Květen 2016

Vyhlášení cen v hotelu Dorchester

6. května 2016 v 20:37 Aktuality
Včera večer proběhlo každoroční slavnostní udílení cen v hotelu Dorchester v Londýně, což bývá taková třešnička na dortu za uplynulou snookerovou sezónou.


John Higgins s trofejí na International Championship 2015

Hráčem roku byl zvolen John Higgins (40) za vítězství ve dvou bodovaných turnajích - Australian Goldfields Open a International Championship. Postoupil také z 13. na 6. místo ve světovém žebříčku.

Mark Selby v Crucible 2016 po zisku druhého titulu mistra světa

Mark Selby (32) získal cenu novinářů poté, co vyhrál mistrovství světa a znovu si upevnil svůj post světové jedničky. Jeho skvělé zakončení sezóny mu vyneslo i další cenu za jeho výkon.

Ronnie O'Sullivan (40) byl zvolen fanoušky. V sezóně vyhrál Masters a Welsh Open.

Darryl Hill (20) si odnesl cenu pro nováčka v main tour, když skončil na 96. místě ve své první sezóně.

Ali Carter s trofejí na Paul Hunter Classic v Německu 2015

Ali Carter (36) obdržel cenu za magický okamžik roku, když krátce po vítězném boji nad rakovinou získal se stal vítězem na Paul Hunter Classic v Německu.

Do síně slávy byli uvedeni Stuart Bingham, Rex Williams a Sindhu Pulsirivong.


Steve Davis při loučení v Crucible v dubnu 2016


Snookerová legenda a šestinásobný mistr světa Steve Davis (58), který oznámil ukončení své kariéry v průběhu letošního mistrovství světa, dostal zvláštní cenu za celoživotní dílo.

Při slavnostním vyhlášení v hotelu Dorchester World Snooker zastřešuje charitu pro dětský hospic Bluebell Wood.

Přehled udílených cen:
World Snooker Player of the Year: John Higgins
Snooker Journalists Player of the Year: Mark Selby
Fans Player of the Year: Ronnie O'Sullivan
Rookie of the Year: Darryl Hill
Performance of the Year: Mark Selby
Magic Moment of the Year: Ali Carter
Hall of Fame (uvedení do Síně slávy): Stuart Bingham, Rex Williams a Sindhu Pulsirivong.
Lifetime Achievement Award: Steve Davis

Mark Selby se přidá k oslavám s Foxes

4. května 2016 v 20:40 Aktuality

foto: top147.com

Mark Selby, vyhrál první mistrovský titul v roce 2014 a toto pondělí byl korunován mistrem světa podruhé. Velký fanoušek domácího fotbalového mužstva Leicester City, známých jako "Foxes" se koncem tohoto týdne může těšit na to, že si prožije společnou oslavu s fotbalisty Leicesteru. V roce 2014, když vyhrál první šampionát, Foxes postoupili do Premier League, a za dva roky na to, při jeho druhém titulu, vyhrál tento tým nejvyšší fotbalovou soutěž v Anglii. Oslavy už se očekávají, neboť výsledek je nezvratný a Leicester City budou hrát tuto sobotu poslední zápas doma na King Power stadiónu s Evertonem.

Mark k tomu říká: "Bylo by skvělé mít foto s pohárem z Premier League a všichni z City aby měli foto s pohárem mým."

Jeho vítězství v Sheffieldu přišlo pouhých 13 minut poté, co Foxes byli poprvé potvrzeni v prvenství v jejich 132leté historii.

"Jsou to neuvěřiltené chvíle, nikdy v životě jsem nepomyslel, že City vyhrají Premier League a budou v Championship League. Je to prostě boží. Nejsem si jistý, co je větší překvapení, jestli vítězství City anebo můj druhý titul."

V průběhu finále na mistrovství světa se Mark splně soustředil na svůj zápas, a jeho domácí mužstvo ještě nemělo v tomto čase přímé potvrzení, že ligu vyhraje. Jistotu prvenství mu prozradil až jeden z fanoušků po jeho vyhlášení v Crucible.

Mark se tak zařadil po boku vítězů, kteří jsou vícenásobnými mistry světa - Stephena Hendryho, Steva Davise, Ronnieho O'Sullivana, Johna Higginse a Marka Williamse.

Mark si uvědomuje, že nevstoupil do turnaje zrovna přesvědčivě, ale postupně s dalšími koly se jeho forma zvyšovala a vrcholu nabyla právě ve finále proti Dingovi.

Tím, že chyběl na dvou turnajích, které předcházely mistrovství světa, jak říká, dal sám sobě větší šanci. "Chtěl jsem být svěží a netrpět časovým posunem z Číny, což se nakonec vyplatilo."

"Neměl jsem v sezóně nejlepší výsledky, dostal jsem se do několika semifinále v bodovaných turnajích, a prohrál je se skvělými hráči. Ale vem to čert. Jestli slabá sezóna byla zakončena výhrou světového titulu, může mě to těšit. Mohla by to být nejlepší sezóna vůbec."

Markova oslava titulu trvala do ranních úterních hodin, a že zpěv patří také k jeho koníčkům se můžete předsvědčit z tohoto videa:
http://www.bbc.com/sport/snooker/36191466

Mark Selby má druhý titul mistra světa

3. května 2016 v 20:22 Aktuality


Mark Selby včera v noci dovršil svou úspěšnou cestu turnajem, který mu přinesl druhý titul mistra světa. 32letý hráč z Leicesteru si tak pojistil setrvání na prvním místě světového žebříčku. Mark zvítězil ve finále nad čínským Dingem Junhuiem 18-14 a obdržel jako hlavní cenu šek na 330.000 liber.

K Markovu vítězství se ještě brzy na tomto blogu vrátím a přidám ještě něco navíc. Sezóna skončila, ale články budou pokračovat.

Více informací zatím na jeho stránce www.mark-selby.cz.

Mark Selby potřetí ve finále mistrovství světa

1. května 2016 v 6:18 Aktuality


Světová jednička Mark Selby je potřetí ve finále mistrovství světa v Sheffieldu. Finalista z roku 2007 a mistr světa z roku 2014, když ve finále porazil Ronnieho O'Sullivana 18-14, bude nyní čelit čínské hvězdě Dingovi. Ding Junhui je první Asiat, který se dostal do finále mistrovství světa. Finále bude hráno na čtyři session a začíná dnes odpoledne. Zde je rozpis:

Neděle 1. května a pondělí 2. května 2016
best of 35 frames (8,9,8,10)
15:00 a 20:00
Zápas můžete sledovat na Eurosportu a Eurosport playeru.

Výsledky již proběhlých zápasů: