Mark Selby se přidá k oslavám s Foxes

4. května 2016 v 20:40 |  Aktuality

foto: top147.com

Mark Selby, vyhrál první mistrovský titul v roce 2014 a toto pondělí byl korunován mistrem světa podruhé. Velký fanoušek domácího fotbalového mužstva Leicester City, známých jako "Foxes" se koncem tohoto týdne může těšit na to, že si prožije společnou oslavu s fotbalisty Leicesteru. V roce 2014, když vyhrál první šampionát, Foxes postoupili do Premier League, a za dva roky na to, při jeho druhém titulu, vyhrál tento tým nejvyšší fotbalovou soutěž v Anglii. Oslavy už se očekávají, neboť výsledek je nezvratný a Leicester City budou hrát tuto sobotu poslední zápas doma na King Power stadiónu s Evertonem.

Mark k tomu říká: "Bylo by skvělé mít foto s pohárem z Premier League a všichni z City aby měli foto s pohárem mým."

Jeho vítězství v Sheffieldu přišlo pouhých 13 minut poté, co Foxes byli poprvé potvrzeni v prvenství v jejich 132leté historii.

"Jsou to neuvěřiltené chvíle, nikdy v životě jsem nepomyslel, že City vyhrají Premier League a budou v Championship League. Je to prostě boží. Nejsem si jistý, co je větší překvapení, jestli vítězství City anebo můj druhý titul."

V průběhu finále na mistrovství světa se Mark splně soustředil na svůj zápas, a jeho domácí mužstvo ještě nemělo v tomto čase přímé potvrzení, že ligu vyhraje. Jistotu prvenství mu prozradil až jeden z fanoušků po jeho vyhlášení v Crucible.

Mark se tak zařadil po boku vítězů, kteří jsou vícenásobnými mistry světa - Stephena Hendryho, Steva Davise, Ronnieho O'Sullivana, Johna Higginse a Marka Williamse.

Mark si uvědomuje, že nevstoupil do turnaje zrovna přesvědčivě, ale postupně s dalšími koly se jeho forma zvyšovala a vrcholu nabyla právě ve finále proti Dingovi.

Tím, že chyběl na dvou turnajích, které předcházely mistrovství světa, jak říká, dal sám sobě větší šanci. "Chtěl jsem být svěží a netrpět časovým posunem z Číny, což se nakonec vyplatilo."

"Neměl jsem v sezóně nejlepší výsledky, dostal jsem se do několika semifinále v bodovaných turnajích, a prohrál je se skvělými hráči. Ale vem to čert. Jestli slabá sezóna byla zakončena výhrou světového titulu, může mě to těšit. Mohla by to být nejlepší sezóna vůbec."

Markova oslava titulu trvala do ranních úterních hodin, a že zpěv patří také k jeho koníčkům se můžete předsvědčit z tohoto videa:
http://www.bbc.com/sport/snooker/36191466
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Jaroslav | E-mail | 5. listopadu 2016 v 9:00

Byl by veliký problém, kdyby paní komentátorka snookru UBRALA na svých teoriích a zbytečných komentářích ? Velice to ruší !!! Nehledě, mnohé její teorie o strcich zcela zbytečné a chybné. Prosím prosím za všechny diváky. Uberte paní Pospišílová a nerušte !!!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama