Mark Selby má titul z Gdynia Open

29. února 2016 v 9:40 |  Aktuality

Foto: World Snooker

Mark Selby vyhrál svůj první titul v sezóně na Gdynia Open v Polsku. Byl to poslední z turnajů série European Tour (dříve Players Tour Championship), které budou zakončené Players Championship od 22. do 27. března v Manchesteru.

Mark porazil ve finále Martina Goulda 4-1 a s trofejí obdržel šek na 25.000 Eur a poukaz na víkendový pobyt v hotelu Nadmorski. Minulý týden v úterý se stal vítězem páté skupiny Championship League a maratón krátkých zápasů na best of 7 frames pokračoval právě na Gdynia Open pro Marka už v pátek, kdy porazil Joe Robertse, Johna Higginse a Lucu Brecela, se kterým ztrácel 0-3, ale podařilose mu vyhrát 4-3. V neděli pak pokračoval vítězstvím nad Samem Bairdem, Marcem Fuem a v semifinále nad Andrewem Higginsonem. Martin Gould, se kterým se potkal ve finále, je držitelem trofeje z German Masters, které skončilo před třemi týdny v Berlíně. Martin drží také v této době velmi dobrou formu, avšak Marka ve finále turnaje v Gdyni porazit nedokázal.

Jak jsem se zmínila, European a Asian Tour končí a pro příští sezónu zůstávají v Evropě tři turnaje - Paul Hunter Classic v Německu, Riga Open v Lotyšku a Gibraltar Open. Také European Championship bude nový a poprvé uvedený v Rumunsku.

Mark řekl po zápase World Snookeru: "Je pěkné vyhrát něco, s čím jsem nepočítal. Provázelo mě štěstí v této události, mohl jsem prohrát s Lucou Brecelem, když jsem ztrácel 0-3 a vrátil se zpět na vítězství 4-3. Ale je to vzácné mít turnaj, kde vás může převálcovat každý, kde vyhrajete titul a často postoupíte, když jste mohli prohrát. Půjdu do dalšího turnaje s mnohem větší sebedůvěrou."

O Markovi a jeho celé profesionální kariéře se můžete více dozvědět na jeho stránce www.mark-selby.cz.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama