John Higgins vítězem International Championship

1. listopadu 2015 v 16:35 |  Aktuality

Šťastný vítěz John Higgins s pohárem

Jeden z nejvíce dotovaných turnajů v Číně International Championship už zná svého vítěze. Stal se jím John Higgins (40), který ve finále porazil Davida Gilberta 10-5. John Higgins ze Skotska, nazývaný "Wizard of Wishaw", vykouzlil opět fantastický běh turnajem až do samého finále. Porazil Zhao Xintonga, Michaela Holta a v last šestnáct 6-0 Shauna Murphyho. Ve čtvrtfinále zvítězil nad Joem Perrym 6-3 a v semifinále pak zdolal světovou jedničku Marka Selbyho 9-4.

Ve finále měl za soupeže Davida Gilberta (34), pro kterého to bylo první finále jeho profesionální kariéry od roku 2002, kdy vstoupil do Main tour. Po první session byl stav zápasu 5-3 pro Higginse. V druhé session zápasu už svůj náskok ještě před Gilbrertem zvětšoval. Tomu se v průběhu podařilo vyhrát ještě dva framy.

Higgins chytil opět formu po útlumu, který prožíval v minulých pár letech. V únoru tohoto roku vyhrál Welsh Open. Pak na začátku nynější sezóny se stal vítězem Australian Goldfields Open a teď je to vyhrané finále na International Championship. Tato výhra přinesla Higginsovi 125.000 liber. V pořadí to byl jeho vyhraný 28. bodovaný turnaj. Druhý Gilbert sebral šek na 65.000 liber.

Po velkolepém přijetí hráčů v muzeu v Daqingu však se v týdnu hala nezdála být tak zaplněná, jak by se očekávalo, ale už je zvykem, že v Číně promlouvají většinou zapojení sponzoři, než diváci v hledištích. Nebylo možné přehlédnout množství mobilů v rukách návštěvníků a také časté upozorňování na rušení hráčů při hře. Přesto ale turnaj můžeme počítat mezi organizačně vydařený.

Dalším turnajem je European Tour 4 - Bulgarian Open, které se koná od 5. do 8. listopadu 2015 v hlavním městě Bulharska Sofii. Turnaj přenáší od pátku Eurosport. Více o něm na Snooker Blogu na Fb a také Markovy zápasy budou průběžně aktualizovány na jeho stránce www.mark-selby.cz.