Neil Robertson je Champion of Champions

16. listopadu 2015 v 10:19 |  Aktuality

Neil Robertson (33) z Austrálie se stal včera vítězem pozvánkového Champion of Champions v Coventry. Jedná se o prestižní turnaj s vysokou cenou 100.000 liber pro vítěze.

Robertson, který je mistr světa z roku 2010 a také vítěz Masters 2012 a UK Championship 2013, vyhrál čtyři zápasy, aby stanul ve finále proti Marku Allenovi (29) ze Severního Irska. Allen vyhrál v tomto měsíci ET4 Bulgarian Open a nachází se ve velmi dobré formě, avšak na Robertsona v tomto finále nestačil. Do večerní části vedl Neil Robertson nad Markem Allenem 6-3 a svůj náskok ještě hned po nástupu v druhé části navýšil. Allen stáhl na 5-8, ale Australan vzal další dva framy na vítězství v turnaji.

Neil Roberston řekl po zápase: "Podpora celý týden byla báječná a tento turnaj patří k našim čtyřem nejvyšším v sezóně a je naprosto úžasný. Je to skvělá událost a podmínky byly vynikající.

"Soucítím s Markem, který měl skvělý týden, ale nebylo to zcela jeho nejlepší dnes a neměl ani moc štěstí. Moje dlouhá hra byla skutečně dobrá. Hrál jsem dobře včera v semifinále proti Joe Perrymu a věděl jsem, když se vystříhám drobných chyb, budu mít dnes velmi dobrou šanci.

"V první session jsem hrál opravdu dobře. Druhá session byla dost vyrovaná a celkově jsem byl skutečně šťastný. Toto je první velký titul, který jsem získal po 12 měsících, tak je fajn, že jsem nyní to byl schopný to zlomit."

Neil Robertson byl velmi rád, když s ním zvedal pohár jeho pětiletý syn Alexander, který byl přítomen v hledišti.

"Říkal jsem mu, ať nechodí, dokud neuvidí, že vyhraju, protože jsem ho vzal s sebou na finále Masters a Shaun Murphy mě porazil 10-2," smál se Robertson.

"Je to parádní moment a jsem si jistý, až to uvidí všichni jeho přátelé ve škole, možná budou i trochu závidět".