Allen dobyl korunu v Bulharsku

9. listopadu 2015 v 19:14 |  Aktuality


Mark Allen vyhrál svůj první titul v 15 měsících tím, že porazil Ryana Daye ve finále Victoria Bulgaria Open v Sofii. Světová desítka Allen dominoval ve finále v hlavním městě Bulharska, aby převzal 25.000 Euro jako hlavní cenu ve čtvrté události Kreativ Dental Clinic European Tour. 29letý muž z Antrimu vyhrál svůj první titul od loňského Paul Hunter Classic.

Allen si tím zasloužil místo v 188BET Champion of Champions, které začíná v Coventry v úterý, kde bude čelit v pátečním prvním kole Barry Hawkinsovi.

D
vojnásobný vítěz bodovaného turnaje nebyl spokojený s loňskou sezónou, ale od té doby, co se opět spojil se svým trenérem a rádcem Terrym Griffithsem, vykázal známky návratu formy při dosažení semifinále na International Championship. A nyní přidal do své sbírky stříbrný pohár výhrou sedmi zápasů v Sofii.

Vedl 2-0 n
ad Dayem z Wallesu breaky 65 a 76 a udělal 56 v dalším framu, než ho zpečetil konečnou růžovou. Day, který zkoušel vyhrát titul nesoucí body do žebříčku poprvé ve své kariéře, měl šanci ve čtvrtém framu, kterou nevyužil, a Allen uklidil stůl od žluté po růžovou a zajistil si trofej.

"Jsem velmi šťastný z dalšího turnajového vítězství," říká hráč ze Severního Irska.

"Výhra 4-0 ve finále je dobrou cestou, jak to dokázat a ukázat, že moje hra je dobrá. Nebyl jsem moc spokojený s mými výkony v této sezóně, přestože jsem vyhrával zápasy, ale nyní jsem blízko toho, kde bych chtěl být. "

"Zajistit si místo v Champion of Champions je masivní bonus a já do toho půjdu příští týden s obrovskou důvěrou to vyhrát."

Zdroj článku: World Snooker 8. listopadu 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama