Štastný a pohodový nový rok

30. prosince 2015 v 12:53 |  Názory

Jak jen ten rok rychle uběhl. Mezi rodinou, prací a snookerovým kalendářem jsem s Vámi na Snooker blogu již přes šest let. Vlastně v polovině roku 2007 jsem začala dělat stránky anglickému profesionálnímu hráči snookeru Marku Selbymu a pak přidala pro Vás na jaře 2009 ještě Snooker blog, abych Vám mohla podávat informace z profesionálního světa snookeru, které u nás stále schází.

Chtěla bych v dnešním blogu jen trochu připomenout minulost a taky se trochu podíváme do budoucnosti sportu, o kterém Vám přináším aktuality z různých akcí. Někdy lituji, že nemohu věnovat čas některým otázkám ohledně různých zpráv k debatám, ale důležité je stíhat novinky z událostí.

Sleduji snooker dlouho, od pouhých šesti bodovaných turnajů slabé sezóny 2009/10 přibylo hráčům po příchodu Barryho Hearna v roce 2010 skoro 30 snookerových akcí v kalendáři a do sportu přiteklo daleko více peněz od sponzorů, čímž se navýšily prize money a soutěžení se stalo tím akraktivnější pro hráče. Loňská sezóna obsahovala jedenáct velkých bodovaných turnajů v profesionální tour.

Od nového roku můžeme očekávat některé změny ve hře, které by měly napomoci hru zrychlit. Patří sem určitá doba na rozmyšlení na strk a také určení počtu přestávek, které budou moci hráči během hry absolvovat.

Z vystoupení Barry Hearna v dubnu 2015, na kterém představil pětiletý plán, vyplývá, že mistrovství světa bude beze změny a ostatních turnajů se vždy bude účastnit všech 128 hráčů. V příští sezóně bude cena pro mistra světa poprvé 500.000 liber, letos ještě 300.000 liber.

Nová sezóna 2016/17 představí také nový bodovaný turnaj v Evropě - European Championship v Rumunsku a ve Spojeném království se v Home series představí tyto čtyři turnaje: Welsh Open v Cardiffu, Scottish Open v Glasgow, Irish Open v Belfastu a English Open v Manchesteru.

World Grand Prix se letos představí s top 32 hráči v březnu a následující ročník do něj zapíše top 16 ze světového žebříčku při zahájení sezóny.

V této sezóně také končí série malých bodovaných turnajů, které jsme znali pod názvem Players Tour Championship a později European a Asian Tour. Potěšující zprávou je, že se udržel jako bodovaný turnaj příští sezóny Paul Hunter Classic v Německu.

S úplnou následující sezónou se seznámíte na Snooker blogu po jejím vyhlášení.

Vážení čtenáři a fanouškové snookeru, děkuji Vám za Vaši přízeň a přeji Vám nový rok plný štěstí, zdraví a splněných přání. Těším se s Vámi opět na shledanou u snookerových událostí v roce 2016.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama