Březen 2016

Mark Allen zvítězil na Players Championship

28. března 2016 v 8:44 Aktuality

Mark Allen (30) se stal vítězem Players Championship v Manchesteru, když včera porazil ve finále Ricky Waldena 10-6. Bylo to první jeho vítězství ve Spojeném království. Allen se tím přestěhoval na šesté místo ve světovém žebříčku poté, co obdržel šek na 100.000 liber pro vítěze.

Allen již má ve své sbírce dva turnaje z Číny. V roce 2012 a 2013 vyhrál po sobě Haikou World Open. V roce 2011 byl ve finále UK Championship s Juddem Trumpem, ale nepodařilo se mu titul získat.

Mark Allen řekl mimo jiné po zápase World Snookeru: "Je to jeden z nejlepších momentů mé kariéry. Bojoval jsem tvrdě celý týden, pustil se odhodlaně do toho a dostal šanci. Ricky hrál dnes dobře, pak jsem vyhrál šest framů za sebou a to mi dalo sebedůvěru. Klíčem tohoto týdne byla kontrola mé psychiky, i když jsem nehrál tak dobře. Příkladem je mi Mark Selby, který bez ohledu na to, jak hraje, dává do toho všechno.

"Už jsem vyhrál dva turnaje v této sezóně a jdu správnou cestou, i když stále je tu místo pro zlepšení. Terry (Griffiths) zde tento týden nebyl, ale opravdu jsem ho potřeboval v pauze, když to bylo 7-6. Hodně jsem s ním mluvil telefonem a těším se na další spolupráci s ním. Mistrovství světa je maratón a nemůžete si dovolit nebýt nejlepší tam, takže potřebuju být ve špičkové formě."
-----------------

Než uvidíme Marka Allena na mistrovství světa v Sheffieldu, ještě je tu předposlední turnaj sezóny, který dnes začal v Pekingu - China Open. Tento turnaj poběží až do 3. dubna a informace najdete na Fb stránce Snooker blogu https://www.facebook.com/SNOOKER-BLOG-164964216892430/.

Mark Selby se nezúčastní dvou turnajů

19. března 2016 v 9:45 Aktuality

Mark Selby se stal vítězem China Open v loňském roce

Světová jednička Mark Selby se nezúčastní dvou nadcházejícíh turnajů Players Championship Grand Final v Manchesteru a China Open v Pekingu zatím z blíže nespecifikovaných osobních důvodů.

Mark měl obhajovat svůj titul v Číně, ale podle informací vstoupí až do bojů na mistrovství světa, které začíná 16. dubna v Sheffieldu.

Shaun Murphy vítězem World Grand Prix

14. března 2016 v 20:22 Aktuality

Shaun Murphy (33) vyhrál svůj šestý bodovaný titul na World Grand Prix v Llandudnu, který skončil včera. Murphy porazil ve velmi vyrovnaném finále úřadujícího mistra světa a světovou dvojku Stuarta Binghama 10-9. Spolu s trofejí si odvezl výhru 100.000 liber pro vítěze a posunul se na čtvrté místo světového žebříčku, který se počítá podle výše dvouletých vydělaných prize money.

Murphy se dostal v této sezóně do finále European Tour 2 - Paul Hunter Classic v srpnu ve Fürthu, kde prohrál s Ali Carterem 3-4. Je to pro něho dobrá zpráva ohledně časování formy před koncem sezóny, kdy už jsou na pořadu jen tři turnaje: Players Championship Grand Final v Manchesteru v druhé polovině března, China Open na přelomu března a dubna a světový šampionát, který předcházejí tři kvalifikační kola od 6. do 13. dubna. Samotný šampionát proběhne tradině v Sheffieldu od 16. dubna do 2. května 2016.

Judd Trump vyhrál Championship League 2016

5. března 2016 v 16:49 Aktuality

Judd Trump vyhrál ve čtvrtek večer již třetí titul Championship League v Essexu. Trump se dostal společně se Stevem Maguirem, Markem Williamsem, Ali Carterem, Markem Selbym, Matthewem Seltem a Ronniem O'Sullivanem do skupiny vítězů (Winners' Group), kde ve finále právě Ronnie O'Sullivana porazil 3-2.

Trump si svou hrou v Essexu vydělal 20.400 liber a svou výhrou si zajistil účast na podzimním Champion of Champions.