Únor 2016

Mark Selby má titul z Gdynia Open

29. února 2016 v 9:40 Aktuality

Mark Selby vyhrál svůj první titul v sezóně na Gdynia Open v Polsku. Byl to poslední z turnajů série European Tour (dříve Players Tour Championship), které budou zakončené Players Championship od 22. do 27. března v Manchesteru.

Mark porazil ve finále Martina Goulda 4-1 a s trofejí obdržel šek na 25.000 Eur a poukaz na víkendový pobyt v hotelu Nadmorski. Minulý týden v úterý se stal vítězem páté skupiny Championship League a maratón krátkých zápasů na best of 7 frames pokračoval právě na Gdynia Open pro Marka už v pátek, kdy porazil Joe Robertse, Johna Higginse a Lucu Brecela, se kterým ztrácel 0-3, ale podařilose mu vyhrát 4-3. V neděli pak pokračoval vítězstvím nad Samem Bairdem, Marcem Fuem a v semifinále nad Andrewem Higginsonem. Martin Gould, se kterým se potkal ve finále, je držitelem trofeje z German Masters, které skončilo před třemi týdny v Berlíně. Martin drží také v této době velmi dobrou formu, avšak Marka ve finále turnaje v Gdyni porazit nedokázal.

Jak jsem se zmínila, European a Asian Tour končí a pro příští sezónu zůstávají v Evropě tři turnaje - Paul Hunter Classic v Německu, Riga Open v Lotyšku a Gibraltar Open. Také European Championship bude nový a poprvé uvedený v Rumunsku.

Mark řekl po zápase World Snookeru: "Je pěkné vyhrát něco, s čím jsem nepočítal. Provázelo mě štěstí v této události, mohl jsem prohrát s Lucou Brecelem, když jsem ztrácel 0-3 a vrátil se zpět na vítězství 4-3. Ale je to vzácné mít turnaj, kde vás může převálcovat každý, kde vyhrajete titul a často postoupíte, když jste mohli prohrát. Půjdu do dalšího turnaje s mnohem větší sebedůvěrou."

O Markovi a jeho celé profesionální kariéře se můžete více dozvědět na jeho stránce www.mark-selby.cz.

Mark Selby do skupiny vítězů v Championship League

24. února 2016 v 11:23 Aktuality

Mark Selby včera vyhrál pátou skupinu Championship League, když ve finále zvítězil nad Kyrenem Wilsonem 3-1. Tím se zařadil do tzv. Winners Group, v níž si znovu zasoutěží v příští měsíc. V Essexu, kde ještě dnes a zítra pokračuje šestá skupina a na přelomu února a března sedmá, pak už po jejím skončení budeme znát kompletní složení. Vítězi předchozích skupin jsou zatím Ronnie O'Sullivan, Judd Trump, Stephen Maguire a Mark Wiliams.

Mark Selby včera v zápasu proti Davidu Gilbertovi sestavil 400 century break (123) a tím se stal pátým hráčem, který dosáhl takového počtu "stovek" ve své kariéře.

Čtvrtý titul Welsh Open pro O'Sullivana

22. února 2016 v 20:53 Aktuality

Ronnie O'Sullivan vyhrál včera čtvrtý titul Welsh Open, když ve finále porazil Australana Neila Robertsona 9-5. Pro O'Sullivana to byl jeho zářivý týden, kdy na cestě za titulem předváděl svůj nejlepší snooker. V prvním kole vyřadil Barry Pinchese 4-1, ve druhém Tiana Pengfeie 4-0, v last 32 Jimmy Robertsona 4-0, v last 16 Yu Delua 4-1.

Ve čtvrtfinále pak potkal Marka Selbyho. Leicesterské světové jedničce se podařilo uhrát první frame, ale zbytek zápasu už patřil O'Sullivanovi, který pak vyhrál všechny framy na postup do semifinále s konečným výsledkem 5-1. V semifinále se "the Rocket" střetl s Joem Perrym, který předvedl velmi dobrý výkon, ale přesto prohrál 3-6 a O'Sullivan se probojoval do finále s Neilem Robertsonem.

První část finálového zápasu skončila vedením Robertsona 5-3, kdy mnoho nescházelo do 6-2. Ale do večerní části nastoupil O'Sullivan zcela v jiné herní pohodě. Postupně vyrovnal na 5-5 a patřily mu všechny další čtyři framy na vítězství. Robertsonova hra v druhé polovině finálového zápasu byla slabší a O'Sullivan se ukázal v neskutečně dobré formě.

40letý Angličan vyhrál před měsícem Masters a na tomto turnaji v Cardiffu to byl jeho 28. bodovaný titul v kariéře. O'Sullivan si nyní dá přestávku, ale je jisté, že se koncem sezóny zúčastní mistrovství světa v Sheffieldu a jako světová čtyřka má možnost se podílet na World Grand Prix v Llandudnu v březnu. Titul Welsh Open mu vynesl 60.000 liber.

Fin Robin Hull vítězem Shoot-out

15. února 2016 v 9:41

Robin Hull s trofejí

Finský hráč Robin Hull (41) se stal vítězem pozvánkového turnaje Shoot-out, který se hrál tento rok v Readingu. Pro Fina to je první vítězství v jeho profesionální kariéře. Ve finále tohoto inovativního turnaje na na jeden frame, který trvá deset minut a je limitován časem na strk, porazil nakonec Lucu Brecela z Belgie. Za vítězství obdržel šek na 32.000 liber.

Hull řekl, že každý zápas byl hození mincí a on měl velké štěstí, a že vítěství mu dalo obrovskou sebedůvěru.

--------------
Dnes začíná Welsh Open a informace o turnaji najdete na Fb stránce Snooker blogu.

Martin Gould vyhrál svůj první bodovaný titul v Berlíně

8. února 2016 v 8:04 Aktuality

Martin Gould (34) vyhrál na German Masters svůj první bodovaný titul, když ve finále porazil Lucu Brecela z Belgie 9-5. Rodák z Londýna, kde stále bydlí, měl po první session vedení 5-3 a postupně se přibližoval ke svému snu. K titulu vyhrál v přepočtu 61.500 liber.

Gould se tak vrací z 20. místa světového žebříčku mezi nejlepších 16 hráčů.
S Martinem jsem měla loni rozhovor, který si můžete přečíst na Snooker blogu zde http://snookerblog.blog.cz/1509/rozhovory-s-osobnostmi-martin-gould

Mark Davis vyhrál mistra světa seniorů

1. února 2016 v 10:54 Aktuality

Mark Davis (43) vyhrál mistra světa seniorů, když v Guild Hall v Prestonu porazil ve finále 2-1 Darrena Morgana. Davis získal k titulu i šek na 18.000 liber.