Neil Robertson vítězem UK Championship

6. prosince 2015 v 23:52 |  Aktuality


Bylo to první finále v historii, do kterého se neprobojoval žádný hráč ze Spojeného království. Australan Neil Robertson nejen že získal titul výhrou 10-5 nad Liangem Wenbem, ale také v sedmém frame finálového zápasu se mu podařil sestavit nejvyšší break 147. Tím Neil Robertson získal ke 150.000 liber pro vítěze speciální cenu za tv maximum 44.000 liber. Robertson vyhrál UK Championship podruhé, poprvé v roce 2013.

Nejzajímavější okamžiky turnaje:
Na samém začátku byla velkým překvapením porážka Dinga Junhuie od Adama Duffyho 6-2. Soutěž také opustil po velkém boji Mark King, který prohrál s Rossem Muirem 6-5.

V druhém kole Mark Selby minul 13. černou při pokusu o nejvyšší náběh 147 a zrovna tak Kyren Wilson nepotopil 12. červenou ve stejném pokusu o sestavení maxima. Z boje o titul vypadl Mark Williams, který prohrál s Tomem Fordem a Dominic Dale po boji, který trval do 02:45 h s Peterem Ebdonem v rozhodujícím framu.


Smutný Thepchaiya Un-Nooh po nepotopené černé při pokusu o 147

Ve třetím kole se pokusil v zápasu s Neilem Robertsonem o nejvyšší náběh Thepchaiya Un-Nooh, který minul poslední černou a skončil tak se 140 bodovým náběhem. Otřesený Thepchaiya přišel o cenu 44.000 liber za tv break a vůbec první 147 v jeho kariéře. Liang Wenbo si zajistil postup mezi last 16 porážkou Judda Trumpa. když Trump vedl 3-0 a 4-1 a měl své vítězství na dosah. Stejně tak bylo překvapující vítězství Dechawata Poomjaenga (Thajsko), který již prohrával s Markem Joycem 0-5 a v dalším kole na něho čekala světová jednička Mark Selby. Mark v posledním frame šťastně zvítězil nad Jamie Jonesem 6-5. Jones podal jeden z nejlepších svých výkonů.

Ve čtvrtém kole turnaje - last 16, nastřílel Neil Robertson v zápasu se Stephenem Maguirem tři centuries (náběhy 100 a více bodové) a Maguire jednu. Joe Swaila vyřadil 6-3 Martin Gould, ale pro 46letého hráče Severního Irska to byl jeden z nejlepších výsledků v bodovaných turnajích jeho kariéry. Swail byl druhý na Welsh Open v roce 2009. Překvapením bylo vyřazení Shauna Murphyho po porážce od Marca Fu 6-4.


Světová jednička Mark Selby se dostal do semifinále

Velmi dobrá forma zastihla na turnaji Johna Higginse, který prohrál až ve čtvrtfinále s Neilem Robertsonem 6-5. Dalším hráčem, který překvapil na turnaji, byl David Grace, 30letý hráč z Leedsu, který se dostal až do semifinále UK Championship, kde prohrál s Liangem Wenbem 6-4. V druhém semifinále porazil Neil Robertson 6-0 Marka Selbyho.
Pro Marka byl smolný začátek zápasu, když mu první dva framy sebral Robertson. Do přestávky Australan vedl 4-0, Markovi scházelo trochu štěstí při hře a tak následující dva framy zajistili skvěle rozehranému Robertsonovi jeho postup do finále.


Radující se Neil Robertson po dosažení maxima ve finále turnaje

Na závěr je třeba dodat, že v posledních třech letech byl pokaždé viděn na UK Championship nejvyšší náběh 147. V roce 2012 se podařilo maximum Johnu Higginsovi, v roce 2013 Markovi Selbymu a v roce 2014 to byl Ronnie O'Sullivan, který letos do turnaje na obhajobu titulu nevstoupil. 40letý O'Sullivan by se měl zúčastnit v lednu 2016 Masters 2016 a po něm German Masters.

UK Championship se opět prosadil mezi turnaje s nejvyšší kvalitou a také hojnou návštěvností, která tento prestižní turnaj v Yorku každoročně provází.

Koncem příštího týdne čeká ještě European Tour 5 - Gibraltar Open.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama