3, čtvrtek: Neil Robertson vs Rory McLeod, Shaun Murphy vs Yan Bingtao
Skupina 4, pátek: Mark Selby vs Stephen Maguire, Barry Hawkins vs Mark Allen

Zápasy přenáší ITV4. Více o průběhu turnaje na Fb stránce Snooker blogu a Markových webových stránkách.

Allen dobyl korunu v Bulharsku

9. listopadu 2015 v 19:14 Aktuality

Mark Allen vyhrál svůj první titul v 15 měsících tím, že porazil Ryana Daye ve finále Victoria Bulgaria Open v Sofii. Světová desítka Allen dominoval ve finále v hlavním městě Bulharska, aby převzal 25.000 Euro jako hlavní cenu ve čtvrté události Kreativ Dental Clinic European Tour. 29letý muž z Antrimu vyhrál svůj první titul od loňského Paul Hunter Classic.

Allen si tím zasloužil místo v 188BET Champion of Champions, které začíná v Coventry v úterý, kde bude čelit v pátečním prvním kole Barry Hawkinsovi.

D
vojnásobný vítěz bodovaného turnaje nebyl spokojený s loňskou sezónou, ale od té doby, co se opět spojil se svým trenérem a rádcem Terrym Griffithsem, vykázal známky návratu formy při dosažení semifinále na International Championship. A nyní přidal do své sbírky stříbrný pohár výhrou sedmi zápasů v Sofii.

Vedl 2-0 n
ad Dayem z Wallesu breaky 65 a 76 a udělal 56 v dalším framu, než ho zpečetil konečnou růžovou. Day, který zkoušel vyhrát titul nesoucí body do žebříčku poprvé ve své kariéře, měl šanci ve čtvrtém framu, kterou nevyužil, a Allen uklidil stůl od žluté po růžovou a zajistil si trofej.

"Jsem velmi šťastný z dalšího turnajového vítězství," říká hráč ze Severního Irska.

"Výhra 4-0 ve finále je dobrou cestou, jak to dokázat a ukázat, že moje hra je dobrá. Nebyl jsem moc spokojený s mými výkony v této sezóně, přestože jsem vyhrával zápasy, ale nyní jsem blízko toho, kde bych chtěl být. "

"Zajistit si místo v Champion of Champions je masivní bonus a já do toho půjdu příští týden s obrovskou důvěrou to vyhrát."

Zdroj článku: World Snooker 8. listopadu 2015

John Higgins vítězem International Championship

1. listopadu 2015 v 16:35 Aktuality

Šťastný vítěz John Higgins s pohárem

Jeden z nejvíce dotovaných turnajů v Číně International Championship už zná svého vítěze. Stal se jím John Higgins (40), který ve finále porazil Davida Gilberta 10-5. John Higgins ze Skotska, nazývaný "Wizard of Wishaw", vykouzlil opět fantastický běh turnajem až do samého finále. Porazil Zhao Xintonga, Michaela Holta a v last šestnáct 6-0 Shauna Murphyho. Ve čtvrtfinále zvítězil nad Joem Perrym 6-3 a v semifinále pak zdolal světovou jedničku Marka Selbyho 9-4.

Ve finále měl za soupeže Davida Gilberta (34), pro kterého to bylo první finále jeho profesionální kariéry od roku 2002, kdy vstoupil do Main tour. Po první session byl stav zápasu 5-3 pro Higginse. V druhé session zápasu už svůj náskok ještě před Gilbrertem zvětšoval. Tomu se v průběhu podařilo vyhrát ještě dva framy.

Higgins chytil opět formu po útlumu, který prožíval v minulých pár letech. V únoru tohoto roku vyhrál Welsh Open. Pak na začátku nynější sezóny se stal vítězem Australian Goldfields Open a teď je to vyhrané finále na International Championship. Tato výhra přinesla Higginsovi 125.000 liber. V pořadí to byl jeho vyhraný 28. bodovaný turnaj. Druhý Gilbert sebral šek na 65.000 liber.

Po velkolepém přijetí hráčů v muzeu v Daqingu však se v týdnu hala nezdála být tak zaplněná, jak by se očekávalo, ale už je zvykem, že v Číně promlouvají většinou zapojení sponzoři, než diváci v hledištích. Nebylo možné přehlédnout množství mobilů v rukách návštěvníků a také časté upozorňování na rušení hráčů při hře. Přesto ale turnaj můžeme počítat mezi organizačně vydařený.

Dalším turnajem je European Tour 4 - Bulgarian Open, které se koná od 5. do 8. listopadu 2015 v hlavním městě Bulharska Sofii. Turnaj přenáší od pátku Eurosport. Více o něm na Snooker Blogu na Fb a také Markovy zápasy budou průběžně aktualizovány na jeho stránce www.mark-selby.cz.