UK Championship 2015 v Yorku

27. listopadu 2015 v 11:13 |  Aktuality

V úterý začalo první kolo jednoho z nejprestižnějších turnajů ve Spojeném království UK Championship v Yorku. Turnaj, který má tradici a je velmi očekávanou každoroční událostí, bude pokračovat od soboty 28. listopadu až do neděle 6. prosince 2015, kdy vítěz turnaje zdvihne trofej a s ní obdrží šek na 150.000 liber. Jedná se o bodovaný turnaj a výše vyhraných peněz se bude připisovat do světového žebříčku. Od víkendu tak uvidíme díky Eurosportu druhé kolo turnaje a v příštím týdnu pokračování turnaje až do samého konce.

První kolo s polem všech 128 hráčů přineslo asi největší překvapení v podobě vypadnutí Dinga Junhuie, který prohrál s Adamem Duffym 6-2, a Marka Kinga, který prohrál s Rossem Muirem 6-5.

Světová jednička a vítěz UK Championship v roce 2012 Mark Selby měl včera proti sobě v prvním kole mladého Joea O'Connora, který pochází stejně jako on z Leicesteru. Pro světovou 114 šlo především o sbírání zkušeností. Mark postoupil hladce 6-0 a v neděli se střetne v druhém kole s Oliverem Linesem od 14.00 hodin. Rozpis zápasů u tv přenosů ještě není dán, ale jak bude možné, dozvíte se ho na stránce Marka www.mark-selby.cz a Fb stránce Snooker blogu.

Mark by si rád udržel místo světové jedničky co nejdéle to půjde, i když si je vědom, jak nesnadné to při současném způsobu soutěžení je. Říká, že jde především o to, vyhrát co nejvíce turnajů v průběhu sezóny. Věřím, že by se to Markovi mohlo podařit a cíl si splnit.

Budu vás provázet celým turnajem a těším se s Markem i s vámi na výše uvedených stránkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama